reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Sylwia dokladnie zajmi sie czyms to przestaniesz analizowac wszystko na nie z ta cukrzyca. Ja poprostu juz sie nastresowalam i tez mialam tak ze ciagle co jadlam to cukier raz super a za chwile ponad norme ale tak jak juz pisalam tyle razy juz obgadalam to z moja diabetolog ze nawet jak mam wyzssycukier po czyms to stres mi nie pomoze i tego nie zmienie mimo ze zjadlam cos dozwolonego czy zalecanego. Tak poprostu czasem sie dzieje, czasem owszem wystarczy cos zmienic, zjesc mniej lub zmienic jakis skladnik a czasami tak poprostu jest. Jestes juz na finiszu i naprawde stres nie jest Ci potrzebny. Powiklania cukrzycy dotycza sytuacji kiedy kobieta nie wie ze ma cukrzyce albo nie pilnuje diety i ma caly czas wysokie cukry typu np 200 a nie 140! Oczywiscie dazymy do tego zeby cukry byly w wyznaczonych normach ale tragedi tez nie ma jak pare razy w tyg mamy np 122 czy nawet te 140. Ja czesto ostatnio znow na czczo nie mam mniej niz 90 czesto 100 albo i do 110 i mimo ze chcialabym zeby tak nie skakaly rano bo i diete pilnuje i wstaje o tej samej godzinie i jem to samo na kolacje najczesciej to raz jest 80 a innego dnia 90 a jeszcze innego 110 i moja doktor powiedzila zebym sie nie stresowala. Zmienimy dawke insuliny i zobaczymy co bedzie.

Odnoscie wozkow to my mamy dostac taki tez z firmy tako :-) Serca 02 ("2 w 1") popielato-zielony
Lozeczko dostaniemy od mojego brata ktore robil nasz ojciec stolarz.
Wlasciwie to mozesz juz po malu spakowac torby dla siebie i maluszka.

Aha odnosnie tych palcow to ja kluje 3 ostatnie i nie zauwazylam zeby klucie w te zrosty mialo wplyw na wynik.
Ja mam metode ze 2 na zmiane kluje a 3 odpoczywa i potem znow 2 i kolejny odpoczywa. Mi to pomaga. I zmiana lacetu tez pomaga wtedy nie boli i krew lepiej leci.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lucalew
Dzięki :) za wyczerpujące odpowiedzi :)
a z tych poklutych juz na maxa palców to wynik był wyższy czy niższy? Pamiętasz?

Calineczka
ja i tak dużo pije wody. Nawet jeśli mi się nie chce :) robie sobie z cytryna. I nawet z nudów czasami:)
 
Sylwia dzięki. Mój mąż postanowił mnie wesprzeć psychicznie i ograniczyć cukier razem ze mną i wpadł na ten budyń ;) ale chcemy zrobić z całej torebki bo ja zjem trochę a on resztę ;) chyba jutro się skuszę i spróbujemy.
A Ty jeszcze wózek i łóżeczko nie wybrane heh? My jutro jedziemy zamawiać wózek a łóżeczko chyba jednak na necie choć zobaczymy czy coś mi w oko jutro nie wpadnie. Bo to powinno 4-6 tygodni stać rozłożone żeby lakier/farba wywietrzały. Także u Ciebie już najwyższy czas :):)
Co do tako to ktoś już pisał, że całkiem w porządku są ponoć. My też oglądaliśmy je na początku w sklepie:)

Lucalew my właśnie na początku też tego jumpera braliśmy pod uwagę :)

Calineczkaa ja odkąd jestem na diecie to potrafię i 4 litry dziennie wypić wody. ale u mnie to chyba też kwestia tego, że ja się tą wodą "zapycham" bo porcje posiłków małe jak na mnie ;)
 
Lucalew ja sobie pozwalam prawie codziennie na cukierka czekoladowego, albo jakiegoś innego, ale też nie łączę go z niczym, jem w przerwie między posiłkami i cukier ok. Nie robię nic złego?
 
Lucalew i ja mam pytanie - czy jeśli będę jadła same rzeczy z niskim IG to jest to gwarancja braku skoków cukrów? To tak bardziej z ciekawości, bo zauwazylam ze po posilkach typu: salatka z kalafiora z jogurtem + ryba dorsz + kawałek gorzkiej czekolady te cukry sa wręcz urocze. I tak mnie to zastanawia czy te IG to taka gwarancja czy co.
 
Hej, u mnie dzisiaj cukry na nizinach, nie przekroczyłam po żadnym głównym posiłku 90 - o co kaman? :baffled: dopiero po podwieczorku - szklanka mleka, kawałek szarlotki z pianką i kruszonką i parę ogórków małosolnych - 109 :) może mi się normuje przed porodem :)

Sylwia, dzisiaj widzieliśmy z mężem na targach te wózki tako - naprawdę ładnie się prezentują. My mamy Jedo Fyn - granat z eco skórą - fajny jest tylko trochę duży - ale fajnie się prowadzi, gondola jest duża - mam nadzieję, że dzidzia będzie zadowolona. Torby już też spakowane - ja to budziłam się w nocy i myślałam o tej torbie, raz nawet męża ochrzaniłam w nocy, że torba nie spakowana (ja tego nie pamiętam) :-D i następnego dnia ją spakowałam. We wtorek wizyta u gina - ciekawe ile maluch waży :) ja mierzę np. z 3 palców lewej dłoni zamiennie oczywiście, a jak już mam tak pokłute, że nie chce lecieć to z dwóch ostatnich prawej dłoni i później znowu lewa ręka :)
 
Calineczka ja pije duzo bo mi sie chce pic i lubie. Odnosnie slodyczy to odpowiedz sobie sama :-) przeciez wiadomo ze nie wolno ale to Twoj wybor i sprawa. Nawet jeden cukierek czy czekoladka podnosza bardzo szybko poziom cukru we krwi. Ja czasem tez zjem ale nie codziennie ale tak jak pisze masz swoj rozum i decydujesz sama. Zamiast cukierka ja jem owoc :-)

Sylwia u mnie nie zauwazylam zeby czy to tzw swiezy palec czy pokluty wynik byl wyzszy czy nizszy generalnie taki sam wynik.
Z dwoch roznych palcow wynik moze sie roznic nawet i o 5 i to nic zlego i glukometr dobrze dziala.

Pesq tak jedzenie rzeczy o niskim i czasem o srednim indeksie glikiemicznym nie powinno podnosic cukrow bo jak pisalam maja maly ladunek glikemiczny i organizm jest w stanie taka ilosc wchlonoc i poziom cukru jest stabilny. Ig to inaczej wskaznik okreslajacy szybkosc wzrostu cukru we krwi. Dlatego tez mamy wybierac weglowodany zlozone ktore dluzej sie uwalniaja niz proste po ktorych organizm nie radzi sobie ze zbyt duzo iloscia glukozy tak po krotce. Tylko Pesq pamietaj ze dieta musi byc zbilansowana tzn zalecane 40-50% weglowodanow, 20-30% tluszczow, 30% bialka (1,3g na kg masy ciala) dziennie w posilkach. Posilkow powinno byc 6-8 w tym 3 glowne.

Dzudzenka tylko sie cieszyc widocznie zaczynaja Ci sie normowac te cukry tak jak niektorym dziewczyna ktore juz urodzily :-)
 
Ja już mam praktycznie zakupy porobione. Wozek mam mure 4 maxi cosi kupilam używany po 2 dzieci w super stanie, łóżeczko już tez stoi zostało po pierwszym Synku. Ubranka tylko jeszcze nie wszystkie poprane, ale chyba zdążę :-). Torba stoi ale nie spakowana. W sumie jeszcze kilka rzeczy musze dokupic.
Dzis bylam na KTG mam zalecenie 2 razy w tygodniu. Az godzinę leżałam i to na wznak. Potem przyszła do mnie Pani doktor, zaczęła mnie uświadamiać, ze to ciąża wysokiego ryzyka, ze trzeba częściej robic usg w tych tygodniach. Ale ostatecznie dowiedziałam sie, ze wszystko ok. Trochę mnie zestesowal ten jej wykład, u lekarza jestem co 2 tyg, usg mam co miesiąc.
Cukry nadal niskie. Po kolacji 96.
 
reklama
Do góry