reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Aga_agi bo boli podobno ;). To musze znalezc ten "dobry" palec ;).

Juz po wizycie u lekarza :). Mala wazy 1700 a to 31 tc. Rozwija sie prawidlowo i jest juz glowka w dol. Dostalam dyspozycje jakie tabletki na gardlo mam uzywac i od jutra zaczynam, bo juz nie mialam czasu jechac do apteki.

Wkurzam sie ostatnio, bo jadlam dosc dlugo chleb probody z Buczka za 6.50 zl i juz nim wymiotuje dalej niz widze ;). Szukam innego chleba, ale przez tego Buczka jak tylko zjem inny to od razu mi cukier wywala. A wczesniej jadlam pszenny i bylo dobrze grrr!!!! Ogolnie jakos mam problem, bo ciagle mi cukry wywala, bo jem za malo i mam jesc wiecej (ketony) tylko, ze nie moge trafic na to "wiecej", zeby cukier nie wychodzil. Mowia, ze ta dieta jest dla mnie zla, bo jem za malo. Ale nie chca mi pomoc z dieta tylko zbywaja i nie wiem ile mam jesc, bo albo mam ketony albo mam wyzszy cukier i brak ketonow. A pieklyscie moze same chleb? Znacie jakis przepis?
 
reklama
Ja nie piekłam bo mąki razowej nie mogłam, mi służył jeszcze chleb o niskim IG. Jest smaczny do dziś go używam.
 
Aga_agi ja robilam pizze ta co chyba MarysiaK podala mi przepis i po niej wyszedl mi cukier. Ale za to moge zjesc pelna normalna porcje pierogow ;). Ten o niskim IG odradzali mi w poradni, wiec nawet na niego nie zwrocilam uwagi. Slyszalam, ze bagietka czy weka rustykalna jest dobra, ale nie testowalam.
 
GUSIAK czujemy się dobrze już jesteśmy w domku,powoli dochodze do siebie :) karmie małego piersią ale ze po porodzie miał spadki glukozy (ehh niestety przez ta cholerna cukrzyce)to musze go dokarmiać mm.I mam pytanie do bardziej doświadczonych mam które karmią swoje maluchy piersią co zrobić żeby mi laktacja nie zanikła?bo jak go nakarmie sztucznym mlekiem to przez 3-3,5 godziny mały nie jest głodny i nie chce ssać piersi
 
Wronka001 a masz laktator? Nam w szkole rodzenia mowil, zeby sie ratowac laktatorem lub ugniatac piersi, zeby mleko wyplywalo. Im wiecej odciaga sie pokarmu tym podobno wieksza jest laktacja. Ja mam juz laktator elektryczny, ale w szkole rodzenia mowili, zeby przed porodem zakupic przynajmniej reczny, bo zawsze sie przyda. Poza tym jesli dziecko przywyknie do butelki to zawsze bedziesz mogla dalej karmic swoim pokarmem ale niestety w innej formie. Gdybys potrzebowala porady laktacyjnej zglos sie do Zermoskiego tam jest podobno najlepsza w Polsce specjalistka.
 
Wronka mój Mały jest strasznym łakomczuchem i bywały momenty, że miałam wrażenie, że się nie najada.
Zaczęłam więc od tego, że przystawiałam go bardzo często, nawet co godzinę. To bardzo ważne bo im częściej przystawiasz tym więcej mleka produkujesz. Kupiłam herbatkę z Herbapolu dla matek karmiących i takie saszetki **********. Herbatkę piłam i piję nadal w dzień, a te saszetki na noc.
I najważniejsze, duuuużo wody niegazowanej tylko mineralnej, a nie źródlanej, która zamiast dostarczać potrzebnych minerałów tylko je wypłukuje. Po każdym nocnym karmieniu piję ok 2 szklanek.
Pomaga bo ciągle karmię i Mały waży już 7500 w ubraniu, a wagę urodzeniową miał 2920 :tak:
 
MARYSIA a powiedz mi ile jednorazowo trwało u Ciebie karmienie synka na początku?bo u mnie tak 15minut na jedna pierś i nie wiem czy nie za mało ale mały poźniej już usypia i koniec jedzenia...ehh pierwszego karmiłam mm, a teraz jestem zielona w temacie karmienia piersią... :(
 
Wronka trudno mi powiedzieć ile trwało karmienie ale trochę wisiał przy cycku. Nie pozwalałam mu zasypiać, dotykałam lekko policzka lub uszka i dalej jadł, chyba, że zasnął konkretnie to wtedy do odbicia i odkładałam.
Ważne jest też to żeby karmić raz z jednej raz z drugiej piersi wtedy nie będzie zastoju i zapalenia. Jak zobaczysz, że masz obrzmiałe i bolące piersi to koniecznie rozmasuj ruchami okrężnymi zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Nie denerwuj się, poradzisz :tak: Ja też byłam zielona w tym temacie :happy:
 
reklama
Aga mały nie dostaje jabłka bo ulewał sporo i po 3 dniach podawania odstawiłam. Ma on się z tym ulewaniem, a podnoszenie nie ułatwia sprawy :happy:
Czy Twój pasek pokazuje poprawnie wiek Ikusi?
 
Do góry