reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Emka - poczułam sie jak w milionerach z tym pytaniem o jedzenie Poli - i już miałam prosić o podpowiedź eksperta;-)
Aloy - to trzymam kciuki za ktg - w sumie to masz rację, że mogłoby sie to jakoś ruszyć
Nimue - ja tez tak sobie myślałam, że ciąża to taki okres, gdzie możesz jeśc wszystko i bez żalu bo i tak tyjesz - a tu - trzeba sobie odmawiac - ja dzis ryzykuję z obiadem - robię eyż z jabłkiem (wersja uboga - bez cukru, śmietany, mleka) ale zawsze to ryż z jabłkiem;-)
Anna - witaj wśród słodkich

a mnie dziś bardzo spojenie boli - nie wiem, czy to mała sie tak pcha w dół?

szukam kaloszy na allegro - taka pogoda to będą w sam raz na spacerki;-)
 
reklama
Witam dziewczyny
Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej w przychodni patologii ciąży. Pierwszy raz ktg :) Dzidzia urosła przez miesiąc kilogram !!!! 2250 waży ! A myslałam że urodzę takie malutkie dziecko z 2,5 max.... I tak jak sądziłam ułożona jest główką na dół jak należy. To tyle przechwałek.
A odnośnie smakołyków to mam przepis od innej słodkiej mamy na racuchy z sera homo+jabłko tarte+jajko+mąka zwykła pszenna+proszek do pieczenia ale nie miałam okazji jeszcze przetestować. A słyszałyście o cukrze brzozowym ? Podobno świetny zamiennik zwykłego cukru i jeśli koniecznie chcesz zjeść coś słodzonego to mozna używać.
 
emka - cos ta twoja pola za szybka jest! i duuuuuzo je :) jak unosi glowe to chce usiasc, moj tak od miesiaca dopiero robi. tabletki- biore od 11 lat i bylam u okolo 10 ginow i zaden mi nie kazal zadnych badan robic - wariaci. bralam przeeeeeerozne tabletki.
 
anna - gratuluję pozytywnych wyników, 2250... niezły klocuszek :-p A jeszcze na pewno urośnie! Ja się dziś dowiem jak duży jest mój synuś...

nimue - Twoja mama miała 36kg? To jest w ogóle możliwe u dorosłego człowieka? Ja miałam prawie 2 razy tyle! A na plusie mam ok 8 kg. To chyba nie jest źle? Choć mój lekarz bardzo by chciał żebym miała 12 do końca ciąży... Chyba nie dam rady tyle przytyć. Chyba, że synek się postara ;-) A na marginesie - ja dziś będę jadła właśnie spagetti :-p. Ciekawe jak cukry po...

A do mojego usg jeszcze tylko 3,5h :-p
 
Witajcie
Mi własnie wykryli cukrzycę ciążową. Po 2h miałam 147. Zupełnie nie mam wiedzy na ten temat. Mam iść na jakieś spotkanie za tydzień i tam dostanę glukometr i ma byc pogadanka o diecie.
1. Powiedzcie mi od jakiego momentu trzeba stosowac insulinę. Powiedziano mi, że dieta powinna wystarczyć.
2. Czy możliwe jest, że to wcale nie cukrzyca tylko jakaś pomyłka?
3. Jak jest z porodem, czy przy cukrzycy jest indukowany wczesniej?
4. Jakie dodatkowe badania miałyście w ciązy z powodu cukrzycy.

Dzięki za info.
 
A ja juz po wizycie u przyszpitalnego gina. Myślałam że do porodu niedaleko bo w poczekalni znowu miałam jakies skurcze a tu g...no :wściekła/y:
Szyjka pozamykana :wściekła/y: Dostałam skierowanie i jak się nic nie będzie działo to mam się zgłosić 7 czerwca na izbę przyjęć, fuckkk
 
Alaa witaj z sierpniowek ;-)
Kazda z nas mysli na poczatku, ze to na pewno byla pomylka...i kazda jest potem na diecie niestety.
Na spotkaniu powiedza ci co jesc, czego unikac, dostaniesz glukometr i kaza ci sprawdzac. Potem bedziesz miala wizyte kontrolna i zobacza jak sie maja twoje cukry. Jesli bedziesz przekraczac normy to dopiero wtedy wprowadza sie insuline.
 
witam slodko wszystkie slodziaki :)

musze powiedziec ze malutka calkiem grzeczna, jak na razie po prostu je i spi :-):-):-) ale tak to mają chyba wszystkie na początku - gorzej bo jutro mam jechac na zdjecie szwow... i wyjdzie na to ze sama sie zawioze.... hmm... sama nie wiem... taksa na takim odcinku to mnie skasuja ze 200zl a transport miejski we wroclawiu to porazka... pol dnia bym jechala.... no nic jakos chyba sie dotocze....

z wesolych wiesci to powiem wam ze po porodzie - znaczy cc niestety dostalam sucharki.... :baffled: za to jak juz moglam.... to mini 7 daysy były najpyszniejszymi mini 7 daysami pod sloncem :-D:-D:-D

Andzia S - jak patrze na małą to i tak nie łączę jej z bolem, ale boli caly czas - za słodka jest

Elmo - nie przejmuj się, ja tez na sam koniec wszystko zbieralam i się wyrobiłam - też dasz radę :tak:

aureolcia - no widze ze tak źle i tak nie dobrze :) ihhihi

Maria - dorosle... dobre.... ihhihhi a ona wielkoscią przypomina butelke od pepsi ;-) ja ci chetnie mojego mleka troche oddam bo jak siedze to mi na nogi kapie... :biggrin2::biggrin2::biggrin2: blahahaha .... mam nadzieje ze to sie jakos unormuje... co do cc to w trakcie porodu tez mi sie moment podawania znieczulenia podobal - teraz tylko mi sie nie podoba i w szpitalu jak na oddziale babki po naturalnych smigaly po korytarzu a dla mnie wyczyn zeby w ogole do kibla dojsc....:baffled: i jeszcze samo to ze prysznica normalnego nie mozna wziąć przez ta ranę... ehhh - jutro juz bedzie lepiej

gabrielka - co do boli okresowych to niby czesto tak jest ze po porodzie przechodza... no ale niestyty tylko po sn :-( (choc moja mama troje nas rodzila naturalnie a bole okresowe miala zawsze) - a i tak sie cieszylam ze wlasnie mam szanse pozbyc sie tego bolu... no i klops....

Wwwanda - ;-) spoko spoko już niedługo bedziemy sie twoja zachwycac :tak:

aasica - ihihi ano ma zadarty - to tak po mamie :-) (prosze nie mylić z zadzieraniem nosa)

mama ola - na przytycie jak nie wiesz co to zajadaj orzeszki - tłuste smaczne i prawie bez weglowodanow - ja zjadalam paczke do filmu (a potem zdziwiona bylam ze 3 kg nadrobilam mimo diety cukrzycowej)

nimue - hihiihhi wloski ma na prawde rewelka, w szpitalu stały jej wszystkie jakby przegryzła druty wysokiego napięcia - a gumek nie bedzie bo to rockmanka po rodzicach :tak::tak::tak: położne nadały jej imię "czupurku"

Alaa - witaj wsrod slodkich :)
ad 1 - bedziesz mierzyc sobie cukry i stosowac sie do okreslonych norm, gdy twoj organizm nie nawiąże chęci wspolpracy ze stosowaną przez ciebie dietą wtedy lekarz przepisze ci insuline - ale spokojnie na pewno najpierw da ci czas na naukę tego co mozesz a czego nie mozesz zjesc
ad 2 - raczej nie pomylka - mow sobie nietolerancja węglowodanow bo to tak nie brzmi groźnie :tak:
ad 3 - z tym to roznie
ad 4 - ja nie mialam zadnych - ale dziewczyny sie wypowiedzą
 
Ostatnia edycja:
taaa
szkoda ze do mnie nic nie napisalac ;( ;pp
moj wlasnie kotlety ubija a Pola oglada tv. zjadla 150.
powaznie chce siadac ? przeciez jest taka malutka... ;)
 
reklama
Do góry