reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Na początku Gratuluje dziewczyną Tym co urosziły EMKA i Tym co czekają:)
Dziewczyny czy wy wiecie coś na temat starego łożyska????
Może jakieś miejsce gdzie można poczytac?
Bo ja nie dość że cukrzyca to jeszcze okazało sie ze mam już III stopień dojrzałości a jestem dopiero w 32 tygodzniu, i poprostu juz mam dość jak nie urok to sraczka:(
Papierosów nie pale nie pije, zdrowo sie odżywiam (jestem dietetykiem) dużo się ruszam więc juz nic nie rozumiem i sie boje bo zdaniem lekarza dziecko sie urodzi wcześniej, już sie odwróciło itd.
W którym tygodniu ryzyko komplikacji jest juz minimalne??? Wiecie coś o tym z czego to łożysko mogło sie postarzeć tak szybko, cokolwiek.
Pozdrawiam
P.S Cukry są w normie i juz nawet nie brak mi słodkiego chce żeby wszystko się ułożyło:)
 
reklama
Hej!
Chciałam się pochwalić, że 18.02.10 o godz.11.35 przyszła na śwait nasza Iga:-)3200 g, 52 cm szczęścia i 10 pkt:-):-):-)Zdrowiuteńka:-)

Pozdrawiam kochane i nie nadąże nadrobić:no:

doczytałam własnie: Emka ogromne gratulacje:)
GRATULACJE:)


assica wszyscy trzymamy kciuki aby wszystko poszło gładko i bez przeszkód :tak:
mi również assica napisała że dostaje zastrzyki przyspieszające ale po nich jak na razie nic się nie dzieje,ale jak do niedzieli nic się nie wydarzy to dostanie kroplówkę na wywołanie skurczy,nie mogą czekać dłużej ze względu na cukrzycę,pozdrowiłam ją od nas wszystkich:tak::tak::tak::-)



kinia83 mi moja diabetolog mówiła że gdy mamy cukrzycę ciążową to nasze łożysko szybciej się starzeje,u mnie jak na razie jest wszytko ok wklejam ci w skrucie to co znalazłam na necie:

Łożysko w miarę upływu czasu ciąży zmienia swą budowę, dojrzewa czy też, jak mówią niektórzy, starzeje się. Zmiany te polegają na odkładaniu się w tkance łożyska złogów włóknika i wapnia. Jest to widoczne w badaniu USG, w którym określa się stopień dojrzałości łożyska na I, II lub III, zależnie od jego wyglądu. To oczywiście bardzo niedokładny sposób oceny łożyska, jednak duża ilość złogów może pogarszać jego funkcję. Dokładniejszą ocenę funkcji, czyli wydolności łożyska, umożliwia badanie przepływów krwi w tętnicach pępowinowych. Ważna jest również ilość płynu owodniowego. Jeśli przepływy i ilość płynu owodniowego są prawidłowe, sam wygląd łożyska nie stanowi problemu i nie powinien być przyczyną wcześniejszego skierowania do szpitala. Warto jednak powtarzać co tydzień badanie USG z przepływami.
 
Ostatnia edycja:
Cześć Słodziutkie :-)

We wtorek 16.02. o 2:15 urodził się mój synek - Franek. Niestety skończyło się cc - odeszły mi zielone wody i miałam wysokie ciśnienie. Mały miał 2800g i 58 cm, był zdrowy, a od piątku jesteśmy już w domu. Rośnie jak na drożdżach, a my jesteśmy baaardzo szczęśliwi :-D
Warto było się pomęczyć z tą cukrzycą :tak:
Powodzenia dla oczekujących i pociechy z maluszków dla wszystkich mamusiek :-)
 
Ahh gratulacje dla kolejnych Mamusiek :-) aż miło się czyta że dzieciaczki zdrowe pomimo cukrzycy a i Mamy dobrze się czują ; zdecydowanie podnoszą takie informacje człowieka na duchu :-)
aasica trzymamy kciuki na pewno będzie dobrze:tak:
cukry w normie sie utrzymują wiec nie powinno być żle a i z innymi przypadłościami damy radę:-)
pozdrawiam Wszystkie Mamusie te 2 w 1 i te z dzieciaczkami :-)
 
DZiewczyny! Nakłuwacz mnie zaatakował! Zmieniałam igiełkę i jakoś mi się wyślizgnął i paluchy mi pociachał :zawstydzona/y: auć.

Co do rozpakowujących się mamuś, to moja mnie dzisiaj nastraszyła, że chyba zostanę niedługo jedną z nich. Potwornie dokuczają mi dzisiaj plecy, a raczej taki dziwny "odkręgosłupowy" ból, przez który nie mogę sobie miejsca znaleźć :/... łażę, kładę się, stoję i nic nie pomaga :wściekła/y:

Cukry dzisiaj dobre, nawet po bułeczce na kolację poznańskiej (ale takiej niedużej) 133. Poo obiadku, na który wtrząchnęłam porcję mieszanki chińskiej z mięskiem i do tego kromkę chleba przed (nie mogłam już wytrzymać z głodu) miałam ledwie 101 :-D

Pozdrawiam wszystkie rozpakowane i nierozpakowane mamusie i uciekam do wyrka :-) Dobrej nocy!
 
Agga86 zaatakowana przez nakłuwacz ale się uśmiałam od rana:-D:-D:-D a jak twoja walka z papierosami? bo trzymam cały czas kciuki:tak: a cukry masz super. Moja diabetolog mówiła, ża pod koniec ciąży tj po 36 tyg cukry moga sie normować ale Tobie chyba zostało troszkę więcej;-):-)

Dziewczyny podczytuje was i aż nie chce mi się wierzyć, że jeszcze niedawno ja też chodziłam z bolącymi palcami i siniakami na udach od podawania insuliny. Aprpopo isnuliny chyba żadna z Was nie bierze? Ale macie szczęście.:tak:

Gratulacje dla kolejnej szczęsliwej mamy!
 
AgaMichz papierosami corz lepiej :-) Jestem już na etapie 1,5-2 dziennie czyli jeszzce tylko parę dni a nie będę miała nerwa z powodu całkowitego ograniczenia. Nawet zapach mi już zaczął przeszkadzać i jak ojciec wraca z balkonu z palenia to mnie skręcać zaczyna. Grunt teraz, żeby mąż mi papierosów nie podsunął takich, które lubię, bo nawet po 2tyg. pokusa jest jeszcze zbyt silna.

Dzisiaj 35tc się zaczyna, więc jeszcze troszkę tylko do 36 :-)
Zaczynam się jednak niepokoić, bo ten ból pleców, o którym wczoraj pisałam nie dawał mi spać prawie całą noc, a teraz zaczął mnie brzuch u dołu pobolewać. Mały się rusza nadal jak się ruszał, upławów ani plamień nie mam czy innych dziwnych rzeczy... tylko te plecy i dzisiaj ten brzuch trochę :/

Nie wiem czy jest sens do szpitala jechać czy łyknąć nospę jakąś i się położyć (moja gin przyjmuje tylko we wtorki i środy)? Albo nawet bez łykania nospy leżenie pomoże? Nie odczuwam tego jako skurcze tylko taki tępy, nie mocny, upierdliwy ból. Nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić :/ a może to normalne na tym etapie ciąży :confused2: To moja pierwsza ciąża i może za bardzo panikuję/przejmuję się...
 
Megi_21_ dziękuję za odpowiedź włąśnie szukam miejsca gdzie moge zrobić przepływy:)
Naczytałam się jakis okropnych rzeczy o tym łozysku i wczoraj umierałam ze strachu ale mały cały czas się rusza więc jestem dobrej myśli:+)
U mnie cukry bardzo dobrze dzis na II śniadanie zjadłąm nawet kawe z mlekiem i 3 kromki chałki - po godzinie 125 :)
 
reklama
Agga86 super oby tak dalej!:tak: A co do tych bóli to weź no spe i poleż jak nie przejdzie to do lekarza! Na tym etapie ciąży może to być różnie. Mnie też dręczyły bóle pleców i do tego pachwin to była masakra. Pomagały mi spacery i siedzenie na gumowej piłce starszego synka:tak: jak masz możliwość to wskocz na chwilę po ciepły prysznic ale nie goracy i nie za długo może też pomoże. A kosultacja z lekarzem nie zaszkodzi:tak:
 
Do góry