reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Megi a zamówiłaś je na allegro?czy gdzieś indziej??
Ja raczej z nimi poczekam aż się mała pojawi.....bo większość znajomych ma już większe dzieciaczki....jakby co....ale pewnie i tak kolek się nie uniknie.


Gabrielka a te drugie "infacol" to też są niemieckie czy normalnie w Polsce się je kupuje???

Dziewczyny a jak z gojeniem się póżniej krocza???
jak długo boli???a jak długo boli po cc???
ja miałam 2 operacje ale to już było tak dawno i byłam dzieckiem więc za bardzo nie pamiętam:sorry:


Dziś poszłam o 3:40 spać a wstałam o 6:30 już się tak stresuje tym porodem.
Próbuje sobie wyobrazić ból żeby wiedziec czego się spodziewać, ale nie wiem czy nie za bardzo:eek::eek:
Bo jedynie do głowy przychodzi mi odczucie bólu jak w jakichś thrillerach co skórę zrywają....bo to chyba tak boli ......bo przecież się pęka...albo nacinają......
Tłumaczę mojemu że to chyba tak jakby mu jego przyrodzenie pękało.....z tego się nie umrze a żywcem się ciało rozrywa...

A wszystko przez jakąś nawiedzoną Ewkę .......też nie mogła sobie zerwać pomarańczy!!!

Wpadam w panikę......niby zawsze sobie mówię twarda s*ka ze mnie i znieczulenia u dentysty nie biorę.....
.....ale już tak miałam i wylądowałam w szpitalu bo słabo mi się z bólu pleców robiło i mowe traciłam....
.....bo tak bolało....ale jak pomyślę o rozerwaniu to już mnie odbyt boli i wszystkie inne dziurki.
jestem przerażona.........

A Emce napisałam smska z pozdrowieniami jakby co.
 
reklama
Chciałabym się Was poradzić :)

W ten czwartek bedzie to u mnie 35tc (liczę, ze 35 od ostatniego usg szpitalnego, z którego termin porodu przypadł na 4.04). Na wizytę miałam iść 17.03 ale moja gin akurat w tym terminie ma urlop i mówiła, żebym przyszła 23.03 ale ten 23 marca to będzie idąc dalej tym tokiem 38 tydzień i 5dzień i się zastanawiam, czy nie za późno ta wizyta. Między dniami wolnymi doktórki mogłabym się wpasować na 10.03 ale biorąc pod uwagę, że byłam 17.02 czy nie będzie to zbyt wcześnie (37tc)? Mówiła, że chce mi jeszcze jakieś badanie zrobić przy okazji następnej wizyty ale nie pamiętam jego nazwy kompletnie... podejrzewam, że jakiś posiew z pochwy czy coś pod kątem czystości pochwy.. nie wiem i się waham: iść czy czekać do tego 23 marca. Sam termin jak teraz tak patrzę to przypada między 40 a 41 tygodniem. Terminu na podstawie ostatniej miesiączki wyliczyć się nie da bo nie miałam jej kilka mies wcześniej już i ten mój termin taki bardzo orientacyjny jest.

Cukry cukry... zachciało mi się loda, rożka... 148 :|



Idz lepiej prędzej.....ja chodzę średnio co 3 tyg.bo tak mi pisze L4...
a z wynikiem posiewu to ja czekałam tydzień!!!

Więc jakby coś Ci wykryli i trzeba byłoby brać antybiotyki to lepiej nie czekać tak długo na wizytę...
Ja właśnie skończyłam brać ....bo wyszły 2 bakterie które przy rodzeniu jakoś tam jak wszystkie nie korzystnie wpływają.....
 
No i wracając do tego posiewu to u mojego gin jest tak że jak coś wykryje się na tym posiewie to przyjeżdzam z wynikiem bez zapisywania.

Więc umów się prędzej niech Ci weżmie ten posiew i jakby co to zagadaj co masz zrobić jak Ci cos wykryją czy być tego 23 czy póżniej.....
 
agga ja na twoim miejscu poszłabym wcześniej do ginekologa czyli 10.03 lepiej dmuchać na zimne jak by coś:tak::tak::tak:
ja od 30 tc mam wizyty już co 2 tyg,a wcześniej miałam co 3tyg.
a z tym badaniem to pewnie chodzi o wymaz z pochwy ja to badanko robiłam w 34 tc,
lekarz chce wiedzieć czy czasem nie masz paciorkowca którym może dzidziuś w trakcie porodu się zarazić i wywołuje on sepsę,zapalenie opon mózgowych i ostre zapalenie płuc więc lepiej wiedzieć:tak:
assica na allegro nie ma tych kropli sab simplex wpisałam w goglach ich nazwę i znalazłam to SAB SIMPLEX krople suspensja 30ml,
a co do nacinania krocza to bolało mnie po porodzie tak do tygodnia dosyć szybko się goi używałam do podmywania tylko szare mydło "biały jeleń":-)
a krocze nacinają w momencie jak masz bule parte gdy skóra jest napięta i wtedy nacinają ja nawet nie wiem kiedy mi nacieła:no: tak to szybko zrobiła:tak::-)
 
I ja gratuluje nowej szczesliwej mamusce:))) :-)ciesze sie ze juz po wszystkim. Teraz powodzenia nastepnym w kolejce?:tak:
Ja was nie czytalam, bo troche zabiegana ostatnio bylam, ale oczywiscie widze ze pelno w mamusie sie tutaj zrobilo:)))
Pozdrawiam wszystkie i jak znajde troche wolnego czasu sprubuje Was nadrobic i poznac.
 
aasica no padłam:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
mam nowy opis na gg
A wszystko przez jakąś nawiedzoną Ewkę .......też nie mogła sobie zerwać pomarańczy!!!
rana po porodzie tym sn mi się zagoiła w ciągu 2 tyg, siadałam już na drugi dzień, więc nie było xle.
a teraz wróciłam od lekarza i jutro zaczynam szpitalną przygodę, moja Lenka waży 2,5 kg, więc jest maleńka, do tego mam ponoć cukrzycę :tak:uparciuch jeden ;-)i chce mnie poobserwować i w piątek wywołać poród, więc zobaczymy:szok:
trzymajcie się dzielnie po wszystkim się odezwę!
 
AgaS skoro zabiegana byłaś to znaczy że dobrze się czujesz...to dobrze.....i pamiętaj w czasie odpoczynku nogi i pupa w górze;-)
No tak i ostatnio maz takie oczy :szok: na mn ie wielkie zrobil jak mnie zobaczyl w takiej pozycji:-D. Ale szczerze to moje problemy pojawiaja sie uparcie zawsze w tym samym tyg.20-21 wczesniej to jak to lekarze okreslaja wszystkiue wyniki mam na 6 nawet cytologia w tej ciazy wyszla mi na 0 - co jak to lekarze okreslaja zadko zdarza sie kobieta wspolzyjacym. Mimo wszystko mam nadzieje ze tym razem nie bedzie tak zle lub zacznie sie to dziac z opoznieniem:))) chociaz 2-3 tyg. Dlatego tez teraz jestem zabiegana , bo ciagle powtarzam sobie ze tak do 20 tyg. a pozniej to leniuchowanie...
 
Ostatnia edycja:
Assica infacol kolezanka kupila w anglii, ale znalazlam na internecie, tylko teraz czekam na odpowiedź czy ogłoszenie jest aktualne. Niemieckie kropelki to lafex, które też są polecane przez młode mamy:-)
Wczoraj słyszałam coś wody koperkowej , którą kupuje się w aptece.
Ja Natankowi daje codziennie herbatke (choć karmie wyłącznie piersią) na zmiane mam 3 rodzaje : koperkowa, rumiankowa i na trawienie. Zaparzam też kminek i do tego dodaje troszeczke herbatki na zmiane smaku.:-p
Oby Wasze maleństwa nie miały kolki i nie musiały się męczyć:-)

A co do papierosków:sorry:co trzymam się twardo i najgorsze to po śniadaniu a w ciągu dnia nie mysle o tym i ... narazie nie mysle o dziewczynce:sorry:

Assica informuj nas na bierząco co u |Emki:-) Biedna troszkę Pola ją wymordowała ale najważniejsze , że ma ju ż przy sobie swoje maleństwo:-D
 
reklama
Witam słodkie

.Wpadłam na chwilę przed wizyta u gin.

Niestety badania z krwi odebrałam i sa do bani.........CRP- podwyzszone duzo ale mniej niż było:sorry:......norma do 6 u mnie 12:crazy::crazy:......czyli infekcja bakteryjna dalej jest.

A w moczu katastrofa.....aceton, świeża krew i wyług!!!!


Pomijam szczawiany wapnia......czyli moje nerki zaczynają wariować ......(choruje na kamicę)jestem przerażona....

Ciekawe co powie lekarz:eek:
 
Do góry