reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

xmila WIELKIE GRATULACJE

AgaMich mi jak do tej pory insulina nie potrzebna, na szczęście tylko wystarcza dieta:-):-):-)
dzisiaj u mnie cukry również ok na czczo 70 po śniadaniu 119 po obiedzie 101:-)
nawet po południu pozwoliłam sobie na dwa kawałki babki marmurkowej z biedronki i cukier po godzinie 115:szok::tak:
kinia83 na tym internecie to dużo rzeczy można się naczytać,pamiętam jak dowiedziałam się że mam cukrzycę to również od razu komputer i szukanie jakie ryzyko i w ogóle...........ale jak znalazłam te forum to tutaj dopiero się dowiedziałam że ta cukrzyca nie jest aż tak straszna jak sobie to wyobrażałam.Trzymam kciuki za dzidziusia aby wszystko było w porządku:):)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Megi masz sliczny brzuszek na awatarze:tak: chyba nie przytyłaś zbyt wiele?:-) Dobrze, że dieta wystarcza no i cukry masz super! Poza tym masz racje czytanie w necie informacji nie ma sensu mi dziewczyny z tego wątku zakazały całkowicie czytania czegokolwiek o cukrzycy bo sie stresowałam i cukry szły w góre. Co do grzeszków to ja nie miałam tak dobrze nie mogłam sobie pozwolić prawie na nic choc czasem się zdarzało:zawstydzona/y: Jednak moja diabetolog pocieszała mnie, że jedno przekroczenie w tyg nie zaszkodzi dziecku a my jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo na małe grzeszki. Najczęściej grzeszyłam kawą z cukrem i lodami.:zawstydzona/y:

Ale tu spokój dzisiaj czyżby zaczął się okres porodowy?;-)
 
Przepraszam, że ja tak o sobie ciągle ostatnie kilka postów ale od zmysłów zaczęłam odchodzić. Z tym ruszaniem się małego przesadziłam... Dzisiaj przez cały dzień wyczułam tylko delikatną chyba czkawkę, która po paru minutach ustąpiła i cisza cały dzień. Głaskałam się po brzuchu, drapałam nawet nim "potrząchałam" bo wiem, że mały tego nie lubi i zawsze wtedy odpowiada a dzisiaj nie chce ;( Nie rozpycha się też, kiedy przy kopmputerze siedzę a robi to zawsze wymuszając na mnie zmiany pozycji. Kurcze no... :-(

Prawie cały dzień przeleżałam, bo jak leżę to wszelkie bóle ustępują, jak tylko z 30min-1h pochodzę to ból wraca. No-spy nie brałam. No i martwię się o dzisiajeszą niekomunikatywność Filipa ;(
 
Nie wytrzymałam dłużej i zadzwoniłam do swojej gin. Kazała jechać na izbę przyjęć więc pojechałam. Zrobili mi KTG - skurczów nie ma, tętno Filipka to 157. Podczas KTG poruszył się tylko 2 razy dlatego wysłała mnie położna na USG. Poszłam i tam też mnie sporo trzymała lekarka (chyba jej się Filipek podobał :D ) bo około 30min. Obejrzała małego z każdej strony i stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Mały zaciskał piąstki i wstydu mi narobił bo na samym usg i przed badaniem zaczął sie ruszać jak szalony po całymdniu ciszy.

Na dzień dzisiejszy w przybliżeniu mały waży około 2,5kg może trochę więcej jak powiedziała lekarka. No i znowu określili mi tydzień ciąży... 34 i 1 dzień. Ten mój brak miesiaczki wszystko pokomplikował. Ja już w każdym razie spokojna o synka :) i lecę spać.
 
Cześć Słodkie:)
Faktycznie dziewczyny jakoś cicho tutaj.
Ja dziś znowu zaszalałam z kawą z mlekiem i chałką,ale dziś to przesadziłąm z ilościa chałki no ale coż niemogłam sobie odmówić (non-stop sobie odmawiam więc zaszalałam) cukier po takiej wyżerce 130 (ale zafundowałam spacer sobie więc gdyby nie to to nie wiem).
POZDRAWIAM
Będe zaglądać.
A dzis na obiad rybka na parze w ziołach i sałata lodowa:) mniam.....
 
Kinia ale Ci dobrze możesz se chałeczke podjeść ja boję sie eksperymentowac bułke zjadłam normalną i cukier kosmos pieczywo tylko wasa moze mi sie poprawi po 36 tygodniu jak tu czytam i bede mogła se zaszalec a na razie ze słodkosci to mleko sojowe waniliowe alpro soya . A u mnie tez dzis rybka pstrag pieczony z makaronem:-)
Kurde musze na to ktg zaczać jeżdzic nie wiecie przypadkiem czy trzeba sie jakos wczesniej zapisywac chodzi mi o karową.
 
Trzeba się zapisywać wiem , że można telefonicznie ale niestety nie mam numeru :(
Kurcze to moje Maleństwo non-stop ma czkawke:)
 
Witam dziewczynki, jestem tutaj nowa i chciałam zapytać czy 74 po drugim śniadaniu to dobry wynik :szok: a zjadłam 2 kromki ciemnego chleba jedną z tatarem do drugiej kilka krewetek w oleju, do tego ogórek konserwowy i kawa zbożowa z mlekiem 1,5%
 
Kinia juz wszystko wiem o ktg zapisałam się , apropos czkawki mój mały tez ją ma często , po obiadku 109 teraz pijemy mleczko sojowe waniliowe mniam:-)
 
reklama
Witam dziewczynki, jestem tutaj nowa i chciałam zapytać czy 74 po drugim śniadaniu to dobry wynik :szok: a zjadłam 2 kromki ciemnego chleba jedną z tatarem do drugiej kilka krewetek w oleju, do tego ogórek konserwowy i kawa zbożowa z mlekiem 1,5%


Aureolcia ten Twój wynik to bardzo dobry jest ja nigdy po posiłkach nie miałam takich wyników ja chlebka w ogóle nie jem nie wiem czy krewetki są zalecane w ciąży ja nie jadam owoców morza pozdr
 
Do góry