reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

witajcie słodkie ciężarówki


ja od wczoraj w szpitalu:-:)-:)-:)-(

bóle skurcze co 10-15 minut ale jakoś się trzymamy szyjka się trochę skróciła ale jest nieźle co do diety mam nowy posiłek czyli mam już ich 9:szok::szok::szok: ale to dlatego, że cukry mi spadają i mdleje

wierzę że będzie ok

słodkei pozdrowionka

rybka, trzymaj się!! dobrze że jesteś w szpitalu, mają na Ciebie oko i jesteś pod kontrolą! Będzie dobrze, zobaczysz :tak:
wiadomo już kiedy wyjdziesz?
 
reklama
Rybka trzymaj się. 9 posiłków? to Ty na okrągło jesz?

Jestem po wizycie u gin, Mały waży 2500, jest bardzo ruchliwy, 150 tętno - czuję to, tylko, że mam rozwarcie na jeden palec i skróciła ma się szyjka macicy. Powiedział, że to już 36t więc można się tego spodziewać, a jutro mam dzwonić do opola, umówić się. Zobaczymy co mi powiedzą. Jeszcze mam zawieź do laboratorium posiew. Powiedział, że on by robił koło 4 grudnia cc, ale to następni będą decydować.
Aga czy takie rozwarcie to norma? Powiedział, że spacerować mogę ,ale żebym już nie brała się za duże porządki czy dźwiganie.
Przestraszyłam się.:-(
 
Witam słodką mamę
Monia cukry to zmieniaki, ryż, kasza, przede wszystkim białe pieczywo, owoce (banany i winogrona najwięcej). wejdź na stronę www.tabele-kalorii.pl tam wpisując każdy produkt zobaczysz ile jest węglowodanów. To nie tylko słodycze.
 
witajcie słodkie ciężarówki


ja od wczoraj w szpitalu:-:)-:)-:)-(

bóle skurcze co 10-15 minut ale jakoś się trzymamy szyjka się trochę skróciła ale jest nieźle co do diety mam nowy posiłek czyli mam już ich 9:szok::szok::szok: ale to dlatego, że cukry mi spadają i mdleje

wierzę że będzie ok

słodkei pozdrowionka

rybka napewno będzie dobrze mam nadzieję że opanują skurcze i będziesz moła wrócić do domku
czekamy na dobre wiadomości trzymaj się

9 posiłków :szok:nie no tyle to bym nie wcisnęła


Iza sprawdzasz jeszcze cukry?
 
Iza sprawdzasz jeszcze cukry?

nie sprawdzam... na początku kilka razy po niezwyklym jedzeniu, takim jak kajzerka, sprawdzałam. A teraz zrobię zgodnie z zaleceniem krzywą za miesiąc i zamierzam sprawdzać cukier raz, może dwa razy na rok :-D
a Ty - sprawdzasz jeszcze?

moja mała księżniczka wybrałą sobie na porę na aktywność..00-03 :eek: a przed 7 muszę wstawać dzieci do przedszkola i szkoły wybrać i odwieźć :confused2: długo tak nie pociągnę:sorry:
 
Nie wierzę własnym oczom, co się z Wami dzisiaj dzieje!?:szok::szok::szok: Wszystkie już zdrowe czy na porodówce?;-);-);-) Zagladam dopiero teraz bo pół dnia spędziłam u mechanika miało trwać pół godziny a potrwało pół dnia. Dobrze, ze w pobliżu był sklep bo mogłam zjesc drugie sniadanie. Teraz już po podwieczoreku (kanapka z serem i ogórkiem i kawka z mlekiem).

Iza zdziwiłam się jak zobaczyłam godzine Twojego wpisu, rzeczywiście mała daje Ci popalić. A masz chwilę żeby przespać się w dzień?

Monia witam nową mamę. Która to ciaża? Ja w poprzedniej też miałam cukrzycę a w pierwszej nie wiem bo nie robili mi tego badania. Słodycze nie zawsze podnoszą cukier i to własnie jest najśmieszniejsze. Najgorsze sa węglowodany proste pochodzące z białego pieczywa, mąki itp. Owoce moge jesc nawet winogrono i banany na jakiś czas ale w małych ilościach. oprócz tego jem też mandarynki pomarancza i jabłka. prawie codziennie zjdam jakiś owoc. Jeśli puchniesz to kontroluj cisnienie i pij dużo wody powinno pomóc. Poza tym zaglądaj często do Nas to bedzie Ci łatwiej. :tak::tak::tak: A jakie miałaś wyniki po obciążeniu glukozą?

rybka nogi razem i do przodu:tak::-D:-D zaszaleli dajac Ci 9 posiłków. ja czasem czuję się taka objedzona, ze nie moge zasnąć. :tak:

hidi fajnnie, ze unormowały Ci sie teraz cukry przynajmniej mniej stresu. Może u mnie tez tak będzie za tydzien albo dwa. Chociaż dzisiaj rano było 89 więc jest ok. Jeszcze troszkę...:tak:

Gabrielka nie martw się tym rozwarciem na zapas bo ja mam na centymetr od kilku tygodni. też mam zalecenia odpoczywać i nie przesadzać z dźwiganiem i porządkami. Nic się nie bój bo stres może pogorszyć sprawę. A to już u Ciebie 36 tydzień to te dwa tygodnie wytrzymasz. Fajnie, że na swięta bedziemy miały już maluchy przy sobie:-D piękne to bedą świeta. Ciekawe czy spadnie snieg.
 
Ostatnia edycja:
Witam słodziutkie.
Kurcze ciekawe jak tam Rybka....ona marcowa tak jak ja, no ja może bliżej lutego ale mniejsza o to.
Żeby wszystko było dobrze.................................
Napisz jak się czujesz jak znajdziesz chwilkę.

AgMich no spokojnie tu dzisiaj, nie było dużo do nadrabiania;-);-)
Gabrielka i AgMich Będziecie miały dzieciątka na święta.....takie słodziutkie prezenciki.......

A ja jutro wreszcie do tego diabetologa........zdam relacje póżniej.
 
Cześć dziewczyny
Aga dzięki za pocieszenie, mam nadzieje, że będzie dobrze,
Dziś miałam straszne nerwy. Zadzwoniłam rano do opola umówić się na cc i co usłyszałam? :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Oni nie umawiają się na cc tylko proszę przyjechać tydzień przed terminem czyli w moim przypadku 14.12. Nawet nie zapytała dlaczego mam cc:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:tylko mam przyjechać i położyć się na oddzial. wyszłam z siebie, jak tak można. Najgorsze jest to , że wymóg jest taki, że należy najpierw zadzwonić. Dziewczyny Opole ul. Reymonta - przereklamowany szpital. Nie mogłam się uspokoić, ale dodzwoniłam się wkońcu do mojego gin i mam być u niego 30.11. Trochę mnie uspokoił, ale również był zdziwiony, że takie mają podejście.
U mnie rano 100, ale to jest dziwne, najpierw zmierzyłam z prawej ręki z najmniejszego palca 107, a z lewej (z tej której mierze zawsze) 100 i co można o tym sądzić.
Mam nadzieję, że tak jak pisze Aga będziemy na święta z naszymii Maleństwami :-D
Coraz większe przerażenie mnie bierze, nawet zaczełam pakować wkońcu torbę tylko, że jest za mała;-) i chyba myszę wziąść tą największą:-)

Dziewczyny koleżanka powiedziała, że warto zainwestować w maść czy krem przeciwbólowy do brodawek. Byłam wczoraj w aptece i pani mi poleciła bepanten ale to raczej nie jest przeciwbólowy, czy Wy macie coś takiego godne polecenia?

Dziś miałam 115 po barszczu czerwonym i kawie z mlekiem., wczoraj miałam po tym samym i tej samej ilośći 95 - czyżby przez nerwy aż tak cukier skoczył???:szok::szok::szok:
Dzisiaj rano to miałąm wrażenie, że urodzę. To była moja podświadomość - chyba naprawdę mam cykora i zabardzo się przejmuję:cool:
Czy laktator należy brać do szpitala?
Mam mnóstwo pytań, ale wiem, że Wy mi na nie odpowecie:-D

Czy ktoś wie co z Basią?:-)
Miłego wieczorku życzę:-)
 
reklama
witam serdecznie....
weszlam na watek ,dawno temu juz czytalam wasze wpisiki,ale nie przypuszczalam ,ze mnie tez ten watek bedzie tyczyl:-(
jestem jeszcze lekko w malym szoku....dzis spedzilam na badaniach u swojego ginekologa prawie 4 godziny...badali ,macali i wogule.....no i dostalam diete:-(
nie mialam nigdy cukrzycy ciazowej wiec niebardzo wiem co i jak.....diete mam stosowac i przyjsc za 2 tygodnie na nastepne badanie...w swoim watku pisalam o swojej wadze i t d...znowu schudlam ,jem bardzo malo slodyczy wiec skad ten cukier??
strasznie puchne ...do tego obecnie mam zapalenie oskrzeli i doszedl antybiotyk....
jem a raczej jadlam duzo owocow,ale teraz mam zakaz...max 2 jablka tygodniowo jestem poprostu zla....:wściekła/y:

witam slodkie mamusie dawno mnie nie bylo ale widze ze spokoj na forum.
Ja tak samo jak Ty Monia byłam w szoku ze mam cukrzyce, z kolei owoce moge dowoli a jablek juz powoli mam dosyc:-p waga Ci sie unormuje jak juz bedziesz wiedziala jak komponowac sobie posilki po ktorych masz dobry cukier. Ja juz jestem trzy tygodnie na dietce i wiem co moge a co nie. Z puchnieciem tez mam problem puchna mi dlonie i nogi, obraczke musialam zdjac bo kiedys rano obudzilam sie z bolem palca bo prawie krew nie doplywala i do tej pory dretwieje mi ten palec. Ze slodyczami to jest roznie ja uwielbiam ciasta ale teraz to odpada bo cukierszaleje ale po Grzesiu w czekoladzie jest ok lub po jakims pudingu.
Wczoraj pochwale sie bylam na zakupach dla malego takie tam dobiazgi, zostaly mi najdrozsze sprawy:szok: az sie boje.
 
Do góry