reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja gdzieś czytałam, że przy cukrzycy nie powinno się łączyć nabiału z owocami. NIe wiem czy to prawda, ale może o to chodzi. W każdym razie w normie się zmieściłaś.
ja muszę stosować zasadę nielaczenia nabiału z owocami przed 10 i po 17. czyli na 2 śniadanie i na podwieczorek mam dozwolone, i rzeczywiście zwykle nie dawało złych wyników :tak:

Iza - to smacznego. Po takiej przerwie - zwykła biała bułka to normalnie niebo w gębie. :-D:-D:-D
chyba się jednak nie odważę - w ramach 2 śniadania zjadłam pół pączka i - 146 niestety. a boje się jechac do porodu z cukrem powyżej normy... :zawstydzona/y:

IzaBK z tym unormowaniem sie cukrów i roznymi zdaniami lekarzy to chyba nie jest tak zupelnie bez sensu. Po prostu jak to juz kiedys ustalilysmy nic w przyrodzie nie ginie, i jesli Ty musialas meczyc sie z insuliną do tej pory, a ja cieszylam sie niskimi wynikami na diecie malo restrykcyjnej to na koniec musi być sprawiediliwosc i zmiana!!;-)

myślisz, że to taka sprawiedliwość? no to ja się zrzekam i życzę Ci mimo wszystko niskich cukrów :-D
 
reklama
Witam wszystkie Słodkie mamusie:-)
Jestem po wczorajszej wizycie u gin i Maleństwo w 32/33 tc waży 2096g, pow , że bardzo ładnie, po za tym wszystko w porządku i w normie, męczył się z 10 minut , żeby zmierzyć tętno bo bardzo ruchliwe Dzieciątko:-D Ja to czuję hi hi
Następna wizyta 16.11 i wtedy dostane skierowanie do opola na umówienie się na cesarke, normalnie tewrmin mam na 18.12, ale pow, że jeżeli będzie wszysrko ok to już koło 26.11 będę jechać do szpitala a 04.12. będzie cc - 38tc.

Maria28 mój gin poweidział, że lepiej brać insulinę niż mieć cukry ponad normę bo wtedy bardzo źle wpływa to na dziecko. Ja niestety też mam poranne cukry nie najlepsze, w czwartek wizyta i myślę, że od insuliny nie ucieknę, choć mam bardzo rygorystyczną dietę.

Xmila ja miałam po obciążeniu glukozą po 1h 185 a po 2 h 135. stwierdzona cukrzyca z pilnym skierowaniem do diabetologa.

IzaBK Ty nadal tutaj??? ;-)
Co z serem żółtym? Jem go prawie zawsze na śniadanie i na kolację, chociaż po plasterku ze względu , że ma dużo wapnia, więcej niż biały.

AgMich to sobotnie złe samopoczucie wynikało z tego , że Maleństwo się przewracało i już jest ułożone główką do dołu, ale nie grozi mi przed wczesny poród - po zbadaniu tak stwierdził gin. Mam brać żurawit bo coś mam bakterie w moczu i po tyg zrobić badania i nadal magne B6 3x1.
Dziewczyny czy miałyście wcześniej już cc? Co oni robią przez tydzień czasu zanim zrobią cc?
Dowiedziałam się, że Chłopaków się rodzi ciężej - ale widzę , że u nas prawie same CHŁOPAKI:-D:-D:-D
Pozdrowionka
 
Witam.Jestem obecnie na 2 tygodniowej diecie.Moja krzywa cukrowa:
na czczo74 po50g glukozy 153. czyli w sumie nie tak żle.Mój gin zalecił mi 2 tygodniową dietę a potem test na 75g obciążenia glukozą.Mam cichą nadzieję że się to wszystko ułoży i wyniki wyjda dobre.
Właśnie przeczytałam że nie można jeść grahamek, najlepiej pieczywo razowe.Czy któraś z Was wie może dlaczego tak jest.Myślałam że grahamki mają nie dużo węglowodanów bo w końcu to pieczywo ciemne.
I czy można jeść co godzinę ??bo ja tak teraz robię, dzielę posiłki i w zasadzie ciągle jem.Czy to żle??
 
normalnie tewrmin mam na 18.12, ale pow, że jeżeli będzie wszysrko ok to już koło 26.11 będę jechać do szpitala a 04.12. będzie cc - 38tc.
....
IzaBK Ty nadal tutaj??? ;-)
Co z serem żółtym? Jem go prawie zawsze na śniadanie i na kolację, chociaż po plasterku ze względu , że ma dużo wapnia, więcej niż biały.

Dowiedziałam się, że Chłopaków się rodzi ciężej - ale widzę , że u nas prawie same CHŁOPAKI:-D:-D:-D
Pozdrowionka
nie wiem, czy nie mówiłąś, czy nie pamiętam, ale - czemu będziesz miała cesarkę? i czemu tak wcześnie?
Ja ser żółty jadam bardzo często, nie podnosi mi cukru... i jeszcze smaruję go majonezem :zawstydzona/y: no jakoś trzeba sobie radzic ze smakiem chleba deskowego :tak:
a z tym rodzeniem chłopaków - syna rodziło mi się ciężko, ale ważył 4000. Córka wyskoczyła ze mnie jak z procy, a teraz - też rodze ponoc córkę, rozwarcie od 10 dni, ciągle bolesne skurcze - to nie najłątwiejszy poród, strasznie długa ta faza zero :eek:

Witam.Jestem obecnie na 2 tygodniowej diecie.Moja krzywa cukrowa:
na czczo74 po50g glukozy 153. czyli w sumie nie tak żle.Mój gin zalecił mi 2 tygodniową dietę a potem test na 75g obciążenia glukozą.Mam cichą nadzieję że się to wszystko ułoży i wyniki wyjda dobre.
Właśnie przeczytałam że nie można jeść grahamek, najlepiej pieczywo razowe.Czy któraś z Was wie może dlaczego tak jest.Myślałam że grahamki mają nie dużo węglowodanów bo w końcu to pieczywo ciemne.
I czy można jeść co godzinę ??bo ja tak teraz robię, dzielę posiłki i w zasadzie ciągle jem.Czy to żle??

witaj assica, ale dużo nowych słodkich mamuś :-)
w diecie chodzi oczywiście o ilość węglowodanów, ale jeszcze bardziej o ich jakość :tak: dieta na początku polega na ciąłych próbach co możesz a czego nie możesz... mąka graham jest chyba odmianą mąki pszennej? nie jestem pewna, strzelam :zawstydzona/y:
i może nie jedz co godzinę.. każda z nas ma zalecenie jedzenia 5 lub 6 posiłków dziennie. Optymalnie jest jeść co 2,5-3 godziny, bo wtedy dajesz organizmowi szansę na uporanie się z wprowadzoną do niego glukozą, a potem na spadek jej stężenia we krwi. Taki rysunek kiedyś oglądałam o fazach przyswajania glukozy...
A więc: 8, 14, 19 - posiłki główne, 11, 16.30, 22 - przekąski.
Masz glukometr?
Trzymam kciuki za niskie cukry :tak:
 
aasica wejdź na strone:tabele-kalorii.pl tam dowiesz się jakie produkty mają dużo węglowodanów. Przede wszystkim należy ograniczyć białe pieczywo, ziemniaki. Ja mam zalecone ograniczenie makaronów, ryżu, kasz, ewentualnie 2 łyżki ale to co rejon to innym obyczaj.
 
Nie mam glukometru.Odrzuciłam słodycze, soki, ziemniaki.Jem kaszę gryczaną,robione sałatki,rybę,mięso.Pije mleko 2% no i nie jem słodkich jogurtów narazie.
Dziś upiekłam ciastka owsiane z otrębami,sezamem,siemieniem lnianym z 2 jabłkami kwaśnymi bez mąki i jajek .Z kilkoma łyżeczkami wody. Acha no i kupiłam ten chleb razowy.
Od jutra zatem zacznę jeść regularnie.Dziękuje dziewczyny
 
AgMich - co jest? cały dzień cisza? jak się pojawisz to czuj się zmuszona do przesłania do mnie numeru komórki na priva, ok? czekam na znak, że wszystko w porządku!!!

A do Pulki ktoś ma kontakt? Pulka, a może nas czytasz? daj jakiś sygnał proosze!!
 
AgMich - co jest? cały dzień cisza? jak się pojawisz to czuj się zmuszona do przesłania do mnie numeru komórki na priva, ok? czekam na znak, że wszystko w porządku!!!

Właśnie AgMich - też się zaczęłam martwić - czy po tych twoich ostatnich skurczach, wszystko jest w porządku. Mam nadzieję, że jest ok.
 
reklama
Kurcze, w takim razie odpuszczę sobie tą czekoladę dla diabetyków. Najwyżej w chwili słabości zjem zwykłą gorzką:-)
Ja mam chyba to szczęście, że na czczo poziom glukozy jest niski, dziś kolejny dzień z rzędu w granicy 72-75. W ogóle dziś cały dzień było nieźle, bo najwyższy wynik po kolacji -115. Mam nadzieję, że tak będzie dalej...

Gabrielka1308 nie strasz z tym rodzeniem chłopaków :szok: Bo ja już się zaczynam bać ;-)
 
Do góry