reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Niektórym chleb żytni nie służy a sprawdza się np graham.
Z jogurtów polecam owocowe pitne Pure z biedronki. Są z płatkami owsianymi.
 
Dziewczynyyy, tak Was tu podczytuję i kurczę, miałam się nie wtrącać, ale muszę. To, że po "zwykłym" obiedzie macie dobry cukier po godzinie, to nie oznacza, że możecie tak jeść. To nie są rzeczy dozwolone dla nas, one mają wysoki IG i po prostu mamy tego unikać. Wybicie mogło być w dowolnym momencie, po 15 minutach, a nawet po kilku godzinach (jak coś tłustego). I od tego możecie też mieć problem z cukrami na czczo.
My tu wszystkie dopiero się uczymy, więc głos rozsądku nam się przyda.

Ja np.dopiero teraz pomyślałam, że kisiel to skrobia i np. dla mnie to zło, wyraźnie sobie nie radzę ze skrobia. A na moje placki może jest kluczem, że nie stanowiły nawet 15% objętości talerza, a jedyne węglowodany więcej to był zielony ogórek i surowa marchew, bo mięso robię bez mąki, więc myślę, że zmieściłam się w proporcjach i dlatego nie wywaliło mi cukru.

Mnie diabetolog powiedziała, że mam jest wszystko poza słodyczami i białymi mąkami :/ i wykluczać jakby na glukometrze po godzinie było ponad 140
 
To ja nie wiem jak jest z tym tłuszczem, mnie ta kobieta mówiła, że tłuszcz spowalnia wyrzut glukozy, tzn. cukier trawi się dłużej i trafia do krwi w mniejszych dawkach, nie gwaltownie. To samo wyczytałam w jakichś materiałach dla cukrzyków, w tym w broszurce (chyba jakiejś akademii medycznej) o cukrzycy ciążowej. Tam autorzy proponowali, żeby pozna kolacja była białkowo-tluszczowa. Ta moja lekarz to potwierdziła, dodała, żeby jeszcze błonnik dorzucić. A pytałam ja, bo w innej broszurce przeczytałam, żeby na kolację w ciąży nie jesc białkowo-tluszczowo, tylko chleb z pomidorem :/
 
To ja nie wiem jak jest z tym tłuszczem, mnie ta kobieta mówiła, że tłuszcz spowalnia wyrzut glukozy, tzn. cukier trawi się dłużej i trafia do krwi w mniejszych dawkach, nie gwaltownie. To samo wyczytałam w jakichś materiałach dla cukrzyków, w tym w broszurce (chyba jakiejś akademii medycznej) o cukrzycy ciążowej. Tam autorzy proponowali, żeby pozna kolacja była białkowo-tluszczowa. Ta moja lekarz to potwierdziła, dodała, żeby jeszcze błonnik dorzucić. A pytałam ja, bo w innej broszurce przeczytałam, żeby na kolację w ciąży nie jesc białkowo-tluszczowo, tylko chleb z pomidorem :/
Mi tłuszcz służy :D chociaż jakaś mała radość z życia :p
 
Tak sobie myślę, że dietetycy inna dietę zaleca dziewczynie w ciazy, która ma nadwagę a inna szczupłej. Mogą kazać ograniczać tłuszcz jeśli ciężarna ma nadmiar kilogramow.
 
Tak sobie myślę, że dietetycy inna dietę zaleca dziewczynie w ciazy, która ma nadwagę a inna szczupłej. Mogą kazać ograniczać tłuszcz jeśli ciężarna ma nadmiar kilogramow.
Dlatego ja nie oczekuje książkowych wyników, mam 115 kg,168...39 lat ale mnie martwi to że na czczo nie mam efektu.... a I widac organizm po 38 latach jedzenia białego pieczywa ...widać już ma szok...a że ciązowo u mnie to i nastroje,i sytuacja I to niewiedza nie pomaga mi wcale
 
Tak sobie myślę, że dietetycy inna dietę zaleca dziewczynie w ciazy, która ma nadwagę a inna szczupłej. Mogą kazać ograniczać tłuszcz jeśli ciężarna ma nadmiar kilogramow.
ja ważę 48 przy 162 cm także coś w tym może być. Inna sprawa, że powinnam iść w tłuszcze nienasycone a nie w masełko i śmietankę ;)
 
reklama
Jam sie ktoś zna to wszystko łatwo
Ja na kolację jem 2 kromki razowego,po pół plasterka szynko domowej na kanapke i ogórek zwykły plus cienko masłem.herbata gorzka jak zawsze.
Zobaczymy
Brzuch się uspokoił
Nie wiem czy dobrze zrobię ale cos muszę zjeść bo już dziś mam pustkę.
 
Do góry