reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny co jecie na noc żeby rano cukry były w normie ? U mnie dziś 91 :(
Wczoraj miałam cukier w moczu , ale gin na wizycie jedynie kazała powtórzyć badanie i z wynikiem do diabetologa . Na szczęście z małym wszystko ok : koniec 30 tyg wazy 1800 :)
Ja jem pół kajzerki z serem żółtym i plaster wędliny ogórek lub pomidor.
 
reklama
mam cukrzycę, cukier mam wysoki, ale w normie a ostatnie usg miałam 9tygodni temu, teraz jestem w 31 tygodniu..jedyna szansa by sprawdzić co u maluszka to ostatnie prenetarne za dwa tygodnie, a tak już nic bo ginekolog uważa, że skoro mam dietę to nie ma co się martwić i tyle.. Ja to jakoś inaczej czuje :(... Co jecie na śniadanie zazwyczaj bo ja największy problem mam z cukrami po śniadaniu, dziś pierwszy raz miałam nawet ponad normę :(
 
mam cukrzycę, cukier mam wysoki, ale w normie a ostatnie usg miałam 9tygodni temu, teraz jestem w 31 tygodniu..jedyna szansa by sprawdzić co u maluszka to ostatnie prenetarne za dwa tygodnie, a tak już nic bo ginekolog uważa, że skoro mam dietę to nie ma co się martwić i tyle.. Ja to jakoś inaczej czuje :(... Co jecie na śniadanie zazwyczaj bo ja największy problem mam z cukrami po śniadaniu, dziś pierwszy raz miałam nawet ponad normę :(
Ja jem około 48g chleba 7 ziaren z biedry. Tak, tak, ważę chleb.... Jakas szynka do tego i plaster pomidora albo ogórek. A Ty co zjadasz i ile?
 
mam cukrzycę, cukier mam wysoki, ale w normie a ostatnie usg miałam 9tygodni temu, teraz jestem w 31 tygodniu..jedyna szansa by sprawdzić co u maluszka to ostatnie prenetarne za dwa tygodnie, a tak już nic bo ginekolog uważa, że skoro mam dietę to nie ma co się martwić i tyle.. Ja to jakoś inaczej czuje :(... Co jecie na śniadanie zazwyczaj bo ja największy problem mam z cukrami po śniadaniu, dziś pierwszy raz miałam nawet ponad normę :(

Na śniadanie jem omlet z dwóch jajek na cebulce i maśle klarowanym raz z pomidorem raz z papryką, do tego dwa plasterki pieczonego boczku w piekarniku, do tego rzodkiewki, ogórek świeży [emoji4]
Po takim śniadaniu mam cukry zawsze 90-105 i jestem najedzona [emoji6]
Albo po prostu dwie parówki z warzywami surowymi i plastrem sera albo mięso pieczone (schab, karkówka,kurczak) z warzywami surowymi i tez jest zawsze Ok..[emoji6]
Niestety pieczywa nie jem wcale, próbowałam różnego rodzaju i zawsze cukier w górze.
 
Może to jest właśnie mój błąd. Ja jem zazwyczaj dwie kromki chleba ig z wedliną, pomidorem i ogórkiem. Dziś pewnie popełniam błąd bo na jedną z kromek dałam serka wiejskiego a przeglądałam wasze wcześniejsze posty i pisałyscie o wyrzutach cukru po nabiale na śniadanie tylko, że ja do dziś nie miałam z tym w ogóle problemu a tu proszę.
 
Ostatnia edycja:
Hej ;)
Ja na śniadanie jem zazwyczaj albo 2 parówki albo 1 parówka i 1 jajko na twardo do tego zawsze 2 kromki (ok. 75g) chleba zytnio pszennego z masłem jakaś zielenina ogórek papryka zielona :) i cukry po tym koło 110, dziś zjadłam 1 kromkę chleba zamiast 2 i cukier 97 więc lepiej ale tu i tu norma wcześniej gdy mogłam się ruszać i spalać cukry po śniadaniu miałam wyniki rzedu 80-90 ale te czasy już minęły niestety :(
 
Mam pytanie odnośnie pomiaru cukru na czczo bo zauważyłam że jak jem ostatnią kolację o 23 lub chwilę później to jak wstanę tak jak zwykle okolo 9 to cukry już znowu szybują ponad normę a gdy mierze jak wstaje na siusiu np o 7 to wtedy jest 82-85..jak bardzo dużym kłamstwem jest zapisywanie wyniku z 7 i dosypianie do tej 9 rano ? :( Dodam że w labie nigdy nie dobilam do 80 na czczo
 
Hej dziewczyny witam się! To moja 3 ciąża - druga z cukrzycą. W pierwszej ciąży miałam cukrzyce ale regulowałam ją dietą, w drugiej nie miałam cukrzycy, a teraz 27 tc i od 1.5 tygodnia dieta. Niestety cukry poranne mam w większości powyżej 90 ale mniej niż 99 i moja dietetyczka od razu po tygodniu diety kazała mi brać insulinę - mam wątpliwości bo w sumie po tygodniu czasu ciężko jest wyregulować dietę. Czy któraś z was brała tak szybko insulinę? U mnie dzieciaczki wszystkie za małe w ciąży wiec makrosomia mi nie grozi.
 
reklama
Dziewczyny , zjadłam o 22.30 kajzerkę! z masłem i żółtym serem b.laktozy i na czczo wynik 79 :) szok , śniadanie wasa+pasta z fasoli+ogórek i rzodkiewka wynik 121 , a na drugie śniadanie szaleństwo -veganski hot-dog w bułce grahamce z musztardą z Orlenu +sok pomarańczowy wyciskany 1/2 z woda wynik 119 . Zobaczymy co dalej .
Czy używacie nabiału bez laktozy ? Od kilku dni jem takie produkty , mimo ze dietetyczka ich nie pochwala , i mam wrażenie , że cukier po nich nie skacze .
 
Do góry