reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja mam accu check i niektore pomiary wydaja mi sie niemozliwe.
Ostatnio bylam najbardziej wsciekla po obiedzie, na ktory zjadlam kasze gryczana, pieczone kotlety mielone(specjalnie zrobilam dla siebie osobno, zeby nie smazyc na tluszczu) i ogorki z jogurtem naturalnym i wynik po nim 156.. to juz rownie dobrze moglam zjesc pizze i by wyszlo na to samo.
 
reklama
Tylko z pizzy to raczej dziecko słabo by skorzystało jeśli chodzi o wartości odżywcze ;)
Ja myśle ze warto sprawdzić ten glukometr ale jak wyniki podobne to bez sensu się kłuć dwa razy. Szkoda stresu.
Ja mam accu check i niektore pomiary wydaja mi sie niemozliwe.
Ostatnio bylam najbardziej wsciekla po obiedzie, na ktory zjadlam kasze gryczana, pieczone kotlety mielone(specjalnie zrobilam dla siebie osobno, zeby nie smazyc na tluszczu) i ogorki z jogurtem naturalnym i wynik po nim 156.. to juz rownie dobrze moglam zjesc pizze i by wyszlo na to samo.
 
Akurat nie mialam tutaj na mysli wartosci odzywczych, tylko trzymanie sie mocno diety, ktorej skutecznosc jest poddawana w watpliwosc z powodu glukometru :p bo nie raz jadlam taki sam zestaw i wyniki byly ok, po 3 miesiacach z dieta juz mniej wiecej wiem co jak na mnie działa, dlatego pomiary glukometru potrafia byc tak bardzo wkurzajace
 
Ja mam accu check i niektore pomiary wydaja mi sie niemozliwe.
Ostatnio bylam najbardziej wsciekla po obiedzie, na ktory zjadlam kasze gryczana, pieczone kotlety mielone(specjalnie zrobilam dla siebie osobno, zeby nie smazyc na tluszczu) i ogorki z jogurtem naturalnym i wynik po nim 156.. to juz rownie dobrze moglam zjesc pizze i by wyszlo na to samo.

Dokładnie tak samo miałam gdy zmierzyłam po sprawdzonym obiedzie i wyszło nagle 151 co wydało mi sie podejrzane stad zrobiłam za minute kolejny pomiar i było 129..
Rozumiem Cię z ta pizza.. ja mam po kanapkach mam wyniki 140-150 a po lodach czekoladowych 140 wiec zrezygnowałam całkiem z pieczywa (i cukry po śniadaniu i kolacji mam 100-120) a od czasu do czasu jem te sprawdzone lody [emoji6]
 
Ostatnia edycja:
Patrzcie jakie cuda na moim i babcinym się pokazują. Chwilę po tym podjechalam do dziadka i mój 130 a dziadka 90... Zobacz załącznik 889497
:o też mam ten Contur, ale jakiś czas temu właśnie mierzyłam w labie glukozę na czczo i zaraz po wyjściu glukometrem. Wyniki były niemal identyczne: 86mg i 86,5 mg. Więc mu zaufałam. Kiedy mam jakiś podejrzany wynik, to mierzę np. 3 razy i wiadomo, że każdy jest inny, ale jednak bardzo zbliżony.
 
:o też mam ten Contur, ale jakiś czas temu właśnie mierzyłam w labie glukozę na czczo i zaraz po wyjściu glukometrem. Wyniki były niemal identyczne: 86mg i 86,5 mg. Więc mu zaufałam. Kiedy mam jakiś podejrzany wynik, to mierzę np. 3 razy i wiadomo, że każdy jest inny, ale jednak bardzo zbliżony.

Skoro sprawdziłaś w labie i wyniki glukometr pokazuje Ci zbliżone to pewnie że możesz mu zaufać..
Mój pokazał po minucie ponad 20 jednostek mniej wiec coś z nim lub paskami jest nie tak..
 
Dziewczyny nie uwierzycie.. rano zbadałam przy okazji w labie glukozę z krwi i zaraz po wyjściu swoim glukometrem w aucie jakieś 2 minuty później.. mój glukometr pokazał 106.. a w labie wynik 76... do tego pojawiły mi sie pierwszy raz Katony w moczu.. norma do 5,00 a ja mam 5,20... czy dobrze rozumiem ze mam zła dietę spowodowaną błędnymi zbyt wysokimi wynikami glukometru na których sie opierałam ?
 
Dziewczyny nie uwierzycie.. rano zbadałam przy okazji w labie glukozę z krwi i zaraz po wyjściu swoim glukometrem w aucie jakieś 2 minuty później.. mój glukometr pokazał 106.. a w labie wynik 76... do tego pojawiły mi sie pierwszy raz Katony w moczu.. norma do 5,00 a ja mam 5,20... czy dobrze rozumiem ze mam zła dietę spowodowaną błędnymi zbyt wysokimi wynikami glukometru na których sie opierałam ?

Koniecznie skonsultuj to z diabetologiem, bo wychodzi na to ze glodzisz organizm? Jestes najedzona stosujac diete? Zebys jeszcze przez glukometr zaraz sie hipoglikemii nie dorobila [emoji85]
 
reklama
Dziewczyny,

Ja też mam Contoura i zastanawiam sie czy on nie ma jakis problemow przy tych upalach?
Mi tez bardzo szaleje, z tymze mi diabetolog kazala mierzyc tylko jeden raz, bo przy kolejnych pomiarach glukometr nie ma podobno czasu na prawidlowa rekalibracje. Slyszalyscie cos o tym?
 
Do góry