reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Koniecznie skonsultuj to z diabetologiem, bo wychodzi na to ze glodzisz organizm? Jestes najedzona stosujac diete? Zebys jeszcze przez glukometr zaraz sie hipoglikemii nie dorobila [emoji85]

Jutro mam wizytę u gina.. na czczo mi glukometr pokazywał większe niż zwykle wyniki wiec zrezygnowałam całkiem z pieczywa.. jak widać niepotrzebnie [emoji85] takie cyrki z glukometrem zaczęły sie dziać po otwarciu nowego opakowania pasków wiec mam nadzieje ze pechowo źle trafiłam..
jutro dostanę nowe paski a jeśli sie powtórzy sytuacja muszę zmienić glukometr..
 
reklama
Dziewczyny spokojnie. Ketony jak wyjdą tzn że na kolację było za mało węglowodanów. Albo za wcześnie zjedzona. Tak mi mówiła diabetolog.
A co do rezygnacji z pieczywa. Odkąd jem chleb żytni to cukry rano mam ok.
:)
W środę będę u diabetologa po receptę to zapytam o te kalibracje contoura. ;*
 
Dziewczyny spokojnie. Ketony jak wyjdą tzn że na kolację było za mało węglowodanów. Albo za wcześnie zjedzona. Tak mi mówiła diabetolog.
A co do rezygnacji z pieczywa. Odkąd jem chleb żytni to cukry rano mam ok.
:)
W środę będę u diabetologa po receptę to zapytam o te kalibracje contoura. ;*

Ja z kolei po zytnim mam cukry kosmiczne, a jak zjem pozno kolacje to rano na czczo powyzej normy. Jesli chleb to tylko specjalny z niskim indeksem. A kolacje od kilku dni jem najpozniej o 21 i cukry rano mam ponizej 80. Klade sie spac okolo polnocy, takze juz sama nie wiem o co chodzi z tymi wynikami :p
 
Jutro mam wizytę u gina.. na czczo mi glukometr pokazywał większe niż zwykle wyniki wiec zrezygnowałam całkiem z pieczywa.. jak widać niepotrzebnie [emoji85] takie cyrki z glukometrem zaczęły sie dziać po otwarciu nowego opakowania pasków wiec mam nadzieje ze pechowo źle trafiłam..
jutro dostanę nowe paski a jeśli sie powtórzy sytuacja muszę zmienić glukometr..
Może faktycznie to wina pasków. Jeżeli to wina glukometru to szybko go zmień. Ketony pojawiają się, jak się je za mało węglowodanów. Być może Twój glukometr zawyżał wyniki, a Ty niepotrzebnie się głodziłaś. Możliwe, że ta rezygnacja z chleba była niepotrzebna. Ja po pieczywie żytnim, pszennym razowym lub orkiszowym mam cukry w normie. Tylko, że ja sama pieke chleb, więc ma pewność co w nim jest :) Często dodaje ziarna słonecznika lub dyni, czasem piekę z orzechami lub siemieniem lnianym. Upiekłam raz też chleb z suszonymi pomidorami i był pyszny i cukier po nim też był ok.
 
Dziewczyny,

Ja też mam Contoura i zastanawiam sie czy on nie ma jakis problemow przy tych upalach?
Mi tez bardzo szaleje, z tymze mi diabetolog kazala mierzyc tylko jeden raz, bo przy kolejnych pomiarach glukometr nie ma podobno czasu na prawidlowa rekalibracje. Slyszalyscie cos o tym?
Ja tez o tym słyszałam.
 
Jutro mam wizytę u gina.. na czczo mi glukometr pokazywał większe niż zwykle wyniki wiec zrezygnowałam całkiem z pieczywa.. jak widać niepotrzebnie [emoji85] takie cyrki z glukometrem zaczęły sie dziać po otwarciu nowego opakowania pasków wiec mam nadzieje ze pechowo źle trafiłam..
jutro dostanę nowe paski a jeśli sie powtórzy sytuacja muszę zmienić glukometr..
Pieczywo to chyba podstawa, żeby dostarczyć organizmowi węglowodanów:/ oczywiście nie tylko i odpowiednie pieczywo.
 
reklama
Do góry