reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Na ostatniej wizycie u ginekologa 36 Tc mały ważył 2800. To chyba sporo. A jeszcze miesiąc, boję się oby nie był za duży. A ile wasze maleństwa ważą?

Moj od momentu trzymania diety troche zwolnil z przybieraniem masy, w zeszlym tygodniu 30+5 wazyl 1770.
2800 w 36 to chyba nie tak zle, przyjmujac te srednie 200g na tydzien to w 40 wazylby 3600, czyli calkiem ok. Oczywiscie z ta waga to i tak troche wrozenie z fusow ;)
 
Moj od momentu trzymania diety troche zwolnil z przybieraniem masy, w zeszlym tygodniu 30+5 wazyl 1770.
2800 w 36 to chyba nie tak zle, przyjmujac te srednie 200g na tydzien to w 40 wazylby 3600, czyli calkiem ok. Oczywiscie z ta waga to i tak troche wrozenie z fusow ;)
U mnie też w 30tc ważył podobnie. A pierwsze dziecko urodziłam w 40tc i ważyło 3700. Może i teraz sytuacja się powtórzy
 
A w pierwszej ciazy tez mialas cukrzyce?
W pierwszej ciąży krzywa cukrowa wychodziła mi na granicy, na czczo cukier miałam w normie. Lekarz wtedy kazał wprowadzić dietę i do diabetologa nie dał skierowania , to było 5 lat temu. W tej ciąży mam odwrotnie po obciążeniu cukry w normie, za to na czczo przekraczają normę miałam wahania do 100. Jestem na diecie a na noc insulinę podaje 3jednostki.
 
U mnie pomogło dopiero 18 jednostek... a najwyższe cukry poranne były w granicach 105-108 [emoji20]
 
Ja wlasnie wczoraj dostalam insuline na noc 2j. Dzisiaj cukier 90 na czczo, ale chyba wczoraj moj pierwszy strzal byl troche nie udany, bo cos tam mi wylecialo, chyba za krotko przytrzymalam pena w nodze. Zobacze dzisiaj ;)
 
reklama
Do góry