reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Haha ja wczoraj zjadlam kebaba(co prawda bez bulki, same warzywa, mieso i sosy) i cukier po posilku super, a na czczo najnizszy od 2 tygodni [emoji23]
 
reklama
Dziewczyny proszę o poradę. Dziś rano robiłam sobie test paskowy na glukozę i ketony w moczu. I pierwszy raz wyszły mi ketony - niewielkie ilości według skali na opakowaniu tj. Przedział od 1,5 do 15. Czy to jest groźne dla dziecka? Jaki ma wpływ na ciążę? Nie chce panikować, do diabetologa mogę w poniedziałek zadzwonić. Poradźcie
 
Dziewczyny proszę o poradę. Dziś rano robiłam sobie test paskowy na glukozę i ketony w moczu. I pierwszy raz wyszły mi ketony - niewielkie ilości według skali na opakowaniu tj. Przedział od 1,5 do 15. Czy to jest groźne dla dziecka? Jaki ma wpływ na ciążę? Nie chce panikować, do diabetologa mogę w poniedziałek zadzwonić. Poradźcie

Ja na poczatku mialam bardzo duze ilosci ketonow :(
Nie jest to zdrowe, ale lekarze nie kazali mi panikowac - trzeba troche zmienic diete.
Sladowe ilosci nie powinny byc powodem do zmartwienia.

Przede wszystkim moze za malo wczoraj zjadlas?
Ketony wystepuja gdy zjesz za malo weglowodanow i organizm zaczyna czerpac energie z tluszczow zamiast glukozy.
Mi np. pomoglo jedzenie kanapki z zoltym serem ok. 23.

Ketony moga tez pojawic sie gdy jesz za duzo bialka - chleb najlepiej zmienic na taki bez zboz. Ja na poczatku jadlam specjalny dla cukrzykow, a potem moja dietetyk policzyla ile w nim bialka i az zlapalam sie za glowe - moje paski na mocz byly purpurowe...
 
Ja na poczatku mialam bardzo duze ilosci ketonow :(
Nie jest to zdrowe, ale lekarze nie kazali mi panikowac - trzeba troche zmienic diete.
Sladowe ilosci nie powinny byc powodem do zmartwienia.

Przede wszystkim moze za malo wczoraj zjadlas?
Ketony wystepuja gdy zjesz za malo weglowodanow i organizm zaczyna czerpac energie z tluszczow zamiast glukozy.
Mi np. pomoglo jedzenie kanapki z zoltym serem ok. 23.

Ketony moga tez pojawic sie gdy jesz za duzo bialka - chleb najlepiej zmienic na taki bez zboz. Ja na poczatku jadlam specjalny dla cukrzykow, a potem moja dietetyk policzyla ile w nim bialka i az zlapalam sie za glowe - moje paski na mocz byly purpurowe...
Dziękuję za poradę:) dziś postaram jeść więcej, może faktycznie wczoraj za mało zjadłam.
 
reklama
Na ostatniej wizycie u ginekologa 36 Tc mały ważył 2800. To chyba sporo. A jeszcze miesiąc, boję się oby nie był za duży. A ile wasze maleństwa ważą?
 
Do góry