reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny jak tam dzisiaj u Was cukry? U mnie wysoko bo między 135-139 mg a po 2 śniadaniu nawet nie zmierzyłam bo poszłam spać i wstałam dopiero na obiad..
Ja dzisiaj git. Tylko rano równo 90. Nie uwierzycie co mi rano zawyzalo cukier po śniadaniu właśnie w granicy 130-140...herbata bez teiny roibos :O normalnie szok. Dzisiaj jej nie wypilam i mialam 116. Nie pomyslalabym.
 
reklama
Dziewczyny jak tam dzisiaj u Was cukry? U mnie wysoko bo między 135-139 mg a po 2 śniadaniu nawet nie zmierzyłam bo poszłam spać i wstałam dopiero na obiad..
Dla mnie wysoki cukier to 160 ;) mi początkowo cukier kawa z.mlekiem bardzo podnosiła,.teraz jest ok, dziś wszystkie cukru w normie.
Ty musisz mierzyć też po drugim śniadaniu?
 
Dla mnie wysoki cukier to 160 ;) mi początkowo cukier kawa z.mlekiem bardzo podnosiła,.teraz jest ok, dziś wszystkie cukru w normie.
Ty musisz mierzyć też po drugim śniadaniu?

Muszę mierzyć po każdym posiłku :)
Dziewczyny twardnieje Wam brzuch? Mi od paru dni twardnieje i trochę mnie pobolewa więc dla świętego spokoju pójdę jutro do swojego ginekologa czy przypadkiem coś się dziać nie zaczeło..
 
Muszę mierzyć po każdym posiłku :)
Dziewczyny twardnieje Wam brzuch? Mi od paru dni twardnieje i trochę mnie pobolewa więc dla świętego spokoju pójdę jutro do swojego ginekologa czy przypadkiem coś się dziać nie zaczeło..
A jesteś pewna,ze twardnieje? Moze maleństwo sie obraca i czujesz dyskomfort i lekki ból? Moja mala codziennie tak sie przekreca,ewidentnie tylkiem albo plecami,ze brzuch mi odstaje jak opona samochodowa a ja nie moge wstać z łóżka:p ale ja wychodze z założenia,ze jesli cos nas martwi to trzeba jechac rozwiać watpliwosci. Może masz skurcze braxtona,które przygotowuja do porodu,to niegroźne.
 
Muszę mierzyć po każdym posiłku :)
Dziewczyny twardnieje Wam brzuch? Mi od paru dni twardnieje i trochę mnie pobolewa więc dla świętego spokoju pójdę jutro do swojego ginekologa czy przypadkiem coś się dziać nie zaczeło..
Teraz to ja mam cały czas twardy, młody się bardzo wypina, tak jak @Naatka napsała :) który masz tydzień?
 
Teraz to ja mam cały czas twardy, młody się bardzo wypina, tak jak @Naatka napsała :) który masz tydzień?
32 tydzień mała waży 1800g. Moja mala czesto sie wypina i zawsze ewidentnie to czuć i widac,taki pagorek po jednej stronie. Zazwyczaj macam troche brzuch na dole i u góry i czuję,ze jest miekszy. Wiadomo,co raz mniej miejsca,a który to Twoj tydzień Devushka? Ja przy piewszym porodzie nie odczuwalam skurczy brzucha tak mnie napierdzielal krzyż. A jak położna? Chodzisz co tydzień do niej? Zawsze one widuja nas czesciej niz gin co 4 tyg.
 
Tak myśle, że może faktycznie to skurcze Braxtona ale problem w tym, że w poniedziałek zaczynam dopiero 34 tydzień a już dwa tygodnie temu zaczęła się u mnie skracać szyjka.. U mnie brzuch robi się cały twardy na parę sekund i po chwili przechodzi i tak 2-3 razy dziennie.. Jak się dziecko rozpycha to też z jednej strony widać gdzie dokładnie ale to nie jest aż takie twardnienie brzucha ☺️ U mnie nie ma wizyt u położnej tylko u ginekologa... No chyba, że chce mieć swoją położona przy porodzie ale wtedy trzeba jej zapłacić z własnej kieszeni i wtedy jest u niej jedna albo dwie wizyty przed porodem... Przy pierwszej ciąży płaciłam za swoją położna ale teraz nie biorę bo bède rodzić gdzie indziej.. A jak to wyglada u Was? Poprostu dzwonicie do szpitala i się umawiacie na wizytę u położnej?
 
Tak myśle, że może faktycznie to skurcze Braxtona ale problem w tym, że w poniedziałek zaczynam dopiero 34 tydzień a już dwa tygodnie temu zaczęła się u mnie skracać szyjka.. U mnie brzuch robi się cały twardy na parę sekund i po chwili przechodzi i tak 2-3 razy dziennie.. Jak się dziecko rozpycha to też z jednej strony widać gdzie dokładnie ale to nie jest aż takie twardnienie brzucha ☺️ U mnie nie ma wizyt u położnej tylko u ginekologa... No chyba, że chce mieć swoją położona przy porodzie ale wtedy trzeba jej zapłacić z własnej kieszeni i wtedy jest u niej jedna albo dwie wizyty przed porodem... Przy pierwszej ciąży płaciłam za swoją położna ale teraz nie biorę bo bède rodzić gdzie indziej.. A jak to wyglada u Was? Poprostu dzwonicie do szpitala i się umawiacie na wizytę u położnej?
Nie no co Ty. Mi przysluguje położna od chyba 28 tyg. Co tydzien do niej chodze albo ona moze przyjezdzac do mnie. Nie bedzie obecna przy porodzie,ale to ona bedzie robic wizyty po porodzie w domu . To wszystko na kase chorych. Sprawdza cisnienie,bicie serduszka maluszka pyta o dolegliwosci,mowi co zabrac do szpitala,zawsze mozna do niej napisac i zadzwonic jak cos sie dzieje. Na NFZ. Jest ich kilka do wyboru w moim miescie.
 
Nie no co Ty. Mi przysluguje położna od chyba 28 tyg. Co tydzien do niej chodze albo ona moze przyjezdzac do mnie. Nie bedzie obecna przy porodzie,ale to ona bedzie robic wizyty po porodzie w domu . To wszystko na kase chorych. Sprawdza cisnienie,bicie serduszka maluszka pyta o dolegliwosci,mowi co zabrac do szpitala,zawsze mozna do niej napisac i zadzwonic jak cos sie dzieje. Na NFZ. Jest ich kilka do wyboru w moim miescie.
pierwsze słyszę o takiej możliwości szczerze mówiąc. Ja chodzę normalnie do gina, teraz mam wizytę jutro - po trzech tygodniach, myślę, że kolejna po tygodniu, jeśli w ogóle, bo mówił, że wywołanie ok. 39 tygodnia. Szczerze liczę gorąco na to, że jutro poda już termin wywołania :p
 
reklama
pierwsze słyszę o takiej możliwości szczerze mówiąc. Ja chodzę normalnie do gina, teraz mam wizytę jutro - po trzech tygodniach, myślę, że kolejna po tygodniu, jeśli w ogóle, bo mówił, że wywołanie ok. 39 tygodnia. Szczerze liczę gorąco na to, że jutro poda już termin wywołania :p
Ojjjj a ja mam termin na 3 lipca... juz widze te upały przede mna:) na razie ciesze sie przespanymi nocami,na ile moge,bo kazdy obrot z boku na bok mnie budzi a moja czterolatka rzadko sie budzi w trakcie nocy. No i spokojem w domu,maz-praca,córka-przedszkole,ja-laba :) napisz co powiedzial gin. PS o położnej tez bym nie wiedziala,gdyby nie kolezanka,ktora mnie uswiadomila,ze musze sama do niej zadzwonic i sie zapisac:)
 
Do góry