reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Dziś byłam na wizycie, cukry już dość długo w normie, jak będą serio niskie to mogę zacząć zmniejszać dawki :)
po ciąży kontrola i leki żeby cukrzyca ciążowa nie przeszła w zwykłą
Super,ze niskie. Ja również bylam na przyspieszonej wizycie ze wzgledu na śniadaniowe skoki cukru. Diabetolog powiedział,ze jesli jestem w stanie skutecznie wykluczyć z diety to co mi podnosi cukier to nie ma potrzeby insuline brac,mimo ze mialam strzał pod 190. Co do ketonow-sa niewskazane i kazal jesc pozna kolacje bo cukier na czczo jesli ma ktos wysoki z rana to wynik zlej pracy wątroby a nie skutek kolacji o 22. Podobalo mi sie jego podejście. Tak wiec dziewczyny nie wystrzegajcie sie poznych kolacji w obawie przed wynikiem cukru z rana. Ketony również sa zle. A diete zawsze można wspomóc insulina jesli zajdzie potrzeba.
 
Jesteś w ciąży i nie masz czasu mierzyc cukier? Nie rozumiem...to dla dobra dziecka. A pomiar zajmuje max 3 min...
Ja nie mierze bo mój bobasek jest już na świecie i przez nawał obowiązków Poprostu nie mam czasu mierzyć cukrów kilka razy zmierzyłam i były ok może przy czasie jak się ogarnę to uda mi się kontrolować
 
@Megi92 gratulacje! Napisz proszę w którym tygodniu urodziłaś i ile ważyło maleństwo :)
Cukrów może mierzyć nie musisz, ale postaraj się pomyśleć o umówieniu się na kontrolę lekarską
 
Urodziłam w 40 tc synek z waga 3630 i 57 cm :-). Na kontrolę mam się zgłosić za 6 tyg trochę mnie to przeraża :growl:
Oj to przepraszam i serdecznie gratuluję:). Waga i wzrost podobny do mojej pierworodnej (40tyg 58 cm 3760g -nie miałam cukrzycy). Pamiętaj,ze teraz szczególnie musisz o siebie zadbać, bo masz dla kogo. Zdrowia Wam życzę.
 
reklama
Oj to przepraszam i serdecznie gratuluję:). Waga i wzrost podobny do mojej pierworodnej (40tyg 58 cm 3760g -nie miałam cukrzycy). Pamiętaj,ze teraz szczególnie musisz o siebie zadbać, bo masz dla kogo. Zdrowia Wam życzę.
Moja pierwsza córcia urodziła się z waga 3600 też bez cukrzycy teraz synuś 30 g więcej z cukrzyca. Staram się dbać ale z tym czasem ciężko bo jak dzidziuś śpi to i ja albo się też położę albo zawsze coś do zrobienia jest. Ale wszystko się da ogarnąć :-)
 
Do góry