reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

U mnie wczoraj cały dzień glukoza w normie, wiec prawdopodobnie tylko niektóre potrawy wywołują u mnie niebezpieczny wzrost. Dobre i to :)
A jak u Ciebie ZgadnijKto?
 
reklama
U mnie wczoraj bylo ok, opanowalam co mogw a czego nie ;) tylko jeszcze musze opanowac wieczor jak niw zjem wieczorem to cukier rano dobry jak zjem pozno to ponad 90 :/ i wiecej ketonow, no brak mi juz sil na to...
W srode do gina w koncu zobacze malutka i dowiem sie co tam u niej bo sie troche martwie, dieta od miesiaca i tyle tez sie nie widzialysmy...
 
Kamiladon gratulacje! Pisz w wolnej /ha ha / chwili jak sobie radzicie? Masz kogos do pomocy?

Mnie moja endo zawsze wysylajac na badania hormonow robi glukozę. No i musze byc na czczo chyba jutro ja poproszę zeby dala mi spokoj skoro i tak mam insuline a wyniki ok 80. No wyjątkowo po corki urodzinach mialam 91, ale byl i pyszny obiadek i torcik,a raz zasnęłam i insu.nie wzięłam i tez 91 mialam!
u mnie dopiero polowa, ciekawe kiedy usg połowkowe i czy dzidzi się ujawni :) mimo wszystko jestem ciekawa i chce wiedzieć.
Patrycja jak po wizycie u diabetologa?
 
Ufff strasznie bylo bo na poczatku dostalam ochrzan za poprzednia lekarke gowno mi wytlumaczyla zadnych badan nie dala, musialam sie niezle tlumaczyc zwlaszcza z ketonow ktorych mialam duzo bo pilnowalam cukru rano, teraz musze jesc pozniej mam tydzien na to i zobaczymy bo jak twierdzi diabo cukier rano to nie moja wina czy tego co zjadlam wieczorem ttylko lozyska ;) dostalam nawet pozwolenie na zjedzenie lodow :o tylko pilnowac czy cukru nie podnosi, za duzy rezim narzucilam zeby nie zaszkodzic corci a okazuje sie ze ketonami wyrzadzalam wieksza krzywde :( ale i tak wole ta diabo nawet jak mam dostawac ochrzan przynajmniej ktos czuwa a nie jak przedtem szukalam inf w necie....
pozalilam sie mojemu ginowi bo tez mialam dzisiaj wizyte, pokazalam moj cukier a ten mnie pochwalil mowil ze jest bardzo dobrze a kerony to maja nawet ciezarne bez cukrzycy, mowil nawet ze jak przekrocze troche ten ranny cukier to dziecku nic nie bedzie. Mala dobrze rosnie i ma juz 1490g :)
Najprawdopodobniej bedzie cc do tego sie lekarz przychyla bo mam dworoznosc mimo ze rodza tez kobitki sn ale moze byc problem ze skurczami plus ten cukier....
Ale sie rozpisalam ale tyle emocji dzisiaj :)
 
Hej dziewczyny ja juz w domu ale dzieciaki zostały jeszcze w szpitalu bo brakuje im jeszcze trochę do 2 kilo, a słabo jedzą. Dziwnie bez nich w domu... ale i tak siedzę u nich od rana do wieczora. Cukry ok choć za 5 tyg zrobię te badania z obciążenia aby mieć pewność. Trzymam za was wszystkie kciuki

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kamiladon to trzymamy kciuki zeby jak najszybciej przybraly :)

Ja juz nic nie roUmiem zastosowalam sie do rad diabo i co i dzisiaj rano cukier107 :o:o:o po pol godzinie spadl do 90, moze musze pozniej mierzyc??? Juz sama nie wiem co robic ehh
 
Trzymam kciuki za Twoje dzieci kamiladon :) Oby zdrowe i szybko już były z Tobą w domciu!!
ZgadnijKto, ja dopiero diabetologa mam za tydzień 20.09. Zdecydowałam się na nfz, no, ale po co mam płacić prywatnie za kogoś, kto mi mówi, że mam obrzęki jak ich nie mam (PS. LEKARZ KRETYN :realmad:)
Kończą mi się też paski, a szczerze to już mi się nie chce jechać do lekarza rodzinnego, więc będę sprawdzać cukier jedynie po obiedzie, bo to duży posiłek i zwykle wtedy coś przekraczam. Myślę, że nic się nie stanie, bo staram się jeść tak samo ostrożnie, najwyżej mnie diabetolog okrzyczy... cukier i tak wychodzi dobrze, tylko czasem jak coś zjem to wychodzi ciutkę za wysoki. Rozumiem też, że czujesz się skołowana - mi ginekolog doradza tego prywatnego, ja jestem do niego sceptycznie nastawiona, lekarz rodzinny mówił, aby sprawdzać cukier na czczo i po trzech głównych posiłkach i każdy jeszcze inaczej mi mówił ile po posiłku i jeszcze inne rzeczy... Ile lekarzy tyle teorii...
 
Witam wszystkich serdecznie [emoji7] jestem mamą dwóch synów już odchowanych i z mężem zdecydowaliśmy się na trzecie dziecko. Co oznacza trzecią ciążę [emoji6] poprzednie przechodzilam dość grubo, + 35 kg obrzęki zatrucie. Nie miałam cukrzycy. Teraz zastanawiam się czy można zastosować dietę cukrzycowa nie mając jej? Tak żeby pilnować wagi i nie przytyć za dużo?

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam wszystkich serdecznie [emoji7] jestem mamą dwóch synów już odchowanych i z mężem zdecydowaliśmy się na trzecie dziecko. Co oznacza trzecią ciążę [emoji6] poprzednie przechodzilam dość grubo, + 35 kg obrzęki zatrucie. Nie miałam cukrzycy. Teraz zastanawiam się czy można zastosować dietę cukrzycowa nie mając jej? Tak żeby pilnować wagi i nie przytyć za dużo?

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
Jasne że można. Dieta to dieta, słodyczy jeść nie trzeba, ani ciężkich potraw takich jak.smażone miesa, sosy itd.
Ja w ciaxy cukier miałam na.granicy, ale to.nie była jeszcze cukrzyca, ale lekarka kazała mi trzymać diete cukrzycową

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam wszystkich serdecznie
emoji7.png
jestem mamą dwóch synów już odchowanych i z mężem zdecydowaliśmy się na trzecie dziecko. Co oznacza trzecią ciążę
emoji6.png
poprzednie przechodzilam dość grubo, + 35 kg obrzęki zatrucie. Nie miałam cukrzycy. Teraz zastanawiam się czy można zastosować dietę cukrzycowa nie mając jej? Tak żeby pilnować wagi i nie przytyć za dużo?
Antonina, proponuję spróbować z kalkulatorem posiłków na stronie www.slodkiemamy.edu.pl. Musiałabyś się tylko dowiedzieć jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie na kcal oraz dostosować do tego jakiś ruch - spacer, basen lub joga.
 
Do góry