reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Teraz biegam ale obawiam się że w ciąży może być kiepsko z aktywnością. Bardzo bym chciała ale w jednej i drugiej chwila wysiłku czy dłuższego spaceru i brzuszek twardnial.

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam nowa mamusie :)

Dziewczyny jak to jest ze szpitalem i porodem z cukrzyca? Gdzis czytalam ze musza byc jakies stoonie referencyjnosci, moj szpital napewno ma tylko 1 stopien, powiem szczerze ze troche sie zestresowalam bo nie chce rodzic w innym miescie :(
Ostatnio pytalam lekarza jak widzi rozwiazanie wspomnial ze raczej cc ale nic nie wspominal ze to moze nie byc ten szpital, wizyta dopiero za 3 tyg i bede sie stresowac
 
Zgadnij Kto, weź głęboki oddech i wypuść powietrze i tak 5 razy. Nie stresuj się, bo za dużo wtedy nerwów dziecko dostaje. Nie wiem jak to jest, ale na pewno będzie dobrze :)
Mi dzisiaj poszła krew z nosa i chyba za mało jem. Musze być oostrożna...
 
Kliska staram sie uspokoic glownie chodzi o to ze wolalabym porod ze swoim lekarzem. Jak nie u siebie to do wyboru krakow albo katowice...albo sie modlic zeby nie byla wlaczona insulina. Dzisiajna czczo 92 weedlug gina dziecku nic sie nie stanie jak bedzie taki cukier rano ale nie wiem co diabo na to...
 
Kliska na czczo dla nas jest do 90. Dzisiaj zas bylo 92 boje sie ze da inuline i bede rodzic w krk, czyli jedna wielka niespodzianka a tak było by wszystko zaplanowane ehhh, zwlaszcza ze ten szpital w krk to ma raczej srednia opinie
 
Ale 92 to naprawdę niewielki odchyl... a to nie jest ten zakres bledu pomiarowego? Ja bym się tym nie przejmowała, poza tym, że Ci nie mogą rozkazać rodzić w szpitalu, w którym nie chcesz. To ty decydujesz :)
 
A decyduje ale wiadomo powiedza ze nie przyjma i pozostanie mi rodzic pod drzwiami ;) chyba bardziej chodzi o to ze w tych referencyjnych maja lepszy sprzet, w razie czego. Poki co cukier opanowany kombinuje trochę z tym rannym bo diabo kazala mi jesc w nocy zeby ketony zlikwidowac a i tak sa :mad: jeden plusik albo sladowe ilosci ale sa, bo ja sie az tak czesto na siku nie budze w nocy zeby odrazu skakac do lodowki i jesc o_O wiec moze jeszcze nie bedzie taka gorliwa i jeszcze mi nie da insuliny, albo zaczne pozniej wstawac bo jak mam dluzsza przerwe w jedzeniu to cukier spada. Sama juz nie wiem jak to wszystko ugryzc,

Gin mi mowil zebym sie nie przejmowala jak mam 90 pare bo dziecku nic sie wtedy nie dzieje ale nie wiem co na to drugi lekarz, bo troche mnie ostatnio wkurzyla nawer sie tsh przyczepila ze niskie a wedlug endo wszystko jest wporzadku, no brak slow
 
reklama
Dziewczyny, problem-pytanie.
Mierzę cukier na czczo i zazwyczaj przy stosowanej diecie jest ok 85-87 (norma). Mierzę glukometrem bayer contour plus. Używałyście? Na ile jest dokładny?

Pytam ponieważ dwa dni kontrolowałam cukier równocześnie glukometrami bayer oraz abra. Abra zawsze pokazuje ok 8-10 wyżej:(

Zgłupiałam, nie wiem co wpisywać w książeczce? Jakie macie zdanie o tych glukometrach. Będę wdzięczna za inf.
Ech, cukrzyco... :(
 
Do góry