reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Spróbuj może ciemny makaron bo czasem wystarczy taka zmiana i już cukry będą ok. Można też zupy z ryżem albo kaszą jeść. Tak naprawdę musisz sama przetestować jak na Ciebie działają poszczególne produkty. Ja np. ryż i kaszę mogłam jeść i to w całkiem dużych ilościach w porównaniu np z makaronem :)
 
Mi makaron w zupie nie podbija cukru ale juz makaronz sosem pomidorowym tak i to obojetne czy to byl bialy makaron czy ciemny, natomiast moge zjesc spora ilosc ciemnego makaronu w sosie jugurtowym z kurczakiem ;) trzeba dokopotowac do tego szpinak i zobacze co bedzie ;)
90_natka z djeta to chodzilo mi ze bedzie trzeba uwazac i obserwowac mala zeby jej nic nie bylo ;)

Dzisiaj w nocy wstalam i zjadlam pol kromki chlebka tekturki i rano sladowe ilosci ketonow a cukier 89 ;) dzisia bede testowac cala :p
 
No ten właśnie był ciemny i już go wcześniej jadłam i dlatego byłam zaskoczona. Od teraz badam się 1,5 godziny po posiłku, bo widzę, że wtedy jest jakiś wzrost. Wczoraj po tej zupie 1,5 godziny 131, a po kolacji: 2 kromki razowego z masłem i serem 122 też po 1,5 godziny.
Dzisiaj spokojniej, ale mocno się pilnuję: rano na czczo 79, a po 2 kromkach razowego z masłem i polędwicą sopocką po 1,5 godzinie 91. Już nie ma co robić testów ze słodkim - wychodzi na to, że mogłabym to jeść, ale za to źle na mnie wpływa pieczywo i makaron (jak na razie). Dzisiaj zrobię sobie krem z dyni, zobaczymy jak to na mnie wpłynie i mąż chciał schabowego, więc chyba też sobie zjem. Jeszcze sprawdzę w kalkulatorze jak to wychodzi, a najwyżej sobie go upiekę w piekarniku. Troszkę się załamałam, ale chyba wystarczy, że będę to kontrolować i nic złego nie będzie.
Haha :D śmiesznie nazwałaś ten chleb - tekturka!!, a wafle ryżowe to styropian? :D
PS. Czy może być tak, że jakiś wynik jest wysoki, a to może być przez to, że wybrałam ten akurat palec? Bo po tym chlebie razowym dzisiaj rano nie miałam takiego wzrostu jak wczoraj, a chyba ser tak mocno nie podnosi cukru - sama nie wiem.
 
Cześć Dziewczyny :)

Od tygodnia zaliczam się do słodkich mam. Byłam u diabetologa, dostałam glukometr, nakaz kłucia 7 razy dziennie i dietę.
Mierzę cukier, ketony i... i nie przekraczam norm! Jestem dużo poniżej, a ketonów nie mam w ogóle. Czy może któraś z Was miała taką sytuację? Muszę dodać, że jem wszystko, łącznie z Magnum w białej czekoladzie. No i zaliczam się do grona ,,szczęśliwców'', którzy muszą leżeć, więc nawet nie mam jak spalać cukru...
Czy istnieje szansa, że w trakcie robienia testu na obciążenie glukozą 75 g wystąpił błąd?
 
Hej :) a jakie miałaś wyniki krzywej?
Mi po rosole z ryżem (w sumie ryż z rosolem) po 1.5 godziny 116. Coś czuję, że to jest mój szczyt wzrostu glukozy.
 
Dziewczyny które mają wątpliwości do wyniku to ja bym powtórzyła ten test obciążenia raz jeszcze.. lepiej zmęczyć jeszcze jeden test niż 15 tyg z dietą

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Powiem Wam jutro co mi zalecił lekarz rodzinny. Mam obecnie wrażenie, że cukier mi wzrasta po 1.5 godziny, a nie po godzinie. Tak jakby ostateczny wzrost był po tym czasie.
 
Kamiladon lekarze nie chca wypisywac na powtorke bo to duze obciazenie dla organizmu. A poki co moze byc jeszcze ok bo mniej cukru maja te produkty niz czysta glukoza a z wiekiem ciazy to może byc roznie, tez na poczatku mialam watpliwosci ale z czasem jakos trzustka odmowila wspolpracy ;)

Witam nowa slodka mamusie ;)

Ja sie wzielam za prasowanie ciuszkow dla malej, oogoda akurat bo nie jest goraco ;) dzisiaj pozwolilam sobie na kostke gorzkiej czekolady ;) wyniki ok ufff chiciaz taka namiastka ;)
 
reklama
Mnie jakoś do słodkiego nie ciągnie i mam nadzieję, że tak zostanie. Najgorsze, że lubię makarony i dania z ryżem, a to jak widzę podnosi cukier.
 
Do góry