reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
No ja po wizytach u specjalistów. U okulisty wszystko ok - i dno oka i siatkówka.
U gina tak se - mala mało przybiera, wazy ok. 2800 gr, przybrala przez trzy tyg tylko 400 gr i ogólnie nalezy do mniejszych dzieci. Wychodzi, ze jest 2 tyg mniejsza niż termin wskazuje. Jest wg usg wszystko ok - przepływy idelane, po prostu jest nieduża. Ale przy cukrzycy powodem do zmartwienia było by gdyby była zbyt duża. No ale poza tym nagle wszystkie dysproporcje pomiedzy nozkami, glowka, brzuszkiem sie wyrownaly :eek:... Poza tym mam wysokie cisnienie ponoc 140/80 i mam dwa razy dziennie sprawdzac, jesli jutro takie sie utrzyma to mam recepte na Dopegyt i zacząć brać.
Ale ogolnie mam mieszane uczucia i marze też o tym aby już usłyszeć "ma Pani zdrową córkę", to jest moje największe marzenie - poród i zdrowe dziecko.

tu są wielkości dzieciątek. Twoje najwyrażniej jest ok :-D
http://www.gimbla.pl/forum/waga-plodu-w-ciazy-vt54514.htm
i to wyrónanie dysproporcji:-D a ciśnienie wcale nie takie wysokie !!:cool2:
super :-) dobre wyniki !! tylko skąd u Ciebie mieszane uczucia??:eek:
 
Dziekuje Ci bardzo, nie powiem że kazde dobre slowo chlone dzis jak gabka, jakis gorszy nastroj. Jakos dopadł mnie strach o dzieciątko, tylo przeszla w tej ciązy, czy jej to wszystko nie zaszkodziło? Moj gin nie przedstawil mi zadnych czarnych wizji i nie widzi tez nic zagrazajacego dla ciazy, ale jakos tak .... gorszy dzien po prostu.
Ale przyznam sie ze wrąbałam lody, po godzinie było 106, teraz za 10 min zobaczymy jak po 2h.
 
Za radą jednej listopadówki dolączam do Was, też jestem słodką mamuśką, zmęczoną słodką mamuśką. Niestety nie na długo, bo jutro mam się zgłosić do szpitala, mam rozwarcie, więc chcą trochę tą akcję wyciszyć, jak wrócę się odezwę, a tymczasem życzę dobrych cukrów i pogodnych dni, pozdrawiam
 
dziś rano po wczorajszych 20 jednostkach insuliny 93...ale już mniej sie martwię...za to w nocy ok 3 jak wstałm do toalety dopadł mnie taki głód że nie mogłam zasnąć...nic nie zjadłam oczywiście...macie tak czasem???? ostatnio mi 3 razy to się zdarzyło..ssanie na maksa...zapomniałam diabetologa spytać co z tym robić....może gdybym przespała całą noc to bym nie czuła ale z parciem na pęcherz nie wygram:-D

na śniadanie właśnie połknęłam omlet:cool2:
 
Witam cukrzycowe mamy.
Dawno mnie u was nie bylo.Ja jestem juz rozpakowana i dzieki Bogu mam zdrowa corcie.Wazyla 3150 i byla dluga na 53cm.Z tego co wiem to mala ma cukry w normie ale przy wypisie ze szpitala i tak dostalysmy sierowanie do Poradni dzieci mam cukrzycowych na kontrole.Mamy sie tam zglosic jak mala bedzie miala skonczone 2 miesiace...

Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w walce z cukrami:-)
 
nadulec GRATULACJE!!!!! Ale jestes szcześliwa pewnie :-)

iza30 witamy, ja rownież listopadówka, 33 tydz. trzymaj sie, dobrze ze szybko Cie biorą do szpitala a nie bagatelizują, na pewno bedzie dobrze. I wpadaj do nas

Ja malo widze co pisze bo wlasnie wrocilam od okulisty i mam nadal zakroplone oczy - dziwne uczucie. Ale na szczescie wszystko w porzadku, moge rodzic naturalne. Cho0c lekarka jakas dziwna byla, od razu powiedziala ze o to czy moge rodzic naturalnie czy nie to powinnam sie ginekologa spytac, bo juz dawno minely czasy ze sama wada do tego upowazniala - powiedziala dokladnie tak: kiedys to nawet ten co nosil okulary słoneczne mial wskazania do cesarki :eek::-D teraz juuz tak nie jest. No ja to wszystko wiem, chcialam tylko zeby spojrzała na moja siatkówke!!! Jakaś zakrecona babka. Najwazniejsze ze wsyzstko ok. :-)
 
reklama
nadulec WIELKIE GRATULACJE!!!!

hidi nie denerwuj się może jutro będzie lepiej. A zjadasz kolację przed snem? na szkoleniu położna powiedziała nam, że ostatni posiłek powinien być najpóźniej o 21.30. i w nocy pod żadnym pozorem nie kazała nic jeść.

Winoroślinka faktycznie jakaś zakręcona ta okulistka:tak: te dziwne uwagi mogła zachować dla siebie.

Carioca super wieści! Dobrze, że Twoja córcia jest zdrowa a wagą się nie przejmuj bo usg nie jest dokładne. A poza tym taką kruszynkę będzie łatwiej urodzić. Mój synuś ważył po porodzie 3100 a mówili, że będzie miał 2800. A Twoje czarne myśli to chyba nic dziwnego, jesteś już prawie na mecie i martwisz się co będzie. Ale je wiem że będzie dobrze! Ciśnienie pewnie podskoczyło ci z nerwów, wiem coś o tym. Napis jak dzisiaj z tym ciśnieniem. A co z Twoją szyjką? Masz już jakieś rozwarcie?

U mnie dzisiaj rano 86 więc jest ok. Ale nastrój jakiś do d.... pokłóciłam się z mężem i idę się odstresować do ogrodu. Ostatnie wyrywanie zielska przed zimą przyda się. Dzisiaj już mam spokój z twardym brzuszkiem więc spróbuję troszkę popracować.
 
Do góry