reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Luca moja w końcu też popołudniu wczoraj tą kupkę zrobiła, chyba faktycznie ten masaż brzuszka pomógł. I to też lepiej nie mówić jaka wielka ta kupa była ;) tylko kąpiel nas uratowała hehe :)
Wiem właśnie, że przy kp może do tygodnia kupki nie być i tylko dlatego jeszcze nie konsultowałam tego z lekarzem ani nie podałam czopka :)

Sylwia tak jak Aga napisała-dziecko kp może robić kilka razy dziennie albo raz na kilka dni-uznaje się to za normę przy kp :)

Margo mówisz, że przy drugim większy luzik? :D może kiedyś i ja sprawdzę hihi ;)
 
U mnie dziewczyny znowu odwrotnie. Mały robi 2 3 razy dzinnie i wydaje mi się ze to za dużo. Dzisiaj zazwon ie do pediatry naszego i zobaczę co powie. I niedługi powinniśmy na szczepienie pójść.

Sylwia tak jak dziewczyny piszą może być kilka dziennie a może być raz dziennie a może co parę dni więc te 2 czy 3 to norma. Michas generalnie robi codziennie ale ostatnio miał dłuższą przerwę może przez syrop na refluks ale dopóki robi to się nie martwię a zdarza mu się też kilka kup dziennie zrobić także Sylwia to wszystko jest normalne i no stres please :-)
 
Dzięki dziewczyny. Trochę się zmartwilam i myślałam że coś nie tak bo juz był taki okres ze robił co 2 3 dni. A tu nagle bum u 3 razy dziennie. I pomyślałam że os może nie tak.
Ja od następnego tygodnia zaczynam marchewkę :)
 
U mnie dzis pokarmowy zastoj...oby chwilowy, bo sie chyba zalamie :/ od rana na cycku i laktatorze i nic...Jasio krzyczal z glodu a laktator kilka kropel pociagnal...ech :/

Margo pij dużo wody i nic nie panikuj. Przystawiaj i się nie denerwuj. U nas z laktatora też potrafi nic nie lecieć a mały jak ssie to leci bo widzę w nakładkach dużo mleka.
 
Margo
U mnie tez laktatorem kiepsko się ściąga. I nie patrz na to.
Podobno karmi jest dobre na laktacje i kompot jabłek. No i oczywiście brak stresu.
A swoją drogą jaki mm używacie? Bo ja mam bebilon i chciałam podawać małemu raz dziennie ale on jakby nie chciał tego.
 
Sylwia mam z Rossmanna babycostam i w razie w enfamil AR bo na refluks ale tak jak pisałam wcześniej bardzo rzadko mu daje. Robię mu jak nie mam odciagnietego swojego a muszę z nim wyjść i nie będzie jak karmić w razie czego ale często jest tak ze zdążę wrócić do domu i go nakarmić
 
Sylwia ja mam Nan ale my tylko kaszke podajemy na mm.
Co do tych kup to może też zależy co ty akurat zjesz, moja np zawsZe miala wiecej jak dużo soku jablkowego piłam ;)

Margo no pewnie i tak ;) przy drugim już doświadczona :) tylko się nie nabijaj z nas początkujacych matek ;)
 
reklama
A nie! Ja sie nie nabijam! W zyciu! Ja to bylam taka restrykcyjna i przezywajaca przy pierwszym, ze TO bylo smieszne ;) Dlatego teraz nawet to dokarmianie mnie tak nie przeraza jak za pierwszym razem. Ide troche uciagnac z laktatora i ide spac.

Co do mleka:
To Ty Luca masz pewnie te serie baby dream. Ja lubie te produkty. Jesli chodzi o NAN to jest jedno z najbardziej tlustych mlek i moze dziecko bolec po nim brzuszek, ale podobno spoko mleko. Julcia tak miala, ze dostawala bolu brzuszka i przeszlismy na Bebiko, bo wiedzialam, ze jest mniej tluste. A po pol roku zmienilam na Bebilon i na tym jedziemy do dzis. Mlode tez dostaje Bebilon ha i jest poki co ok.


Luca
Ktos Ci polecal te mleka? Pediatra? Bo dobrze jest podawac dziecku jedno mleko a nie zmieniac.
 
Do góry