reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Margo super ze juz w domku
Wrzuć zdjęcie małego co byśmy mogły podziwiać :-)
Odnośnie tych norm to Ci nie odpowiem czemu u Ciebie jest tak bo u mnie w szpitalu gdzie też jest poradnia cukrzycowa zresztą to szpital kliniczny i moja diabetolog mówili że po porodzie mierzyć po 2h jak przed ciążą. A norma po 1h może i jest do 120.
 
reklama
Aaa bo wszędzie inny lekarz, inne opinie... Mi diabetolog kazał nie patrzeć już na nic i jesc normalnie, a w szpitalu poloznik stwierdził ze absolutnie mierzyc dieta i ze pod kreska jestem...

Luca no racja z tymi dziecmi, teraz każde swoje tempo, moja przez jakiś czas strasznie 'gadala' i jakby nie skupiala sie na innych rzeczach, a teraz jakby z tym stanęła w miejscu a za to juZ ciagle się przekreca, siedzi coraz lepiej oczywiście z pomocą nasza bo sama jeszcze nie siądzie, i staje na czterech, a mówie jeszcze 2 mies. Temu myslalam kiedy ona się zacznie przewracac :)

Margo super ze w domu już :) no dużo siły życzę i cierpliwości ;)
 
Hej, wczoraj byłam na kontrolnej wizycie i dostałam insulinę na noc. Jeszcze wczoraj testowałam jogurt naturalny z wasą żytnia pełnoziarnistą o 22:30, ale dzisiaj o 7 rano i tak było 103, więc dzisiaj wieczorem będzie mój debiut w insuliną. Mam zacząć od 2j. No i mam kolejną serię pytań:) Czy zmieniałyście igłę na nową po każdym zastrzyku? A jeśli nie to po jakim czasie i czy pozostawiałyście igiełkę w penie (tylko z nałożonym zabezpieczeniem na końcu)?? Poza tym w fiolce i insuliną mam malutkie pęcherzyki powietrza i też nie wiem czy tak może być:baffled: No i finałowe z pierwszej partii pytań-gdzie robiłyście zastrzyk? W udo? :happy:

Jak czytam wpisy o przekręcaniu czy też trzymaniu główki, to oprócz tego, że sama też już bym chciała być na tym etapie, to przypominam sobie ja to było u nas. Moja córka urodziła się z wagą 3350g, więc normalnie, ale potem dość szybko zrobiła się pączkiem, no i generalnie ciężko jej było "odhaczać" o czasie każdy z umiejętności przewidzianych w książkach, necie i opowieściach innych mam. Oczywiście tylko ja miałam pełne portk, że "na-pewno-jest-coś-nie-tak". I na przykład jak nie przekręcała się kończąc 5ms to jak M. zobaczył że mam już wyduszone od pediatry skiero do neurologa, to tak wziąć Małą w obroty, że po intensywnych ćwiczeniach weekendowych przekręcałą się we wszystkie strony świata :tak: Teraz chce mi się z tego śmiać, ale doskonale rozumiem jak potrafi się martwić mama. Mam nadzieję, że przy drugim dziecku da się trochę bardziej wyluzować.
 
Tasiora chlebek wasa to samo zło - nie jedz tego poważnie. Odnośnie Twoich pytań to ja nie zmieniałam igieł za każdym razem tylko np co 4 czy 5 wkluc i czy przy probie bolało to wymienialam na nową. Nie zostawialam jej też z penem tylko odkrecalam i zabezpieczalam końcówkę igly. Pęcherzyki są naturalne i jedynie wstrząsnąć czy popukac w fiolke przed użyciem. Jaka dostałaś insulinę? Ja miałam Insulatard. Ta insulinę dlugodzialajaca podaję się głównie w udo lub pośladek więc tak robiłam że raz w udo a raz M robił mi w pośladek. Zaglądałas na tą stronę slodkiemamy? Dostałaś wytyczne odnośnie WW?
 
Ja powizycie u diabetologa. U mnie to jeszcze nie cukrzyca ale dietę lepiej zastosować by w kolejnych tygodniach nie zaczęła się faktyczna cukrzyca. Lekarka wyjaśniła mi co mam jeść i w jakich ilościach więc myślęże dam radę. Tzn muszę dać radę. Cukier mam kontrolować raz dziennie. Tylko zmieniać posiłki. Dziś miałam na czczo więc jutro sprawdzę po śniadaniu itd. Jeśli po jakimś posiłku cukier będzie za wysoki to muszę przeanalizować co w moim posiłku mogło podnieść cukier i ten produkt wyeliminować. Tak więc zobaczymy co i jak. Ranomiałam badany na czczo i miałam 86 czyli ok. Po drugim śniadaniu skontrolowałamod siebie i było 106 czyli też ok
 
Tasiora chlebek wasa to samo zło - nie jedz tego poważnie. Odnośnie Twoich pytań to ja nie zmieniałam igieł za każdym razem tylko np co 4 czy 5 wkluc i czy przy probie bolało to wymienialam na nową. Nie zostawialam jej też z penem tylko odkrecalam i zabezpieczalam końcówkę igly. Pęcherzyki są naturalne i jedynie wstrząsnąć czy popukac w fiolke przed użyciem. Jaka dostałaś insulinę? Ja miałam Insulatard. Ta insulinę dlugodzialajaca podaję się głównie w udo lub pośladek więc tak robiłam że raz w udo a raz M robił mi w pośladek. Zaglądałas na tą stronę slodkiemamy? Dostałaś wytyczne odnośnie WW?

Lucalew, dostałam Insuman Basal SoloStar. To podobno także długodziałająca i też mam robić wkłucia w udo. Słodkiemamy przejrzałam ale zaesze wolę podpytać mamy z doświadczeniem. Dziwi mnie tylko, że ani diabetolog ani nikt z osób szkolących w poradni cukrzycowej nie wpomniał o acetonie i ciałach ketonowych... A o co chodzi z Wasą?? Zła, bo wysokoprzetworzona?? Muszę się zebrać i sama upiec żytni graham... No i co to jest to WW??
 
Właśnie dzwoniłam do diabetologa o wynik badania hemoglobiny jakieś która aprawdza średnią z 3 miesięcy by sprawdzić czy cukier jest od teraz czy już wcześniej i wynik mam 4,5% więc lekarka powiedziała że wynik super jak u zdrowej osoby więc jestem zadowolona.
A teraz zmierzyłam cukier po obiedzie i jest super 83. Z tym że zjadłam kalafiora z mięskiem gotowanym
 
Ostatnia edycja:
reklama
Właśnie dzwoniłam do diabetologa o wynik badania hemoglobiny jakieś która aprawdza średnią z 3 miesięcy by sprawdzić czy cukier jest od teraz czy już wcześniej i wynik mam 4,5% więc lekarka powiedziała że wynik super jak u zdrowej osoby więc jestem zadowolona.
A teraz zmierzyłam cukier po obiedzie i jest super 83. Z tym że zjadłam kalafiora z mięskiem gotowanym

Kamkaz jedz węglowodany bo to jest podstawą w diecie cukrzycowej i ten wynik 83 nie jest dobry bo ewidentnie za niski. Najlepsze to takie 100-110. Zjedz coś żeby nie spadł Ci ten cukier bardziej.
 
Do góry