reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Luca wiem,właśnie staram się owocami choć zagryzać,ale nie traktuje tego jako posiłek i nie mierze cukrów po 1 nektarynce

Po kolacji 90 Jupii

Mamuska a to widzisz jest posiłek tak samo jak szkl soku czy nawet kawa z mlekiem :-) A masz mierzyć cukry po każdym posiłku czy tylko po głównych tzn 1 śniadanie, obiad i 1 kolacja?
Ja mierze w tej chwili po wszystkim i przed każdym posiłkiem ale tylko dlatego że zaczęły mi teraz cukry szaleć. Wcześniej jak już wiedziałam co mogę zjeść bez obaw na 2 śniadanie czy podwieczorek czy 2 kolacje to mierzyłam tylko na czczo i po głównych posiłkach oraz czasem w nocy jak insulinę zwiększalam nocna i ginka marudzila.
 
reklama
Luca ja mam mierzyć na czczo i po 3 posiłkach, a co drugi dzień dodatkowo po 2 śniadaniu i podwieczorku.
Uwielbiam te bezsenne poranki ... nie śpię od godziny, ale nie wstaję bo będę głodna, a jak zjem to już nie usne a liczę jeszcze na to ;)
 
Luca ja mam mierzyć na czczo i po 3 posiłkach, a co drugi dzień dodatkowo po 2 śniadaniu i podwieczorku.
Uwielbiam te bezsenne poranki ... nie śpię od godziny, ale nie wstaję bo będę głodna, a jak zjem to już nie usne a liczę jeszcze na to ;)

Mamuska hehehe Ty to jesteś dobra :-) Ja wstaje ostatnio 5:30 mierze cukier, biorę leki i insulinę i jem i kładę się na tą 1h bo jak już człowiek wstaje to hormony zaczynają się wytwarzać i to takie czekanie nie wiadomo na co :-)
 
Hej dziewczynki :)
Werci
Moje gratulacje!! :) śliczne Maleństwo :)
Lucalew
Ty też już lada dzień i będziesz tulic swojego synka :) pewnie nie możesz się doczekać :)
Margo
Wspolczuje przeżyć ale na pewno wszystko skończy się dobrze :)

Jeśli chodzi o wagę dziecka to mi ginekolog w poniedziałek powiedział ze Mały wazy 3200 a urodził się we wtorek z wagą 3270 :))) Chyba porostu tak mu się udało wymierzyć :)
Juz niedługo i wszystkie będziecie miały dzidziusie przy sobie.a o cukrzycy nie będziecie pamiętać bo nie będzie na to czasu :)) hehe.
Ja dopiero za miesiąc idę na krzywa cukrowa bo tak mi kazala moja diabetolog. Ale mierze często na czczo i po posiłku i jest ok także myślę że nie będzie źle. Mąż juz mi nawet chce schować glukometr bo go wkurza ze myślę o tym bo według niego nie mam już dawno cukrzycy :happy:
Tylko z Malutkim mam problem trochę bo ma powiększona miedniczke nerkowa i robie mu co 2 tyg analizę moczu i posiew co mc.Wlasnie czekam na wyniki po siewu bo mocz wyszedł ok. I jak nie będzie bakterie w posiewie to czekamy 4-6 tyg bo on jest malutki i może mu się samo unormowac wszystko.Mam nadzieje ze będzie dobrze.

Trzymajcie się cieplutko i trzymam za Was wszystkie kciuki. W tym momencie szczególnie za Ciebie Lucalew :) Powodzenia życzę :)
 
Ostatnia edycja:
Sylwia
Buziaki. I podobnie jak Twoj maz i Luca mowie Ci-wywal dziada i nie mierz :)


Luca
Na ktora idziesz?


Ja dzis na czczo...uwaga 75 :D Jutro pewnie z impetem nadrobie :p

Wczoraj po kolacji 130, ale dr nie kazala jeszcze zwiekszac insu tylko obserwowac kilka dni.

W niedziele robimy impreze Julci i juz zamowilam tort, babeczki, rurki z budyniem u mojej super gotujacej tesciowej...ciekawe jak ja bede na to patrzec. Powiedzcie mi jeszcze (Luca :D poki jestes), myslicie, ze wziac wtedy insu przed obiadem ze 2j? Bo obawiam sie, ze siedzac za takim stolem mozna przekroczyc???
 
Luca ja jak bym wstała,insu,i zjadła to już bym nie usneła,a tak ok 7 usnełam i spałam jeszcze do 9.30 :-) ale cukier na czczo miałam juz na granicy bo 89 :baffled: Trzymam kciuki co by miejsce w szpitalu było i szybko poszło :)
 
reklama
Sylwia - trzymama kciuki za nereczke Twojego synka :)
Luca - AAAAAAAAAAH to już lada moment :-):-)

Dziewczyny nie świrujcie z tymi cukrami ok 90 na czczo. 89 to w normie? W normie. I tak trzeba do tego podejść. Tak samo jak po posiłku 119 to dobry cukier. Tak przynajmniej mi tlumaczyła diab kiedy panikowalam ze mam ciagle 88 albo 89 albo ze po posilku 118 czy 119. Zapytala mnie wtedy jakie są normy i czy mam z tym jakis problem :-):-)

Dzis prosze tez kciuki za mnie i moją Agatkę o 15:45 idziemy na wizyte.

Czekamy na info od Lucy!
 
Do góry