reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

no raczej przeżyję ten głód bo w sumie został jeden dzień tylko takiego męczenia się tylko z jedną kanapką bo w piątek do szpitala mam się zgłosić na czczo, co najwyżej mogę zjeść lekki nocny posiłek ale od 5 rano już nic.

Gosik faktycznie takie trochę niespodziewane z tym wynikiem wymazu :) ale może właśnie po poprzedniej ciąży ten antybiotyk dobrze zadziałał i się tego paciorkowca po prostu pozbyłaś:)

pesq Ty się nie stresuj tylko zaufaj lekarzowi, on już sam będzie wiedział kiedy Ci ten wymaz zrobić :) spokojnie :)

anula super wynik po obiedzie :) ja dziś zjadłam 8 pierogów :p tak się bałam zmierzyć ten cukier że szkoda gadać, ale przez tą jedną kanapkę rano cały dzień głodna chodzę i niczym jakoś się najeść nie umiem :/ ale udało się zmieścić w normie bo 119 :D także byłam w pozytywnym szoku :)

lunera masz rację, lepiej pojeździć na IP jak nie ma takich mega wskazań żeby Cię na oddział położyli. W domu mimo wszystko zawsze przyjemniej :)
ja kiedyś też miałam fazę na podjadanie to zauważyłam tą samą prawidłowość co Ty :D

margo spokojnie, byle do piątku. Stresik też niewskazany a jak diab kazała spokojnie do piątku czekać to czekaj :) to już tylko dwa dni :) a właściwie to nawet niecałe :D

a ja poleciałam niedawno odebrać wynik HbA1C bo w poniedziałek miałam ostatni raz przed porodem robione i jest 4,7. Także od ostatniego badania jakoś z początkiem maja niewielka różnica (wtedy było 4,6), także chyba wynik ładny mimo moich zdarzających się wyskoków.

Hba1c masz super :-) Moje lekarki już teraz mi nie zlecily żebym robiła. Teraz pewno dopiero po porodzie bo ja krzywej nie będę musiała robić bo i tak dziad u mnie zostaje.
 
reklama
No to ja z tych co musialy uwazac i trzymac diety ;)


Ech...masakryczny dzien. Same przekroczenia...po kazdym posilku. Moge uznac sniadaniowe 125 za "w normie". Po kolacji osiagnelam 144 i wcale nie zjadlam duzo. Ba! Jedna probody i jedna ziarnista z maslem i pomidorem, bo zapomnialam, ze w lodowce brakuje wedliny i serow :p Beznadzieja. Juz chce te piatkowa wizyte, bo sie wykoncze :p

Margo bo nie bylo za bardzo ani białka ani tłuszczu do kanapek. A ten pomidor to wiesz... Nic się nie stresuj to już jutro. Musisz jeść.
 
Hej dziewczyny ;) ja po prawie 8 tygodni od porodu zdecydowałam się na zrobienie glukozy... Tylko trafiłam na taką babkę, która nic nie wie... Nie wiedziała która fiolka ani jak mam zrobić glukozę. Przeczytałam na necie że mam ją rozrobić w 300ml i tak zrobiłam. Było cholernie słodkie... Ciekawe co to wyjdzie. Tak myślałam ostatnio i nic mi dobrych nawyków z diety nie zostało. Jem białe pieczywo(ale może przez to że jestem u rodzicow i tata zakupy robi), nie jem 5 posiłków, dodaje cukier np do białego sera, jem go ze smietana a nie jogurtem naturalnym. Chociaz czasem kupie pare i jak mam to je biorę ale cukier dodaje. Jedyny plus od ciazy nie zjadlam ani jednego cukierka :) no i trzymam dietę matki karmiącej.

Pozdrawiam wszystkie słodkie mamy. Życzę samych cukrów w normie i żeby szybko leciało :) większość z Was mnie nie zna bo widzę dużo nicków nowych ;) trzymajcie się dziewczyny :) podczytuję Was - niestety nie na bieżąco. Ale jestem duchem z Wami.
 
Hej

Ostatnie dni mam bardzo zabiegane,jeszcze te upaly ze nic sie nie chce i sil brak.Wczoraj zakisilam 10kg ogorkow omg a dzis chlodno i pochmurno


Bylam we wtorek na kontroli u diabetologa,pochwalila ze cukry w normie,kazala tak trzymac,zlecila pr.watrobowe i do zobaczenia 10 sierpnia.

Poskarzylam sie tylko na siniaki na brzuchu to kazala igly 4 zamowic w aptece i zmieniac igle co dziennie
Od 2 dni robie tez rano w brzuch,wieczorem w ramie
 

Załączniki

  • 1437632526145.jpg
    1437632526145.jpg
    8,1 KB · Wyświetleń: 31
Mamuśka ale masakra ja robię igła 3 w udo - zbieram sobie fałdkę celulitu (z tym problemu nie ma) i wbijam - nie boli i siniaki tez juz sie nie pojawiają ...

Margo spokojnie ... Widzisz każdej szaleją te cukry i to niezrozumiała materia. Ja pisałam na czczo było 98 dałam 14j insuliny po 45 min śniadanie (porzadne) i cukry po godzinie 96 ...
 
reklama
U mnie noc tragiczna. Chyba hormony. Pol nocy przeplakalam na te cukry. Dam znac pozniej.

Margo spokojnie,przeżywałam to samo,naprawde tak bardzo się stresowałam,wyć mi sie chciało a nawet i wyłam ,dostałam insuline i znów wyłam że dlaczego ja itd,ale po kilku dniach brania,przyzwyczaiłam się i jest okey,nie boje się cukrów mierzyć,jem,jestem najedzona i cukry mam w normie. Spokojnie do jutra nic się nie wydarzy a na pewno dostanuesz insulinę i będzie okey :) Tule głowa do góry

Mamuśka ale masakra ja robię igła 3 w udo - zbieram sobie fałdkę celulitu (z tym problemu nie ma) i wbijam - nie boli i siniaki tez juz sie nie pojawiają ...

.

Anula o 3 nie słyszałam,a w aptece pani też zdziwiona mówi że najmniejsze mają 5 i takie mi dała,a w udo próbowałam ale jagruba a zbita jestem i jakoś dyskonfort czułam,dlatego rano w brzuch a wieczorem w ramie bo sama nie zlapie,mąż mi robi :)

Ja dziśna czczo 89,wziełam 5j i właśnie jem śniadanie
 
Do góry