reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Ania
Witaj :) Ja tez mam drugi raz tego dziada :) Ostatnio 2 lata temu normalnie ok 26 tyg.a teraz od ok 9 tyg. Najs :) Jest jeszcze szansa, ze masz paski i sprzet stare wiec nadzieja zawsze jest :p
 
Pesq
Ile mialas ostatnio po tych malinach? Bo pisalas, ze zjadlas 200g wiec i ja zwazylam, ale 200g to duzo :D nie dalam rady tyle :D ale jeszcze serek upchnelam w siebie.
 
A na początku ciąży nie robiłam obciążenia tylko raz na jakiś czas robiłam sobie taki całodzienny przegląd, im starsza ciąża tym częściej. A równo z 24 tyg wyniki zrobiły się już cukrzycowe więc zaczęłam mierzyć co drugi dzień i teraz każdego dnia. Gin chciał mi dać skierowanie na test dopiero 6 lipca, ale mu przypomniałam o mojej "przeszłości". I dobrze, bo mi się zapasy kończą...
 
Ania
Dziwne, ze dr nie zlecil Ci tego badania od poczatku??? Ja na gluko tez mialam dobre wyniki i bylam zdziwiona po obciazeniu, ze wyszla cukrzyca choc wiedzialam, ze predzej czy pozniej mnie to czeka. W kazdym razie pewnie Twoj dr nie widzial az takiej potrzeby a skoro z dzidzia ok to znaczy, ze cukry masz dopiero teraz. W koncu tak naprawde w kolejnej ciazy nie trzeba miec cukrzycy ;)
 
Margo - wiem że dużo.. straszna jestem z tymi owocami.. :no: Mialam po malinach + kanapce malutkiej z czystoziarnistego 115 także nie mało, ale wczesniej tez sniadanie spore. Juz na raz nie bede tyle jadła obiecuje :p
 
Jestem juz po wizycie. Diabetolog zadowolona z cukrow. Juz dostalam wytyczne co po porodzie. Oczywiscie mam jej wyslac foto malego jak sie urodzi zeby miala do albumu rodzinnego :-) Mowila ze my sie juz nie zobaczymy mimo ze kolejna wizyta jest na 29 lipca ale mowi ze juz urodze hehehe no zobaczymy.
Z samego rana bylam na badaniach w przychodni bo jutro mam wizyte u endokrynologa i pewno tez dostane juz wytyczne jak po porodzie.

Natka fajnei ze juz na finiszu z urzadzaniem no i nieoceniona pomoc mamy. Moja mama niestety nie moze do mnie przyjechac bo okres wakacji to jedyny czas kiedy ma prace a w sumie nie mam tu nikogo. No brat z rodzina w sumie mieszka ale on na wsi mieszka i po swojej pracy u siebie dom wykancza lub tescia pomaga. Natka 5kg na plusie to nie jedna by chciala. Taka akurat waga ja mam z piatku wage +0,8 kg i juz pisalam mam otylosc wiec i tak wiecej niz 8kg do max 10kg mi nie wolno przytyc.

Gosik póki pamietam pytalam o ta hemoglobine mojej diabetolog i ona mowi ze jest ok zeby sie nie stresowac. Mierzyc normalnie jak dotychczas i obserwowac. Ona by sie martwila gdybys miala wysoka ta hemoglobine. Mowi ze ciaza to taki stan i hormony robia swoje i ze taki spadek moze byc i jeszcze raz nie stresowac sie tylko mierzyc cukry, obserwowac.

Margo ja pije wode niegazowana praktycznie zawsze przed badaniem bo mnie sluszy i mozna pic wlasnie z 30 minut przed badaniem. Mocz z tego co czytalam najlepszy jest z poranku ten pierwszy po nocy ale mozna tez oddawc pozniejszy tylko lekarzowi pozniej trzeba powiedziec. Takze sie nie stresuj ze niewiarygodne wyjda wyniki. A waga faktycznie Ci poleciala ale jak wyniki ok to chyba nie jest zle. Lekarz cos mowi na ten spadek?

Calineczka nie pomoga z asymetria ale tak jak Margo pisze dopóki lekarz nic nie mowi ze to zle to sie nie stresuj a jak mocno Cie to dreczy to moze zadzwon i zapytaj lekarza o to.

Pesq i tak super cukier po takiej salatce i po tych malinach tez w sumie w normie ale tak jak pisalam lepiej sobie te owoce podzielic na mniejsze porcje. Ja makaron jem bo i zalecany jest dla nas ten brazowy a placki ziemniaczane to moj M by tez chcial i zawsze jak chce je robic nawet jak nie bylam w ciazy to ja musialam miec innh obiad bo jakos nie jestem ich zwolenniczka. No wiem dziwna jestem ani kluski ani placki ani torty ani fast foody :-) Ja to bardziej mam ochote czasem zeby pochrupac np paluszki czy krakersy :-)

Ania kropla witaj :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pesq
Na zdrowie :p To Ty ostatnio robilas badanie tsh i ft4? Jakie mialas wyniki? Bo mi cos tsh skoczylo wyzej niz ostatnio. Jak bede w domu to napisze Wam wynik.


Wyniki krwi i sikow na moje oko spoko loko. Ketonow w sikach 15, ale ciekawe czy z pierwszych sikow wyszloby wiecej???


Luca
Nie rodz jeszcze... :( zostan tu ze mna do pazdziernika....



Czekam jeszcze na wynik hba1c...to jest pytanie, co z tego bedzie. Ostatnio bylo 4,7...
 
Do góry