reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

No to teraz dalyscie mi do myślenia z ta hemoglobina. Ze może wzrosnąć poprzez częstsze jedzenie czy zwiększona ilość. Bo ja od dłuższego czasu jem co 2 h. No i głodna nie chodze. No to przez weekend będę myslala tylko o jednym :)
 
reklama
Margo25 ;-)
A powiedzcie mi czy Maluchom po porodzie badają cukier? Czy jest potem dziecko zagrozone cukrzycą? Bo mi mówią ze mi to minie po ciąży i cukier sie ustabilizuje
 
Dziewczyny.
Ja chyba jestem jakas olewcza choc nie podobne to do mojego charakteru. Skoro cos jest w normie to dlaczego mam sie martwic.
Sylwia
Skoro jesz czesciej a ja np.bede jadla wiecej jablek niz do tej pory (a cukry mimo tego jedzenia mamy ok) to logiczne, ze hba1c wzrosnie, ale nadal bedzie w normie???
 
Bylasia
Cukier po porodzie badaja. Mojej Julci badali jeszcze przez dwa dni. No nasze dzieci niestety maja wieksze ryzyko zachorowania na cukrzyce niz dzieci matek zdrowych. Ale tu nie chodzi dokladnie o nasze male dzieci tylko nawet starszaki beda w grupie zwiekszonego ryzyka nawet kolo 50tki;) Jak nie pilnuje sie cukrow to oczywiscie dziecko moze sie juz cukrzycowe urodzic. A Tobie minie :) Moja dr mowi,ze jedyny przypadek, ktory zna,ze cukrzyca zostala po ciazy to Mandaryna ;) Ja juz mam druga ciaze cukrzycowa i jakos boje sie,ze moze mi ten dziad nie przejsc :/
 
Ostatnia edycja:
Bylasia jakie masz cukry że uważasz że dostaniesz insulinę?

Trzeba pamiętać żeby nie być głodnym. Można jeść malutko i mieć cukry po 90 ale po co? To nie o to chodzi. To nawet za mało. Ja dostałam opiernicz. Nie możemy czuć się głodne. A wynik 115-120 to jest przecież w normie. I trzeba się cieszyć z takiego.
 
Diuśka cukry mam generalnie ładne, zawsze diabetolog mnie chwaliła. Po posiłkach (między 100-120), na czczo też miałam zawsze między 80-90. Ostatnio na czczo zaczęły mi rosnąć -na 11 wyników mam 5 przekroczonych ( 92,93 maks 96). Zauważyłam, że ostatnio budzę się rano strasznie głodna, więc to może dlatego. W związku z tym, że Młody ma za duży obwód brzucha dwa ostatnie posiłki zmniejszyła mi z 1,5 WW na 1 WW i nie wiem od tej pory zaczęły mi te cukry rosnąć. Może to zbieg okoliczności, ale dziwne to jest. Słyszałam, że te ranne cukry są najgorsze do opanowania, bo pozostałe zbijam jak coś ruchem, ponieważ dużo spaceruje a wieczorem zazwyczaj leżę, bo nie mam już za wiele siły..
 
Sylwia, Margo co Wy piszecie z ta hemoglaobina. Ja jem tyle samo a hemoglobina mi spadla to nie tak jest ze jak sie wiecej je to wzrasta.
 
Lucalew
ja właśnie nie wiem jak to jest. A że Margo tak napisała to ja pomyślałam że tak jest. No zobaczę w poniedziałek. Moze akurat to prawda. A może zależy to jak na kogo to wszystko działa :)
 
reklama
Do góry