reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Gosik
No fakt....czarny pasek to nie za wesolo. Stresuje mnie to. W I ciazy ani razu takiego nie mialam.

Dziewczyny. A z tymi ketonami to jak to jest? Bo zaczelam mierzyc paskami i generalnie ketony wyszly mi tylko ma czczo. To jak w dzien nie mam to robie cos dziecku???
 
reklama
U mnie powiedziała diabetolog raz ze to Przez przemianę materii. Ginekolog wogole się tym nie przejęła jak raz mi wyszły w moczu. Położna stwierdziła że mało piję.
Na logikę nam mówili że ketony to organizm głoduje czyli może dziecko nie Rosnąć prawda?? Ale według mnie to nie tak bo musiało by się Opuścić jakieś posiłki albo faktycznie na usg dzidziuś musiał by być malutki.
U mnie diabetolog najbardziej zwraca uwagę na cukry!!! Na te wyniki po głównych posiłkach Czyli na czczo pierwsze śniadanie drugie śniadanie podwieczorek i pierwsza kolacja.
I tak mi tłumaczyli ze wysokie nocne cukry wychodzą na czczo rano czyli Jeśli np w nocy jest Oki to rano tez Będzie w normie.
 
Skoro powiaja się ketony trzeba zwiększyć kaloryczność posiłków a te śladowe ilości nie są groźne nie glodzicie się wiec nie ma czym się martwic. Nie każdy lekarz zaleca ja mam mierzyć tylko rano zdarzyły się parę razy to mi powiedziała ze koniecznie muszę jeść druga kolacje bardziej tlusta.

A insulina nie ma nic do ketonow ona ma obniżać cukier.

stres bardziej szkodzi wiem ze łatwo się mowi ale trzeba odrobine wyluzować.

Ale się dzis zdenerwowalam byłam i ginki i w sumie to oprócz tego ze sprawdziła serduszko to nic więcej nie zrobiła liczyłam na ktg a uslyszlam jak się coś bedzie dziać to mam jechać do szpitala i to wszystko:-( zawiodłam się strasznie a skurcze mnie mecza:-/
 
Skoro powiaja się ketony trzeba zwiększyć kaloryczność posiłków a te śladowe ilości nie są groźne nie glodzicie się wiec nie ma czym się martwic. Nie każdy lekarz zaleca ja mam mierzyć tylko rano zdarzyły się parę razy to mi powiedziała ze koniecznie muszę jeść druga kolacje bardziej tlusta.

A insulina nie ma nic do ketonow ona ma obniżać cukier.

stres bardziej szkodzi wiem ze łatwo się mowi ale trzeba odrobine wyluzować.

Ale się dzis zdenerwowalam byłam i ginki i w sumie to oprócz tego ze sprawdziła serduszko to nic więcej nie zrobiła liczyłam na ktg a uslyszlam jak się coś bedzie dziać to mam jechać do szpitala i to wszystko:-( zawiodłam się strasznie a skurcze mnie mecza:-/

Dobrze mówisz insulina to na skoki cukru.
Współczuję skurczy. Ale mnie Też męczą. A u Ciebie który już tydzień? Ja 38 i myślę że wszystko się może Zdarzyć. Ale chciałabym dotrwac do 22.04 do tej cesarki planowanej
 
Katagorka z naszych suwaczków wynika ze ja 3dni dalej:-) mnie dzis strasznie wzięłam magnez nospe i nic nie dało narazie jest parę po kolei potem przerwa i znów to samo. Najważniejsze ze możemy spokojnie rodzic;-)
 
Tak, insulina jest na obniżenie cukru. Ja ją dostalam po tych ketonach właśnie dlatego ze za malo jadłam bo chcialam miec niskie cukry :D Takze cukry mialam wtedy piękne, a ketony czarne na pasku..POtem jak jadłam wiecej to cukier wysoki, a ketonów brak...ehh I tak źle i tak niedobrze.
W ogole to mialam jechac w czwartek do diabetologa, ale wypadł nam pogrzeb dziadka męża :( o od razu mam wysoki cukier :(
dziewczyny Wy juz na ostatniej prostej, ale macie fajnie!!!!
 
Gosik
Właśnie tego się obawiam co Ty mówisz. Tyle że ja mam śladowe te ilości.

po kolacji po tej makreli, chlebie i ogorka 98. Juz wole mieć ten cukier 100-110 aby w normie i nie miec ketonow niż poniżej 100 i mieć.ketony.Bede starała się coś zmienić.

Dziewczyny trochę mnie pocieszylyscie :)

Cornellka i Katagorka
Zazdroszczę ze to juz niedługo :)
 
reklama
A ja odebralam wyniki. Te moje paski rzeczywiscie przeterminowane, bo mam ketonow 150 a w I ciazy pasek nie byl czarny przy takich wynikach. Poza tym tsh mi sie podwyzszylo, ale to chyba normalne im starsza ciaza? Ja mam teraz 2,4. A ogolnie to chyba jest ok. Aaaaa i glukoza na czczo wyszla mi 68...to chyba ok?


Ja widze,ze na mnie zbawiennie dzialaja ogorki kiszone. Bardzo mi zbijaja cukier. I nawet nie wiem czy nie pokusisc sie o jakis maly grzeszek i zagryzc kiszonym :D
 
Do góry