reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
. I tak jak patrzyłam na zalecane wymienniki, gdybym sie ich stosowala do pierwszego snaidania, to by u mnie cukier skakal. Tak tez kilka dziewczyn pisalo o tym, ze pierwsze sniadanie moga bardzo skromne, moze Ty tez?

Ja się trzymałam i nadal trzymam zaleceń co do ilości wymienników, i jem normalnie, ale za to jestem teraz na insulinie. Jak organizm sobie nie radzi, to jest to rozwiązanie, bo ciężarna nie powinna być głodna. Da się wytrzymać :tak: a i insulina pozwala na trochę grzeszków;-)...
 
Ja się trzymałam i nadal trzymam zaleceń co do ilości wymienników, i jem normalnie, ale za to jestem teraz na insulinie. Jak organizm sobie nie radzi, to jest to rozwiązanie, bo ciężarna nie powinna być głodna. Da się wytrzymać :tak: a i insulina pozwala na trochę grzeszków;-)...
szczególnie że jak w moczu mój diabetolog zobaczy aceton to bede miała opierdol z góry do dołu mam jeść jak mam rozpisane WW bo jak będzię za mało to powiedziała że gorzej jeszcze, zobaczymy jutro, napisze na pewno jak mi poszło na skromniejszym sniadanku, może powinnam mierzyć teraz po każdym posiłku żeby zobaczyć po czym mi nie skacze?
 
Iza - oczywiście trzeba trzymać się zaleceń lekarza, ja tylko dzielę się swoimi doświadczeniami (które to zaakceptowała moja diabetolog).
Rechot - na początku mierzyłam z 10 razy dziennie, a i teraz sobie nie żałuję :-)
 
szczególnie że jak w moczu mój diabetolog zobaczy aceton to bede miała opierdol z góry do dołu mam jeść jak mam rozpisane WW bo jak będzię za mało to powiedziała że gorzej jeszcze, zobaczymy jutro, napisze na pewno jak mi poszło na skromniejszym sniadanku, może powinnam mierzyć teraz po każdym posiłku żeby zobaczyć po czym mi nie skacze?

ja myślę, że op*** od diabetologa - jak napisałąś, to najmniejszy problem, aceton szkodzi dzidzi i tobie - i to jest problem. Ja na początku też mierzyłam po wszystkim, zeby nie działac po omacku..
 
najwyżej poproszę o więcej pasków będę mierzyć po każdym posiłku, dziekuje dziewczyny za pomoc nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy ze moge z wami popisać sama bym chyba zwariowała...teraz uciekam na zakupy...kupie sobie tonę warzyw
 
reklama
śniadanie I - 8:00 - 3 WW- 2 kromki chleba żytni jasny z pomidorem i 10 gronek średnich winogrona
śniadanie II -10:30- 3WW- 1 1/2 kromki pieczywa ryżowego 1 serek farmerski
lunch - 13:00- 4WW- 2 kanapki z chleba żytniego jasnego z chudą szynką z indyka plus gruszka średnia ze skórką
podwieczorek - 15:30 -2WW- 1 1/2 kromki ryżowego pieczywka i 3 srednie gotowane marchewki
zaraz zjem obiad 2 szklanki pomidorówki z makaronem co ma dawać 5WW

naczczo 89
1h po śniadaniu - 152
1h po lunchu - 124

Kurcze jak ja bym zafundowała sobie takie menu to cukry miałabym chyba ok 200;-) a tak na poważnie to zmieniłabym pieczywo i zrezygnuj z tych słodkich owoców!Marchewkę jadam na surowo albo ugotowaną na półtwardo bo po miękkiej wyniki nie bardzo. Na początku opakowanie pasków na góra cztery dni! Mierzyłam kiedy popadnie. Lekarz mówił mi żeby jeść jak najwięcej warzyw i owoców zielonych i najlepiej surowych bo te obniżają poziom cukru. Trzymam kciuki za jutrzejsze pomiary!
 
Do góry