reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

U mnie dziś dieta poszła w las zupełnie. Mierzenie cukrów też. Od rana mam skurcze przepowiadające ale bardzo częste i denerwuję się. Przez te nerwy o niczym innym nie mogę myśleć, a mierzenie cukru to już ostatnia rzecz.

Będzie dobrze, na pewno, dzień dziś jakiś niedobry, mnie brzuch dziś kłuje i ciągnie :baffled: a jak synuś znosi Twoją niedyspozycję? miał się nim kto zaopiekować w ciągu dnia?
 
reklama
śniadanie I - 8:00 - 3 WW- 2 kromki chleba żytni jasny z pomidorem i 10 gronek średnich winogrona
śniadanie II -10:30- 3WW- 1 1/2 kromki pieczywa ryżowego 1 serek farmerski
lunch - 13:00- 4WW- 2 kanapki z chleba żytniego jasnego z chudą szynką z indyka plus gruszka średnia ze skórką
podwieczorek - 15:30 -2WW- 1 1/2 kromki ryżowego pieczywka i 3 srednie gotowane marchewki
zaraz zjem obiad 2 szklanki pomidorówki z makaronem co ma dawać 5WW

naczczo 89
1h po śniadaniu - 152
1h po lunchu - 124

jestem głodna i sfrustrowana bo jem według tabeli co ją dostałam i wytycznych lekarza a dupe to daje
 
śniadanie I - 8:00 - 3 WW- 2 kromki chleba żytni jasny z pomidorem i 10 gronek średnich winogrona
śniadanie II -10:30- 3WW- 1 1/2 kromki pieczywa ryżowego 1 serek farmerski
lunch - 13:00- 4WW- 2 kanapki z chleba żytniego jasnego z chudą szynką z indyka plus gruszka średnia ze skórką
podwieczorek - 15:30 -2WW- 1 1/2 kromki ryżowego pieczywka i 3 srednie gotowane marchewki
zaraz zjem obiad 2 szklanki pomidorówki z makaronem co ma dawać 5WW

http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10


ojej! ja bym wyeliminowała przede wszystkim sodkie owoce - winogrona :szok: i gruszki. Podejrzani w dalszej kolejności: pieczywo jasne i ryżowe pieczywko. Pamiętaj, zeby marchewki i makaron po ugotowaniu były al dente!! ja się przegotowanym makaronem przedwczoraj załatwiłam na cacy :-(
ale cukier na czczo masz ok :-)
 
no wlasnie te owoce byly dozwolone w tabeli, chlebki tez wrecz zalecane, już całkiem zgłupiałam, co ja mam jeść nic z tego mi nie smakuje....
 
no wlasnie te owoce byly dozwolone w tabeli, chlebki tez wrecz zalecane, już całkiem zgłupiałam, co ja mam jeść nic z tego mi nie smakuje....http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10

na szkoeniu u diabetologa miałąm, że owoce zakazane to winogrona, gruszki i banany. A w tabeli wymienników masz rozpisane też np ciasta i cukier nawet i piwo, a przecież jeść ani pić tego nie wolno. Chleb - na tym forum się dowiedziałam, że każda z nas inaczej reaguje na różne pieczywa. Ja mogę tylko mestemacher, po innym skacze mi cukier bardziej niż po czekoladzie ;-)

Musisz popróbować i sie nie zniechęcać, moje początki też były baaardzo trudne. Ale da sie przyzwyczaić, a korzysci masz bezwzgledne - zdrowa dzidzia, zdrowa Ty i brak nadmiarowych kilogramów :-):-):-)
Dodatkowe korzyści, jakie ja będę miała - moja rodzina prawie już nie marzy o smażonym !! polubili pieczone i to dla nich dar zdrowia od dzidzi :-D
 
U mnie dziś dieta poszła w las zupełnie. Mierzenie cukrów też. Od rana mam skurcze przepowiadające ale bardzo częste i denerwuję się. Przez te nerwy o niczym innym nie mogę myśleć, a mierzenie cukru to już ostatnia rzecz.

Masz te bezbolesne stawianie się macicy czy już bolesne skurcze? Na te bezbolesne pomaga mi magnez, bierzesz? Mowia ze tez napar z lisci malin pomaga, ale to dopiero od 36 tygodnia u nas sie pije. Natomiast jak bolesne, to nic nie poradze, tylko odpoczynek i moze kontakt z lekarzem?

śniadanie I - 8:00 - 3 WW- 2 kromki chleba żytni jasny z pomidorem i 10 gronek średnich winogrona
śniadanie II -10:30- 3WW- 1 1/2 kromki pieczywa ryżowego 1 serek farmerski
lunch - 13:00- 4WW- 2 kanapki z chleba żytniego jasnego z chudą szynką z indyka plus gruszka średnia ze skórką
podwieczorek - 15:30 -2WW- 1 1/2 kromki ryżowego pieczywka i 3 srednie gotowane marchewki
zaraz zjem obiad 2 szklanki pomidorówki z makaronem co ma dawać 5WW

naczczo 89
1h po śniadaniu - 152
1h po lunchu - 124

jestem głodna i sfrustrowana bo jem według tabeli co ją dostałam i wytycznych lekarza a dupe to daje

Ja też odradzam winogrono i gruszki - jedz te bezpieczniejsze czyli jabłka, truskawki, takie mniej słodkie. Zamiast jasnego pieczywka żytniego i ryżowego polecam graham. No i oczywiście warzywka, ryż, makarony gotowane aldente. I nie denerwuj się, każda z nas zanim dopasowała do siebie ditete, to miała skaczące cukry, ja nawet do 170. Trochę tu trzeba powalczyć, żeby nie być głodnym, jeść wartościowo, a cukier mieć niski. Naprawdę rozumiemy flustrację, bo chyba każda to przeszła :tak:
 
no wlasnie w tabeli mam te produkty do kombinowania na śniadania i inne, i zalecano, dokładnie mam podane 10 gron średnich winogrona to 1WW, w środę idę do diabetologa pewnie coś mi pozmienia....cieszę się z obiadu....
 
reklama
Wiesz co Rechot, ja na przykład na pierwsze śnaidanie jem tylko jedną kromeczkę grahama, bez masła, z liściem sałaty, plasterkiem chudej wędlinki i pomidorka, a cukier i tak mam pod 120 po godzinie. Jak zjadąłm dwie kanapki to miałam cukier 140, rano mam jakis zwolniony metabolizm i najmniej moge sobie pozwolić. Po prostu po 2 godzinach zjadam drugie śniadanko. Najwięcej moge sobie pozwolić na obiad, kolacje tez jem dwie, pierwsza 2 kromki chleba, druga jedna. I tak jak patrzyłam na zalecane wymienniki, gdybym sie ich stosowala do pierwszego snaidania, to by u mnie cukier skakal. Tak tez kilka dziewczyn pisalo o tym, ze pierwsze sniadanie moga bardzo skromne, moze Ty tez?
 
Do góry