reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Iza, o kurcze, czytam co tam u Ciebie i strasznie wspolczuje, nie masz lekko...
Co do tesciowej i hasla: per gruba - padlam! Ale temat tesciowych i rodzin to czesto temat rzeka..... Chyba by trzeba caly wątej zalozyc :rolleyes:

A co do zdrowia, chwile zalamania sa trudne, nie dziwie sie ze juz masz dosyc... A idziesz do tego gina jednak? Udalo sie przekonac meza? Pisz jak tam i trzymaj sie!!!

Ps, ach te wstretne Playstation !!! Ja mam to samo z tą grą, mam wrazenie ze jest wazniejsza od dziecka i czasem mam ochote wywalic to czarne pudlo za okno, eh! :banghead:
 
reklama
Też już sobie nieco oblookałam, już dziś całkiem odstawiłam słodkie, jem mniejsze porcje i częściej, ale po szpitalu jak już będę wiedziała konkretnie na czym stoję to będziemy dyskutować :happy:

Dzięki za miłe przyjęcie :*
 
Nanncy dlatego Ci jeszcze nie odpisalam, bo bylyby to same smutki i lamenty :(.
Final byl taki, ze maz zrobil obiad i zostal w domu. Nie pojechalismy, bo przestalam plamic. Na wczesniejszej wizycie mialam cytologie i po niej plamilam i teraz tez tak bylo. Jak pytalam tego zaznajomego lekarza to mowil mi, zebym sie nie martwila i nie panikowala, bo to nic groznego.

Skodzia daj znac co Ci powiedzieli i jak sobie radzisz :)
 
Skodzia, witamy!!!

Iza, no tak, po cytologii moze byc plamienie. Mnie tez czeka to badanie teraz. Musze pmietac ze cos takiego moze wystapic.

A ja dzis bylam na wizycie u diabetolog. Nic ciekawego w sumie. Pozaznaczala mi za wysokie wyniki ale zostajemy przy diecie. Zostalam poinformowana ze stres potrafi bardzo podniesc cukier i mydlo do rak moze miec wplyw na wynik. Najlepiej uzywac mydla szarego przed pomiarem. Palce wg niej nie maja znaczenia (hmmm....). Kazala zmierzyc raz i tyle, nie analizowac zabardzo i nie szukac bledu. Chyba ze wyjdzie duzo za wysoki jak to moje 248 po kiwi :p
 
Ostatnia edycja:
Iza trzymaj się i nie daj im się!. Mądrzy są tylko Ci co nie muszą przez to przechodzić...
Aniołek ja mam zamrożony i czeka na gorsze czasy :) Moja nie chciała smoczka z canpolu, wiec cały czas lecimy na lovi, butelka nie robi jej różnicy mamy lovi i avent, wcześniej tommee tippee.
Marysia zdarzyło się jej przewracać jednego dnia kilkanaście razy fikała z brzucha na plecki. Jednak teraz jakby zapomniała, że się da i dziś aż krzyczała jak tak leżała :) "głową w dół" hmm... nie próbowałam ;)
Skodzia witaj! Pewnie, że przygarniemy :)
 
Aga nie miałam jeszcze czasu zgłębić tematu, A Ty zawsze zgłębiasz temat:-) tak zaczęłam rozważać to zamrażanie. a to normalnie odciągasz do pojemniczków czy woreczków i do zamrażary? a później jak będzie potrzeba to rozmrażanie...to nie straci właściwości mleko, lepiej takie mrożone mamy niż modyfikowane? jak to jest? a Ty karmisz Ikusie jeszcze piersią?
 
Ostatnia edycja:
Aniołek dokładnie tak odciągam hop do wora i do mrożenia. Potem jak chcesz użyć porcji to najlepiej rozmrażać powoli w lodówce. A co do wartości odżywczych to nie uważam by jakoś to mleko było stratne i na pewno jest lepsze niż mm :) Zwróć uwagę, że dietetycy czy kucharze mówią, że zimą lepiej korzystać z mrożonych warzyw czy owoców niż tych dostepnych w sklepach. Dlaczego? Ponieważ one są zbierane "za młodu" i głeboko mrożone co zachowuje ich wartości odżywcze :) Więc podsumowując ja polecam. Jeżeli chodzi o karmienie to nadal odciągam i karmię mlekiem cycowym, do tego jedno mm na noc, a od poniedziałku wprowadziłam warzywny obiadek - jako samodzielne danie. Co dzień na zmianę marchew, ziemniak i dynia. Z czego dynia jest bezapelacyjną królową :)
 
Dziewczyny czy jest to mozliwe, ze w wyniku przeziebienia mam wyzszy cukier? Jestem chora od piatku i od piatku mam tak wysokie cukry, ze szok! Dzisiaj zjadlam sniadanie, ktore zawsze jadalam i cukry byly ponizej 120 a mnie wyszlo ponad 140 dzisiaj. Mam teraz wyniki po 130,140,150 nawet. I to dzien w dzien. Strasznie sie martwie i boje sie, ze lekarz mi przepisze insuline. Mam teraz ponad 90 na czczo od tych kilku dni, gdzie wczesniej nie musialam sie o to martwic.

A czy moze to byc spowodowane tym, ze obudzilam sie po 9 a sniadanie zjadlam ok 10? Czy godziny posilkow maja wplyw na wyniki pomiarow glukometrem?
 
Ostatnia edycja:
Przeziębienie jak najbardziej może wpływać na wyniki. A godziny posiłków też chyba mają wpływ. Ważne żebyśmy zjadły w miarę regularnie. Ja jak wstawalam później niż zwykle to też mi jakieś dziwy wychodziły.
 
reklama
Aniolek dziekuje za informacje! To moze dlatego, bo same widzialyscie wczesniej, ze nie mialam problemu a teraz doslownie nic nie moge zjesc nawet kromeczki, bo od razu mi wychodzi Bog wie co! Jestem zalamana i przerazona i strasznie martwie sie o moja coreczke. Wiem, ze przesadzam, ale nie chce jej robic krzywdy. Wolalabym juz lezec w szpitalu i dostawac insuline 24h niz, zeby cos sie jej stalo :(.
 
Do góry