reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

IzaBK mierzę wyrywkowo a z tego co ustaliłam mam ketony przed jedzeniem ( jem regularnie co 3 h ), godzinę po posiłku jeszcze są a 1,5 godz po juz znikają. Wczoraj miałam mleko pić na noc ale po kolacji o 20 usnęłam, mąż obudził mnie o 21.30 na cukier, było 115 ( po całej bułce ciemnej z ziarnem , szynką z indyka, warzywach i serku bieluch ). Dziś rano na czczo 103 czyli nie moge pieczywa na wieczór jeść. Czytałam na wcześniejszych stronach że dziewczyny piły sok pomidorowy na noc i to obniżało cukier ranny. Warto i to spróbować. We wtorek idę do diabetologa i jak ranny będzie taki wysoki to insulina mnie czeka:-(
 
reklama
Hidi widze ze jestes z Lublina, tak jak ja.Powiedz gdzie chodzisz do diabetologa?Bo ja do poradni diabetologicznej na Staszica.Na kiedy masz termin?

A z tymi cukrami to bywa roznie ja wczoraj na noc zgrzeszylam i zjadlam kawalek sernika i kawalek szarlotki po godzinie (czyli przed pojsciem spac) mialam cukier 120 a dzis na czczo to 93...
Ja zamiast chleba jem pieczywo chrupkie zytnie Chaber bez cukru..takie samo jak dawali mi w szpitalu jak bylam na obserwacji cukrzycowej.
 
IzaBK mam nadzieję że dam radę, jak większośc z nas tutaj:) po obfitym śnadanku cukier 85, pięknie tylko wolałabym żeby taki był na czczo
 
IzaBK staram sie być twardą babą:) dzis po śniadaniu miałam 85 więc nie wytrzymałam i strzeliłam sobie kawę z mlekiem 2% i pół łyżeczki cukru i po niej dalej miałąm 85, potem drugie sniadanie jogurt naturalny plus gruszka i cukier 89:) Ja tak chce mieć rano!!!!!:angry:
carioca77 dzis wieczór bez węglowodanów, na II kolację wypróbuje sok pomidorowy
 
Ja już w miarę sobie radzę, nawet czasem strzelę sobie kawkę z mlekiem i pol lyzeczki cukru, albo kawałek serniczka po obiedzie, a w niedziele mam spacer na lody :-) Jak się przejdę i wrócę, to nawet po lodach mam ładny cukier.
Ale czasem nieświadomie czymś sie załatwiłam - np. pumpernikiel mi nie służył (a diabetolog wyjaśniła mi, że jest tłusty :szok:), serek do samrowania kanapek (też tłusty), oczywiście banany, chlebek razowy (musiał być na karmelu) itp.

Schudłam w ciągu miesiąca 2,5 kg, z czego 2 kg to w 2 tyg, a te pół jakoś ostatnio. Wyniki krwi w normie, tzn - mam poziom hemoglobiny 11,7 a powinno być pow. 12, ale gin mowi, ze u ciezarnej to jak norma.
 
reklama
Witajcie, jestem tu nowa, tez z cukrzycą. Glukometr mam od wczoraj, wizyta tylko wstepna ( i tak bylam zadowolona ze mnie przyjeli przy tych kolejkach) ale z zalecen to jakos mi dziwnie podali: mam mierzyc co 2h a widze ze wszystkie mierzycie po 1h i tak chyba lepiej? Bo 2h to ja mam wszystko w normie ;-) poza tym lepiej chyba dmuchac na zimne.. Czy zawsze trzeba mierzyc przed posiłkiem? Bo mi wychodzą przy 5 posiłkach dziennie ok. 11 pomiarów:szok: czy moze przesadzam? Ja mam jakies niskie wartosci przed posiłkami (62-67), choc dzisiaj na czczo 80 - po posiłkach po 1h86-122 - czy to jest ok? Bo czytalam ze sa rozne normy po 1h jedni mowia ze do 130 inni ze aż do 140. Tak nas stresuja, powinny być jedne jedyne normy i sposoby mierzenia!!
 
Do góry