reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

no właśnie moje wyniki glukozy są całkiem ok ale za to ciągle jestem głodna
...
dlatego troszkę się martwię żeby wizyta nie była na odczepnego bo nie czuję się za dobrze:sorry2:

Głodzić się, żeby mieć dobre wyniki glukozy to nie najlepsza strategia ani dla dzidzi, ani dla mamy. Jeśli prawidłowa dieta nie działa, trzeba pomóc sobie insuliną. Nie ma się czego bać. Zastanawiałaś sie nad zmianą lekarza? albo chociaż nad konsultacją z innym?
 
reklama
Hidi - to może gotowane jajko przed snem?

Ja dzisiaj zmierzyłam sobie godzinę po posiłku z palca wskazującego i patrzę a tu 200 :szok::szok::szok: Mało co nie zemdlałam, ale potem zrobiłam sobie z jeszcze jednego palca i było 100 a z trzeciego 95. I bądź tu człowieku mądry... No ale nie biorę 200 pod uwage, biorę to za jakiś błąd, zwłaszcza że zjadłam bidnego krupniku, wodnistego.

Jajko prawie nie ma węglowodanów, ale jeśli sprawdzisz, że nie ma po nim ketonów to daj znać :-) bardzo lubię jajka...

Carioca - a jakim glukometrem mierzysz? :errr:
 
Iza - mierzę Glucosense - był sprawdzany w poradni i wynik się pokrywał z AccuCheckiem poradniowym. No nie wiem co to było, może miałam coś na palcu :confused:Allbo akurat pasek byl trefny. Co do jajka, to moja diabetolg tak mowila, ze ono dobre na ketony, ale ja wole mleko, jest teraz dla mnie takim smakolykiem na koniec dnia :sorry2: I dogryzam sobie do niego sucharka :zawstydzona/y:
Kasiu - a ketonów nie masz? Bo niedobrze, ze chodzisz glodna i mnie ciagle powtarzali, ze dieta musi dostarczyc wszystko maluszkowi i to jest najwazniejsze. Mam nadzieje, ze jutrzejsza wizyta pomorze Ci w diecie i nie potraktuja Cie tam masowo... Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Wczoraj byłam u diabetologa po receptę na paski, powiedziałam jej że mam ketony i juz 2 kg z wagi spadłam w ciągu 5 dni. A Ona na to że ketony to normalne jak jest długa przerwa między posiłkami albo kiedy za mało zjem. Co do wagi to powiedziała że to tez naturalne bo jak przechodzi się na dietę i je o tych samych porach regularnie to metabolizm się przestawia, poza tym posiłki są dietetyczne. Martwię się że dziecko mi przestanie rosnąć- chyba już mi odbiło ( jak nie sikam na paski od ketonów to mierzę cukier i tak w kółko ) zgłupieć można. A co do mleka to dziś wypróbuję, wczoraj zjadłam pół grahamki z plastrem schabu pieczonego i dziś na czczo 100! Coś czuję że dostanę insulinę na noc:-(
 
Sniadanko miałam dzis obfite:) pół grahamki, jajko na twardo, dwie parówki drobiowe ( takie małe ), pomidor, rzodkiewki a cukier po sniadaniu 99 i ketonów brak:)
 
hidi ale Ty sie tak nie objadaj :-D:-D

Ja jeszcze w dwupaku:-( i ciagle podnosze dawke insuliny, bo cukry szaleja. A bylo tak pieknie i co sie stalo???? Pewnie to moja wina, bo wczoraj np zjadlam 6 sliwek na raz:no: ale jak sie tu powstrzymac, jak po porodzie nie bede mogla tego zjesc:sorry2:
 
Cześć dziewczyny

u mnie znowu z cukrem na razie spokój chociaż podjadam biszkopty. Mam nadzieję, że będzie już dobrze. Wczoraj znowu zjadłam jajecznicę i cukier 95 , a niby nie można nic smażonego, bo podnosi cukier. Mnie siostra namówiła do spróbowania jej, bo ona też miała cukrzycę i próbowała jeść różnych rzeczy i powiedziałą, że po jajecznicy mały cukier miała, wiec się skusiłam.

Trzymajcie się :tak:
 
reklama
Do góry