reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam Słodziutkie:) znalazłam Was i jak dobrze jest poczytać i zdobyć nowe informacje na temat cukrów, ketonów i diet:). jestem w 24 tyg, tydzień temu rozpoznano mi cukrzycę ciążową przy wynikach na czczo 93, po wypiciu 75 gluk po 1h 145 a po 2h 141. Dostałam w poradni diabetologicznej glukometr Omega Optium, jednak bardzo zawyżał jak sie potem okazało wyniki. Różnica z dwóch palców prawie 40 jednostek. Tak wię kupiłam wczoraj accu chek i dzis na czczo mam 98 a na omedze 168!!!jakbym nie miała dziś nowego to bym w depresję wpadała. A zalecenia z poradni to na czczo poniżej 90 a 1h-1,5 po posiłku poniżej 130. Tak więc omegę oddaję do przychodni. Ranne cukry mam podwyższone ale spróbuje je zbić, po posiłakch w normie. Mam jeść o 22 drugą kolację, Jak zjem chleb graham wieczorem to rano mam wyższy cukier jak nie zjem to mam z kolei ketony w moczu. ( głodowe). I tak kółko się zamyka:) NO cóż , za tydzień wizyta u diabetologa. Zobaczymy jak sie accu sprawdzi:)) bo na omedze to kosmos z tymi wynikami
 
reklama
Ja teraz prawie codziennie grzeszę, wczoraj zjadłam dwa kawałki biszkopta z masą no ale cukier po nim miałam 102, na kolację zjadłam jajecznicę z dwóch jajek na oleju i pół kromki razowego i cukier 106, ale na obiad przekroczyłam, bo miałam 124, ale wiem za to po czym ten skok, bo codziennie jem mięso z kurczaka, a wczoraj zjadłam z królika i taka lipa.

Wam pasuje chlebek graham a ja z kolei jego jesc nie mogłam bo po nim cukier do 140, a po tym razowym ok chociaż śmierdzi strasznie i mi po nim aż niedobrze.
 
ja idę jutro na kontrolę tylko jeśli ta wizyta będzie taka na odwal jak poprzednia to szkoda czasu i nerwów

po dwóch tygodniach mierzenia mam bardzo różne wyniki
ale ogólnie tylko trzy razy przekroczyłam normy po 2 h maksymalnie miałam 133
na czczo najwięcej to 86

więc chyba nie jest źle zobaczymy co mi jutro powiedzą
 
Kasiu - bardzo ładne wyniki, wiec nawet jak wizyta będzie na odwal, to nie masz czym się stresować. Mierzysz też po godzinie od posiłku?
Hidi - to może gotowane jajko przed snem? Myślę, że jak wypijesz szklankę mleka i rano raz jeden będziesz miała podwyższony cukier, to ten jeden raz nic złego nie zrobi Twojemu maluszkowi. No i pamiętaj żeby dużo pić, żeby wypłukiwać te ketony z organizmu.

Ja dzisiaj zmierzyłam sobie godzinę po posiłku z palca wskazującego i patrzę a tu 200 :szok::szok::szok: Mało co nie zemdlałam, ale potem zrobiłam sobie z jeszcze jednego palca i było 100 a z trzeciego 95. I bądź tu człowieku mądry... No ale nie biorę 200 pod uwage, biorę to za jakiś błąd, zwłaszcza że zjadłam bidnego krupniku, wodnistego.

Generalnie, ja już głodna nie chodze, myślę że nawet mogłam trochę przytyć ostatnio. Mam zasadę, że mierzę sobie przed posiłkiem glukozę i jem jeśli jest poniżej 100. Po dwóch godzinach od posiłku w zasadzie zawsze mam poniżej 100, a w godzinę po tak do 120, rano na czczo do 90 (może byłoby niżej gdyby nie to mleko przed snem, ale jak nie wypiję, to są ketony).
 
Ostatnia edycja:
Kasiu - bardzo ładne wyniki, wiec nawet jak wizyta będzie na odwal, to nie masz czym się stresować. Mierzysz też po godzinie od posiłku?
).

mierzę tylko 2 h po
w poradni mi powiedzieli że mam sobie wybrać porę 1 lub 2 h po jedzeniu

o ile dobrze zrozumiałam bo pani doktor ciągle mi powtarzała że ma jeszcze 20 pacjentek i nie ma już czasu ze mną rozmawiać :-D i każdemu z osobna to samo tłumaczyć
i to bardzo dobrze zapamiętałam
 
reklama
Generalnie, ja już głodna nie chodze, myślę że nawet mogłam trochę przytyć ostatnio. Mam zasadę, że mierzę sobie przed posiłkiem glukozę i jem jeśli jest poniżej 100. Po dwóch godzinach od posiłku w zasadzie zawsze mam poniżej 100, a w godzinę po tak do 120, rano na czczo do 90 (może byłoby niżej gdyby nie to mleko przed snem, ale jak nie wypiję, to są ketony).

no właśnie moje wyniki glukozy są całkiem ok ale za to ciągle jestem głodna
i nie wiem dlaczego przysypiam po dwa razy w ciągu dnia:baffled:
robi mi sie słabo i muszę spać
a w domku jestem całymi dniami sama z czteroletnią córeczką i zaczyna robić się nieciekawie
dzisiaj odebrałam morfologię i wszystko się pogorszyło
najgorsze żelazo znowu w dół mimo że je łykam w tabletkach

dlatego troszkę się martwię żeby wizyta nie była na odczepnego bo nie czuję się za dobrze:sorry2:
 
Do góry