reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

witam, wlasnie sie dowiedzialam, ze mam cukrzyce ciazowa. jestem zielona.
na czczo mialam 86
po wypiciu 75g i 1h - 204, a po 2h 158
dopiero w poniedzialek mam dostac glukometr i zostac "przeszkolna" w temacie

martwie sie o moje bobaski. czytalam ze to moze powodowac rozne powiklania dla dzieciaczkow
 
reklama
sheepy znalazlam cos takiego:
cukier (glukoza)

norma - nieobecny

coś nie tak - powyżej 1.1 mmol/l lub 20 mg%

co to znaczy - występujący w kilku kolejnych analizach świadczy niezaprzeczalnie o cukrzycy
I JESZCZE LINK
Laboratorium Centralne - normy

--------------------------------------
widzialam ze pisalyscie o owocach, ja dostalam taki wykaz zalecanych/niezalezanych itd produktow i mam sporo owocow wymienionych.
jednynie przy banan ze skorka (? o co chodzi?), daktyle i figi suszone, rodzunki i winogorona mam odnosnik ze lepiej je wyeliminowac bo zawieraja duzo cukru.
i odnosnik do wszystkich owocow, ze nie wolno jesc po 18:00
 
mi tylko powiedzieli, że mam jeść o regularnych porach dostosowanych do mnie za to nic na temat mierzenia, dlatego dzięki za wiadomość! Sheepy nie miałam nigdy cukru w moczu, więc niestety nie mogę pomóc:sorry:Maniulka napisz co ci powiedzieli po jutrzejszej wizycie!
 
Ostatnia edycja:
Ja też niestety nic o cukrze w moczu nie wiem, bo nigdy nie miałam...

Ja nie muszę rano wstawać żeby zmierzyć sobie cukier na czczo, mierzę jak wstanę(ok 9)

Dzisiaj byłam u diabetologa i wyniki mam ok, i jeżeli nie będzie się nic niepokojacego działo to do końca ciąży nie muszę się pokazywać diabetologowi:-)Jak się cieszę:-)
 
Miroslava super że masz dobre wyniczki gratuluję.
Niczka nie martw się na zapas nas jest ogromnie dużo z tą cukrzycą ja jade już na insulince od jutra 30 tyd zaczynam też tyle się naczytałam że dzieci duże i tak dalej a jak jesteś już pod opieką lekarza i masz dietkę to wszystko będzie dobrze zobaczysz. Czy mogę zapytać w który jesteś tyg ciąży.
 
KasiulkaW dzieki. Wiesz to taki pierwszy szok u mnie.
Drugi dzien dietki. Idzie mi ciezko. Wczoraj niestety zjadlam jeden jogurtowy deser, nie wytrzymalam, musialam cos slodkiego. Poza tym jak przeliczylam pod koniec dnia ile tych jednostek zjadlam to wyszlo mi 12- bez tego jogurtu bo nie wiem ile on mial WW

Powiedzcie a czy to naprawde trzeba jesc co 3 godziny? czy nie moge np. jesc co godzina mniej wiecej. Bo mi tak wychodzilo, ze jadlam co godzina czyli
11 (wczesniej nic bo to badanie mialam), potem kolo 12:00, potem kolo 13:00 i tu dopiero zaczal sie wydluzac czas ze nastepny byl kolo 14:40 pol obiadu i 15:20 reszta potem kolo 17:40 i 18:30 nieszczesny jogurt slodki i dopchnelam sie chyba jeszcze kolo 20:35 2 kanapkami na noc.
I tak w nocy wstalam i musialam sie mocno powstrzymywac zeby czegos nie przekasic, czegos slodiego najlepiej

dzis jadlam narazie o 7:40 i 8:40
 
Ostatnia edycja:
Niczka, jedzenie trzeba dostosować do siebie, poprostu powinno się jeść ok 6 posiłków dziennie, poprostu mało i często, dasz radę, i mówię Ci, efekt jest taki, że się nie tyje, a po ciąży będzie nam dużo łatwiej zgubić nadprogramowe kilogramy:tak: Nie wiem tylko czy powinnaś jeść co godzine, bo ja np, cztery razy dziennie muszę mierzyć sobie poziom cukru, pierwszy raz na czczo, a potem godzinę po głównych posiłkach, czy Ty też masz już glukometr i mierzysz poziomy cukru??? Aha, ja nie sprawdzam ile zjadłam wg WW, poprostu patrzę co podwyższa mi cukier, a co nie i powiem Ci, że to się świetnie sprawdza, bo każdy organizm jest inny.
 
Miroslava nie mam jeszcze glukometru. dopiero w przyszlym tygodniu dostana, wiec narazie dietetuje na oslep ;-) to dopiero jak bede miala glukometr bede mogla ocenic co mi podwyzsza cukier.

wiem ze sie mierzy godzine po posilku i sie zastanawiam jak to zrobic
ja raczej wole rozlozyc sobie posilki niz zjesc wiecej na raz
kanapke zjem, zanim stwierdze ze chce jeszcze jedna i pojde zrobic druga i tu juz mija jakis czas.
 
Niczka ja też nie liczę żadnych WW na szczęście lekarz nawet mi nie kazał tylko sama sprawdzam co mi podwyższa cukier jeżeli chodzi o jogurt to lekarz kazał mi samej sobie robić z joguru naturalnego i mrożonych np owoców lub takich jak wiśnie z kąpotu.
Wczoraj tata kupił jakiś inny chlebek niby gracham makutkie dwie kanapki a cukier ponad 140 ciekawe jaki ten gracham chyba jakiś oszukany.
Ja też jem co 2 co2,5h ale często szybciej jestem głodna, ale muszę mieżyć cukier też 4 razy , mi kazał jeść tyle na ile mam ochotę ale co 2,5 h więc automatycznie po pewnym czasie to zapotrzebowanie się zmniejsza na jedzenie i mam nie dopuszczać do tego żeby poczuć głód bo to już jest za długi odstęp.
 
reklama
Cześć dziewczyny :-)
Kilka dni temu odebrałam wyniki testu obciążenia glukozą 75g i - jak to określił lekarz - wyszły nie za ciekawe :zawstydzona/y:
Mam do Was takie pytanie - z czego radzicie jeszcze zrezygnować (oprócz słodyczy, cukru, owoców i jogurtów) i co jeść do czasu wizyty u diabetologa, żeby sobie bardziej nie zaszkodzić?
Pozdrawiam :-)
 
Do góry