reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Awena ja też przed ciążą miałam tarczycowe wyniki w normie ale podobno z wiekiem ciąży może tak się zdarzyć, że tarczyca nie domaga.
Z tymi paskami to jakaś komedia. Zadzwoniłam do poradni i powiedzieli, że lekarz rodzinny ma obowiązek wystawić mi taką receptę nawet jeśli nie mam zaświadczenia od diabetologa. W NFZ też byli zaskoczeni taką postawą. :wściekła/y:
 
reklama
U mnie przed obiadem 83, na obiad barszcz czerwony- miseczka, indyk gotowany, jeden ziemniak i pomidor z cebulką. Po obiedzie wynik 121. A przez tą godzinę właściwie non stop w ruchu, bo wracałam z pracy, wstąpiłam po zakupy, godzina zeszła. Dopiero teraz doczytałam, że buraki nie są dobre :crazy: Kurczę, a obiecywałam sobie, że jak będę już miała wyniki ok, to spróbuję czegoś typu placek drożdżowy czy drożdżówka, bo tak za mną chodzą!
Jak było u Was na początku diety? Cukry od razu się normowały czy po jakimś czasie??
Na podwieczorek jogurt z otrębami dla odmiany przennymi i nektarynka. Zobaczymy.
 
Gosiak88...ja jestem na początku ,ale już wiem,że ruch na pewno mi zbija cukier. Buraki i marchew,z tego co słyszalam mają bardzo dużo cukru.

marysiaK... moja siostra miała problemy z poziomem cukru od kilku już lat a tarczycę ma idealną,lepszą od mojej i ona własnie mnie uświadomiła ,że podczas dużego poziomu cukru ma kołatania serca,takie delikatne. Każdy ma inne objawy.
A ta lekarka to chyba poprzez swój zawód może demonstrować władzę,której być może brakuje jej w innych dziedzinach życia.Żal mi jej!
 
A ja lecę połazić sobie po centrum handlowym.
A przedtem zjem 5 pierogów z serem !
Cukier przed chwilką mierzyłam 80.
Pozdrawiam!:-)
 
Gusiak buraki i gotowana marchew nie nie nie! surowa niby może być ale też nie za wiele - ja niepróbowałam.
Wiecie co chyba zupy mi jakoś nie służą na obiad talerz cieniutkiej zupy pomidorowej bez zagęszczaczy i śmietany z ryżam basmati, po pół godzinnym spacerze rowerowym wynik 108. Niby w normie ale spodziewałam się niżej. A może jednak przez ten ryż... hmmm...
 
Aga, dziękuję!
U mnie po kolacji 107, przed 97, ale tym przed jedzeniem staram się nie przejmować, chyba ważniejsze są po jedzeniu i na czczo. A ja co bym nie robiła to i tak przed mam powyżej 90. Między obiadem a kolacją zjadłam jogurt naturalny z otrębami i nektarynkę.
 
reklama
muszę się Wam pochwalić, że moja hemoglobina glikowana po 3 tygodniach urlopu i kilku grzeszkach dziś wyszła 4,8:rofl: i spadła bo poprzednio była 5:-) jedynie czekam jeszcze na wyniki moczu bo jestem ciekawa ketonów. Dziewczyny pytanie z innej beczki, czy wiecie czy my możemy w ciąży apap albo paracetamol?
 
Do góry