reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Tigla jeśli do końca tygodnia nie załatwię nic na NFZ to w przyszłym idę prywatnie!
Myślę, że kolejny test mi nic nie da, bo przecież po jedzeniu mam skoki a to chyba swiadczy, że mam tą cukrzycę, tak?
 
reklama
Pyska moim zdaniem skoro masz takie wyniki po jedzeniu i skoro test wyszedl ci tak zle bo ja mialam zaledwie 154 po 2 h. a ty jestes dopiero w 23 tyg. to nawet nie boje sobie wyobrazic twoje cukry po 30 tygodniu!

Tigla jak widac co kraj to obyczaj. ja tego nie rozumiem bo przeciez to jedna choroba i zalecenie wszedzie powinny byc takie same. nie wiem czemu u nas w poznaniu cukier mierzy sie po 1,5 godziny po posilku.
 
Syla ja miałam po 2 h 145 wynik obciążenia i jadę na insulinie od 22 tc

ja dzisiaj byłam u diabetologa w poradni pani doktor zadowolona, mówi ze cukry będą rosły teraz i że mam sobie zwiększać insulinę za 3 tygodnie ostatnia wizyta i wtedy już skierowanie do szpitala dostanę no chyba ze urodzę wcześniej

w środę wizyta u gina i kurcze dziewczyny boję się ze mam cholestazę ciążowa bo coś mnie skóra strasznie swędzi na ramionach udach plecach, oby nie
 
to zrób sobie proby wątrobowe przed wizyta:-) to bedziesz wiedziec mnie tylko brzuch swedzi ale to raczej normalka bo skora sie rozciąga.
 
Agnieszka mnie w poprzedniej ciąży tak swędziały nogi- uda i łydki, że myślałam że oszaleję. Robiłam próby wątrobowe i były ok. Podobno przy cholestazie swędzą dłonie i stopy.
 
Mnie też cholernie swędzą łydki- ale to już od dłuższego czasu. zrobiłam badania wątrobowe i byly ok. ale to było w styczniu. może pojdę i zrobię jeszcze jedne tak dla pewności. bo w sumie stopy i dlonie są ok. ale jakby jeszcze to cholerstwo się przyczepiło to bym się zalamala.
 
Witam z rana :-)
U mnie na czczo 90, ale do śniadania musiałam podnieść na 18. Dzisiaj spróbuję jajecznicę bez cebuli-jak któraś z Was radziła.

Agnieszka, która lekarka była ? Wiesz, że jest możliwość, że spotkamy sie na porodówce :tak:?

Syla masz stuprocentowa rację-choroba ta sama, a różne podejście lekarzy, a to tylko utrudnia.

Ja jutro jade do diabologa, więc upewnię się ile można soku pić dziennie, zapytam też po jakim czasie należy sie mierzyć. Jak coś Wam wpadnie do głowy to piszcie.
 
reklama
Tigla ja jeżdżę do Małgorzaty Żmudzińskiej najbardziej przypasowała mi z tych wszystkich babek :)
a w jakim terminie masz się stawić na porodówkę bo ja mniej więcej 12 kwietnia
 
Do góry