reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Pyśka dzieci z cukrzycą MOGĄ się rodzić wcześniej- jeśli są duże (makrosomia) albo lekarze robią cesarkę ze względu na przepływy czy łożysko. Tak same od siebie- nie ma związku między cukrzycą a wcześniejszym porodem :)
 
reklama
smutna lala no to mialas niezle cukry wczoraj. ja dzis na czczo wkoncu ponizej 100.a dokladnie 98. ale po sniadaniu skromnym z insuliną 131.. buuuu

co do wczesniejszych porodow to generalnie czytalam ze kobiety z ta cukrzyca normalną powinny byc juz w 35 tyg w spzitalu pod kontrolą do porodu. u nas kierują tak w 37. ale nie wiem jak to z nami ciążowymi cukrzycami. wiem tylko ze powinnysmy miec duzo czesciej robione KTG juz w zaawansowanej ciąży.

dzis na podwieczorek zamierzam zjesc jakis jablecznik:-)
 
Wkurzyłam się i załamalam jednocześnie...przez 2 tygodnie piękne cukry, ani jednego przekroczenia...od tygodnia nie ma dnia żebym nie miała przekroczenia...na śniadanie jutro już biorę 3j, a brałam jedną...no masakra jakaś...
Smutna lala jak to jest z tą hemoglobiną? Norma dla ciężarnych to 6? Czytałam Twoje poprzednie posty i pisalaś bodajże o 5,3...i co na to Twój diabo? Bo ja mam tyle samo i nie wiem czy to ok czy znowu mają inną normę...
 
hejka moje cukry dziś 88/102. czyli ok. teraz zjadlam II sniadanie- i sie najadlam. A co do ciązy mam pytanie co jaki czas macie wizyty u gin. i czy zawsze musi robic USG?? jak to wygląda. ja pierwszy raz z cukrzyca wiec nie wiem.
 
To dobrze, bo ja mam synka urodzonego miesiąc przed terminem i gdyby ta dzidzia miała wyjść jeszcze wcześniej to by przegięła :-)

U mnie na nowym glukometrze po śniadaniu 132 a na starym 145!
 
Martha- ja mam 4,6 i ponoc to jest super wynik. ale przeciez ja nie mam cukrzycy od 3 miesiecy tylko od miesiaca gdzies. ja do sniadania tez sobie zwiekszylam insulinę z 3 na 4 j. a i tak dzis za wysoki po malych dwoch kanapeczkach.

Edyta usg nie robi sie co wizytę. ja mam usg szyjki tylko na kazdej ze wzgledu na skracanie. a takie porządne usg prenatalne to 4 razy w calej ciazy. teraz bede miec. no ale mi dodatkowo robili w spzitalu za kazdym pobytem.bo musza sprawdzic tez jak waga dziecka.
wizyty mam co 2 tygodnie od jakiegos czasu ale to na moją prosbe.ze wzgledu na moje zagrozenia. ale po 30 tyg.chyba i tak co 2 tyg.sie warto skontrolowac..
 
Ostatnia edycja:
hej babeczki :)
u mnie dzisiaj cukry ok ciekawe jak będzie po obiedzie, ale coś mi hormony buzują bo chodzę i ryczę bez powodu


Smutna lala no naprawde wysokie te Twoje cukry wczoraj i to praktycznie po czymś po czym nie powinny takie być
 
hej u mnie dzis znowu skaczą
na czczo za wysoko
a po 1 kromce na sniadanie z insuliną 124...

to chyba kara za wczorajsze ciastko franuskie..
 
hej. ja na czczo 94 po śniadaniu 73 .
Syla podziwiam Cie ja jeszcze sie nie skusiłam na żadna słodkośc- choc czasami tak bardzo mi sie chce.:) ale bardzo się boję bo jak mi po nabiale cukry szaleją to co mówic o słodkościach:no:
 
reklama
no a ja wlasnie miedzy godziną 12 a 17 mialam bardzo niskie cukry wiec wczoraj na podwieczorek zjadlam ciastko franc.z wisniami. no i miałam małą masakre cukrową. to ze mamy cukrzyce nie znaczy ze nie mozemy sobie od czasu do czasu pozwolic na cos slodkiego ,grunt w tym zeby nie przesadzic a to ciastko bylo duuuze. powinnam zjesc max pół.
 
Do góry