reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

kochana nawet nie masz pojęcia jak ja Ci zazdroszczę ja termin mam na 18 kwietnia z Om a na 12 z Usg, też chciała bym być już tak daleko

Tak żeby się nie stosować do diety to bym się bala ze dzidzi zaszkodzę więc grzecznie jej przestrzegam, no ale już mnie szlak trafia jak ja prawie nic nie jem a cukier o kilka jednostek wyżej ,ale już drugi dzień cukier po śniadaniu nie wariuje i mam nadzieje ze tak zostanie :)
Ja na diecie jestem dopiero 3 tydzień i cały czas jeszcze się uczę jak masz jakies fajne pomysły na śniadanko to po proszę bo mi to moje jedzenie już się nudzi

byle do kwietnia ..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zobaczysz jak to przeleci szybko i za chwilę będziesz w 9 miesiącu, ja tak nie dawno pamiętam zazdrościłam innym dziewczyną , a tu jeszcze 3,5 tyg mi zostało;)
Najbardziej mi się dłużyło właśnie tak między 5 a 7 miesiącem, jeszcze wtedy jak się dowiedziałam o tej cukrzycy to już wogóle.. i też mnie szlak trafia czasami jak praktycznie wogóle sobie nie pojem a tu jeszcze cukier o kilka jednostek wyższy wychodzi.. !!:szok:
W sumie to już jestem ponad 2 miesiące na tej diecie, to już się przyzwyczaiłam do tego że nieraz jestem głodna.. niestety.. jakoś musimy to przeboleć, najgorsze jest właśnie to że musimy jeść małymi porcjami.

A co do śniadania to tak jak wspomniałam wcześniej jem pół bułeczki z masełkiem lub serkiem, do tego plasterek drobiowej szyneczki, ogórek zielony albo kiszony, pomidor, plasterek sera żółtego, tuńczyk ;) No różnie..albo bardzo często ostatnio tez robię sobie jajecznice z 3 jajek i do tego tą połowe bułeczki posmarowanej masełkiem tylko lub jedną parówkę i również do tego tą połowę bułeczki, noi po tym np mam w normie :). Niestety tak jak piszesz to wszystko się nudzi.. no ale..nie mamy za dużego wyboru..;/heh.. jakoś musimy to przetrwać :)
Ja się śmieje że jak urodzę i ktoś mi zrobi kanapke z tych BUŁECZEK to chyba zatłuke !!! hehe..
 
mam nadzieje że szybko zleci :)

Ja się śmieje że jak urodzę to na porodówkę zamiast z kwiatkami mąż ma przyjść z wielkim kartonem pączków,mm marzenia ...

A keczup i majonez można jeść ?
 
haha ja to samo mówie :) Tylko mi zamiast kwiatków marzy się pudełko ptasiego mleczka:) hehe

A co do majonezu to mi mówiono że wolno od czasu do czasu w małych ilościach a o keczupie niestety mówiono mi że nie wolno, ale jak np 2 razy w tyg jem tą parówkę to troszkę daje i tego i tego na smaka :)
 
No możesz spróbować delikatnie posmarować i zobaczysz jak Ci wyjdzie :)
Ze mną jest tak samo, czasami aż się dziwie że daje rade:) Wogóle dużo osób mi to mówi że mam silną wole i że jestem wielka że tak stosuje się do tej diety , tym bardziej w ciąży jak się ma zachcianki ..ehh. ;) No ale dla dzidzi zrobię wszystko ;):)
 
Karenka a jaki miałaś cukier po obciążeniu glukozą ?

a u mnie od dwóch dni cukry normalnie książkowo chyba w końcu się normuje mam nadzieje ze na długo :)
Kobietki a kto tam mieszka w waszych brzuszkach? Bo ja prawdopodobnie będę mieć synka a na imię będzie mieć Antoni :) No chyba że okaże się dziewczynką na końcu tak jak to miałam w pierwszej ciąży miał być Filip a urodziła się Dominika :))
 
Agnieszka mi kilka ładnych tygodni zajęło wyregulowanie śniadań i długo krążyłam pomiedzy 120 a 140.
W końcu jadłam na śniadanie zawsze to samo - jajecznica z 2 jajek, pomidor i 2 kromeczki chleba schulstad z linii fitness. Z tym pieczywem to jest bardzo różnie bo jednym będzie łużyło razowe innym białe a jeszcze innym tylko wasa albo w ogóle trzeba było zapomnieć o pieczywie na śniadanie albo rozbijać śniadanie na 2. Zwykle bardzo dobre jest pieczywo graham, ale też nie dla każdego. Trzeba po prostu znaleźć swój typ.
 
reklama
Kasia_B Zgadzam się z Tobą ;) Ja też miałam identyczną sytuacje jak ty, aż w końcu zostałam przy bułeczkach wieloziarnistych , bo np bo pieczywie razowym miałam wysoko.;/

Tobie dużo jeszcze zostało ?:) Kiedy termin?:)
 
Do góry