reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Domka do Wawy mam niedalego, więc w razie czego można przeprowadzić zorganizowany nalot na Marię ;-)

Phelania, Karorek możecie też spróbować pokombinować z ziemniakami. Ponoć takie, które po ugotowaniu postoją w lodówce przez 24h dużo mniej wpływają na -poziom cukru,albo raczej nie podnoszą go tak bardzo jak takie od razu po ugotowaniu :)

Wiecie, że M juz też się zaraził ode mnie? :D Także łazimy i charczymy we troje :)

Poza tym jestem wściekła na pieluchy... skończyły nam się w niedzielę Pampersy, a że byliśmy w Olsztynku to nie było gdzie kupić. Wzięliśmy więc DADA z biedronki. Ogólnie te nowe pieluszki są super, tyle że mamy poważny problem z chłonnością ;(
W dzień Młodego przewijamy co ok. 3h więc luzik, ale noc przesypia od około 22 do 9 i już drugi dzień z rzędu cały mokry wstał :angry: W nocy go budzić nie chcę, bo później nie będzie chciał zasnąć i kurczaki tak czy siak musimy jechać po pampki.

Udanego dnia! :)
Pewnie później jeszcze zajrzę, bo się znowu dzisiaj obijam :D
 
reklama
witam slonecznie:)

Nikuś juz ma sie lepiej kaszelek jeszcze jest ale sporadyczny i nie męczący ..katarek zniknął trwal 2 dni może dzieki Nasivin a moze samoistnie znikł .... Teraz siedzi i bazgroli kredkami po kartce ostatnio to jesgo najl;epsza zabawa ...no i tez sprzatanie husteczkami nawilzonymi .....sprzata meble nhehehe smkiesznie to wyglada .... tak naśladuje wszystko i to jest takie slodkie .... ostatnio kupilismy meble i S skladal je i na drugi dzien jak juz meble staly to Nikus wziął swoj młotek ( ma taki z fisher na prezent dostał bardzo fajny ) i pukal nim w meble hehehhe poprawial po tacie :):):):)) ....

Dziewczyny ciężarne cukrzycowe . taka rada nie wiem czy to dziala na wszystkie ale dla mnie to byl super patent na zbicie cukru ...RUCH .po kazdym posiłku sprzatalam .....spacery z psem ... i ruszalam sie cala godzinke z umiarem oczywiscie i wynik zawsze mialam super a jak bylam leniuszkiem to niestety ponad 120 bylo takze polecam !!!!!....\\Ni i najwazniejsze tak jak pisala Nice trzeba jesc weglowodany tego potrzebuje organizm bo jak bedziecie je ograniczac to cukry beda niskie ale rzecz w tym żeby trzeymac sie wymiennikow i jesc weglowodany i miec niskie cukry ..zycze powodzenia .......

Nice
a jak tam twoje cukry ?? lepiej czy gorzej niz w poprzedniej ciąży ..slyszalam że w drugiej ciazy trzustka jest bardziej juz obciążona i ciężko z cukrami mam nadzieje że to mit !!!!!!!!!!!!!!!
 
Chcialam tylko napomknac ze mam temp. 37,8 i do zadnego auta za kierownice nie wsiade bo sie zabije dzis. A bez lekow to jest dramat, dyrylke mam i umieram tu! Bo dodatkowo przy goraczce kregoslup boli sto razy bardziej.

Ja utylam juz 5kg a zaczelam z waga 64kg przy 1,65 wiec ta Pani gin mnie juz na pierwszej wizycie opieprzyla, wiec jak teraz pojde to mnie udusi - no coz :( Bartka rodzilam z waga 69:) haha tyle teraz waze!!!!

Agga- ja tez nie moglam kupic pampkow wiec kupilam Dada ale jestem w szoku ze sa tak rewelacyjne i dokladna kopia pampkow- mieciutkie, szczelne i chlonne. Nie to co sztywne huggiesy! Ale jak mi mlody pospi od 22-8.30 to mokry sie budzi- coz tyle godzin ma prawo i sie tym nie przejmuje, ale sposob to w dzien Dada na noc pampek- a jaka oszczednosc!!!
Nie mam co czytac i zaraz tu oszaleje!!! Nie mam jak wyjsc po ta Anie!:( :(i tak juz nie wiem czego w necie szukac!
 
Hej dziewczyny!
Wczoraj zjadłam 2 kolację o 22, a potem przez dwie godziny męczyłam się z zaśnięciem, w nocy ogólnie tez się co chwile budziłam(masakra), no i cukier na czczo tylko 60, chyba ten wieczorny posiłek powinnam zjeść pózniej, chociaż myślę, ze pomiar mogł byc nie dokladny bo pasek się nie dokońca zabarwił.
aggajak narazie to ja mam problem z niższym cukrem, muszę przestudiowac te wymienniki, bo jestem caly czas najedzona, a cukier po obiedzie niski,zobaczymy jak bedzie dzisiaj, na obiad serwuję zupkę wczorajszą, filet z kurczaka z piekarnika, 2 ziemniaki i marchewkę z groszkiem z odrobina masla(pycha).
Dziewczynki macie jakieś fajne przepisy na zupy kremy???
 
Maria moze nie doczytałam, Ty w pierszej ciązy miałaś cukrzyce, a teraz już się z nią meczysz, czy jeszcze masz spokój????
Ja do tej pory przytyłam jakieś 7 kilo, ginekolog wczesniej nie zwracala mi uwagi na wagę, a teraz jak dowiedziała sie o cukrzycy, to mnie opieprzyła, że az zrobi,lo mi sie glupio.
Wiecie co, mam dośc tych lekarzy, najpierw ginka kazała mi odpoczywać, nie przemęczać się ze względu na zespół antyfosfolipidowy, no to lezałam całymi dniami przed telewizorem, bo balam się aby moja za duża aktywnośc nie spowodowała nic zlego, na a teraz okazało się , ze moja bierność wywołała wilka z lasu, czyli tą cukrzycę!!!!
 
Karorek - w 1 ciazy mialam cukrzyce z insulina i jadlam polowe tego co wy tu piszecie a i tak mialam zawsze powyzej 130 po godzinie i na czczo. A w tej ciazy nie wiem czy mam cukrzyce bo zaden gin mi nie chcial paskow przepisac bo poco!!! Teraz ta gin u ktorej mialam byc dzis odmowila przepisania paskow tylko powiedziala ze wysle mnie wczesniej na obciazenie, no zobaczymy!
A kolacje jadlam - dwie wasy z szynka o 23, i na poczatku tez spac nie moglam od jedzenia na noc a niestety tak sie przyzwyczailam ze do dzis czuje glod o 23! Ale na czczo mialam zawsze powyzej 100. I mialam insuline + obowiazek tej kolacji.
 
Karorek - w 1 ciazy mialam cukrzyce z insulina i jadlam polowe tego co wy tu piszecie a i tak mialam zawsze powyzej 130 po godzinie i na czczo. A w tej ciazy nie wiem czy mam cukrzyce bo zaden gin mi nie chcial paskow przepisac bo poco!!! Teraz ta gin u ktorej mialam byc dzis odmowila przepisania paskow tylko powiedziala ze wysle mnie wczesniej na obciazenie, no zobaczymy!
A kolacje jadlam - dwie wasy z szynka o 23, i na poczatku tez spac nie moglam od jedzenia na noc a niestety tak sie przyzwyczailam ze do dzis czuje glod o 23! Ale na czczo mialam zawsze powyzej 100. I mialam insuline + obowiazek tej kolacji.

Z tymi lekarzami to jakaś masakra!!!!!!!
A robilaś na poczatku tej ciąży cukier we krwi na czczo w laboratorium???
 
Maria Tobie się należy przez kolano Cię przepuścić, przestań rozczulać się nad sobą i zamów taksówkę i do lekarza:tak:tak jak pisałam któraś z dziewczyn Ty jesteś silna ale dzieciątko potrzebuje opieki:tak:a jak u lekarza znowu nie będę pytać to pewnie jesteś wygadana i Ty zacznij pytać, mówić i dla świetego spokoju da Ci paski i odpowie na każde pytania, najlepszy sposób;-)
 
Maria - do lekarza i to juz, jeśli nie dbasz o siebie to trudno, ale o dzeciątko musisz i tyle i nie ma żadnych fochów. Domkaa - ja tez mam do Marii nie daleko więc jakby co to się piszę na nalot. Wyniesiemy ją z łóżkiem, zapakujemy w auto i zawieziemy do gina ;-) No i kolejny argument to becikowe - potrzebne jest zaświadczenie że było się minimum na 1 wizycie w każdym trymestrze, a jak nie masz nawet karty ciąży i chodziłaś do różnych lekarzy to ciężko będzie to udowodnić potem. Maria no i o co chodzie tej Twojej gince z tą masą?? Niech się w łeb puknie. Ja obecną ciąże zaczynałam z 65,2kg a mam 160 i jakoś nie wyglądałam na strasznie spasioną, no bez przesady. Trochę mi się przytyło, ale otyłośc to na pewno nie była.

Phelania - no to teraz juz nie masz sie co martwić tyciem - dieta zrobi swoje ;-)

Ja na razie przytyłam 2,7kg według wagi u diabetologa. Zobaczymy ile wyjdzie u ginki. Pewnie pójde jakoś w przyszłym tygodniu.
 
reklama
Witam Mamuśki! Niektóre pewnie pamiętają mnie z przed kilkunastu miesięcy:-) Maria28 GRATULUJĘ!!! Gabrielka widzę, że też często tu zaglądasz?:-) Mi od czasu do czasu tez udaje się do Was zajrzeć ale niestety nie jestem w stanie śledzić forum na bieżąco. Buziaki cieplutkie dla wszystkich Mamusiek!
 
Do góry