reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ja też nie dostałam żadnego skierowania na badania serduszka....ale myślę, że chyba jakieś tam szmery i inne bajery to by lekarze wyłapali co? zresztą nie chcę się stresować, jestem dobrej myśli :-)


Elmoo już czuć spokój z twoich postów, więc chyba się przyzwyczajasz już do nowej sytuacji :-) Ja jeszcze troszkę więcej jak miesiąc posiedzę z maleńką, ale nie chce mi się wracać do pracy :no:
 
reklama
Witam wszystkie mamusie!
A ja tu się wczoraj zastanawiałam dlaczego wątek zamknięty???:baffled:
Jesteśmy już w domu. Antoninie dziękuje za przepis na placki ;-) U mnie z tą cukrzycą to nie jest tak strasznie, nawet po dużej bułce pszennej nie przekraczam normy :tak: tylko jak zaszaleję np. wczoraj zjadłam miseczkę kisielu do tego ze 6 biszkopcików i zagryzłam jabłkiem to miałam za wysoki a tak to jest ok. Dziś zjadłam właśnie mały jogurt owocowy z 2 łyżeczkami otrębów żytnich i 2 krążkami ryżowymi i za 10 min zobaczymy jaki mam wynik hehehe. No niestety...zły dzień...nie wyszło...trzeba zmienić jogurt!
Ja chciałam jeszcze Was dziewczyny zapytać jak to było z Waszą wagą po wprowadzeniu diety? Bo ja właśnie schudłam ok 1kg i wiem że tak się na początku dzieje ale jak jest później?
 
Ostatnia edycja:
No własnie.... co do cukrzycowych potraw to ja dzisiaj zrobiłam pulpety w sosie pomidorowym i w sumie poza kaszą manną (niewielka ilość) nie przychodzi mi do głowy nic co by podnosiłoby w nich cukier. Może wartoby spróbować? :))
Chyba, że ktoś mąką jeszcze zagęści to może podnieść ale tej mąki to też śladowe ilości tam są^^

A żeby pojeść ziemniaków, to ugotować dzień wcześniej, przetrzymać 24h w lodówce i podgrzać - ponoć tak podane cukru nie podnoszą. Sama nie próbowałam, bo ziemniaki u mnie to kosmiczne wyniki były więc się bałam.
 
Hej dziewczynki mam na imie Alicja czytam Was juz od jakiegos czasu poniewa tez naleze do slodziutkich
mam pytanie czy to prawda ze cynamonu nie nalezy stosowac w ciazy w dr google sa rozne opinie na ten temat a wiem ze on obizna poziom cukru bede wdzieczna za odpowiedz :-)
ja w 3 tygodnie schudlam 5 kg :-)
ja mam w diecie ze szpitala ze do obiadu mozna 2 ziemniaki i tak robie i jak na razie cukier mi nie skacze
a taka mam ochote na jakies pyszne ciacho ze masakra :-(
 
Ostatnia edycja:
aniolek_a - ja tez mialam mniejsza wage niz sprzed ciazy a teraz juz jest znowu ok wrocilam do swojej ukochanej wagi :)

Alicja
kurcze nie slyszalam nic o cynamonie moze inne dziewczyy ........

hmm dziewczyny jak to jest z tym że ktos zaczyna pisac a ma juz ponad 1000 albo i wiecej postow zawsze bylam ciekawa :):):)
 
Hej słodziaki :)

Co do skierowania na echo! Jak same widzicie mała moja ma 4mce a ja nic nie mówiłam, że mam takowe ;) Pójdę, zrobię :) Jestem strasznie powściągliwa w tych kwestiach gdyż rzeczywiście jak już mowiłam "co kraj to obyczaj"...
Na badaniu stawów biodrowych mieliśmy być od 4 - 8 tyg.ż. A nasza znajoma już od 6 tyg. życia, podobnie było z terminem podawania witamin. Ona inaczej ja inaczej...
Nam ortopeda powiedział żeby przyjść jak mała zacznie chodzić i to tak w 13 - 14mcu, dodatkowo jednak dał skierowanie na usg bioderek...a mojej znajomej już nie dawał skierowania bo jest ok (pomimo tego że u nas było super) a kazał przyjść jak mala skończy 3mce...I czytałam i faktycznie robi się jeszcze w trzecim miesiącu ogląd stawów :) I bądź tu człowieku mądry! Ja obciążenie od razu 75 a znajoma 50! Moja gina że 50tki przekłamywały a jej że jest ok :) RÓWNOWAGA! To jest ważne!
U nas żadnych szmerów nie było...powiedziano że mam iść i to wszystko. Pójdę...
I dodam, że moje dziecko z 6 października, znajomej z 17 :) Moje rodzone w Imidzie, jej na Orłowskiego :) A różnic masa :) Ona po swojemu i wg wlasnych zaleceń a my po swojemu :)

Agula osoba, która zaczyna pisać w tym wątku a ma dużo postów na koncie pisze po prostu na innych :) Wchodzi na temat cukrzycy gdy jest jej to potrzebne :)

Elmoo
super, że malutka tak świetnie się trzyma :) Oby tak dalej...takie fotki i zaradny mąż to to co w życiu daje napęd :) buziaki

Aniołek
ja po prostu dostałam skierowanie na echo serduszka...bez większych wyjaśnien poza najważniejszym i czytelnym for mee -z racji cukrzycy :)
Co do pieczywa to ja do dziś jem ciemne - graham np :) Nie wiem do kogo było na temat kolek :) ale one nie są kwestią tego co jemy :" Mimo że lekarze od ponad 40 lat badają kolkę niemowląt, dokładne powody jej wystąpienia pozostają wciąż nieznane. Potencjalne przyczyny to alergia na krowie mleko bądź nietolerancja laktozy, ale także niedojrzałość unerwienia układu pokarmowego niemowlęcia. Również nastrój – niepokój lub zdenerwowanie - mamy karmiącej piersią może mieć wpływ na wystąpienie kolki u dziecka." :)
Białe pieczywo nie szkodzi tylko po nim ciężko zrzucić ;) no chyba że ktoś ma tendencję to bycia chudym ogólnie :)

Majka
To jakaś masakra z tymi wymiotami! Słuchaj to ja trzymam kciuki żeby to było faktycznie żółtko a nie daj Boże inne cholerstwo....A co do wagi :) No kochana wg mnie to nie klocuś bo ile starsza od mojej a moj Jagodziak ma 7:sorry:kg :) Ona ma takie słodkie fałdki, mniam...a jest zgrabniocha :) Waży jednak :)

Alicja witaj :) ja również nic nie słyszałam na temat cynamonu a jestem jego wielką fanką :) Smaku jak i zapachu :)
 
reklama
Zabij mnie nie pamiętam :) Skupiam się :D Tak :) Już wiem, piekłam parę razy taki placek dla cukrzyków i on był z cynamonem :) Mi nie szkodził :)

Edit Ja jak słyszę o cynamonie to od razu go czuję w ustach i nosie:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry