reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Cześć słodziaki :-)
Trochę mnie nie było. W weekend miałam zjazd i egzamin,a w niedzielę pojechaliśmy do teściów. M. wrócił do domu a ja z mały zostałam na tydzień. Tak się zastanawiałam jak to będzie i czy mnie nie będzie teściowa wnerwiać,ale ok. No i teściowa jak teściowa, ale teść to dopiero oszalał na punkcie małego i więcej z nim problemów niż z teściową. Najpierw małego ciągle na rękach nosił,a ja się staram raczej tego nie robić, bo jak w domu sama potem jestem to ciężko cały dzień z dzieckiem na rękach. Noszę go do odbicia i jak mu coś dokucza - brzuszek lub dziąsełka. No ale wczoraj się wnerwiłam i powiedziałam teściowej że jak teść mi rozpuści małego to więcej nie przyjadę z nim na dłużej, no i ona go objechała i już jest ok. Teraz go nosi jak mu dam małego po jedzeniu itp więc kręgosłup mi odpoczywa i wreszcie mnie przestał boleć wieczorami :-) A tak poza tym wszystko ok, wygląda na to że mi się spoko teście trafili. Dziś się cieplej nareszcie zrobiło więc jak mały się obudzi to pójdę na spacerek,a to jest fajne małe miasteczko ze świeżym powietrzem,więc mały niech się nawdycha :-)

Majka - super że Jagódka zaczęła Cię wołać - ale to musi być milutkie :-)

Agga - no cudny ten Afro na zdjęciach. Dobry wybór - ja osobiście lubię właśnie małe pieski. Sama mam małego kundelka u rodziców i myślę że właśnie kundelki są najajniejsze :-) No a Afro jest bardzo ładniutki - wygląda jak rasowiec a nie kundelek :-) Naprawdę świetny wybór. No i mały piesek lepiej się po domu wygania niż taki Husky. Duże psy potrzebują duuużo ruchu. Moja ciocia mieszka w mieszkaniu i wzięli sobie owczarka niemieckiego - w ogóle bez sensu. Za mało miała ruchu jak rosła i teraz jak pójdzie na ciut dłuższy spacer to kuleje bo jej się stawy w kolanach dobrze nie rozwinęły z niedoboru biegania a kawał klocka z niej. Jak zacznie się cieszyć w mieszkaniu to zwala ogonem wszystko z niższych półek,a o ilościach sierści walającej się wszędzie to już nie wspomnę nawet...

Agula - gratulacje dla Nikusia za wzrost :-) Przemek też się urodził 52cm,jak byliśmy na szczepieniu i miał 3miesiące i 2 tyg. to miał 62,5cm - więc Nikuś wysoki chłopak będzie :-)

Antonina - super że cukry Ci tak ładnie wychodzą. Ja bym Ci tylko doradziła,że jeśli po jajecznicy +pół kromki chleba masz cukry poniżej 100 to jedz całą kromkę chleba lub nawet półtorej. Staraj się jeść jak najwięcej węglowodanów ale żeby cukier był w normie,więc jak wyniki poniżej 100 to zwiększaj węglowodany. Bo jak będziesz ich tak mało jeść to mogą się pojawić ketony które są szkodliwe dla dzieciaczka. No i dzieciaczek też musi mieć z czego czerpać energię na rozwój,a z tego co kiedyś czytałam to czerpie ją w coś koło 70% z węglowodanów. Także węglowodanó jak najwięcej,ale żeby nie przekroczyć normy.

Kozica - a jak Twoje cukry?


Ok -lecę małemu obiadek szykować. Później nadrobię reszte. A właśnie mały jadł przez tydzień jabłko - wszystko ok było i kupki lepiej mu sżły. Potem jadł 5 dni jabłko+marchew (marchew 33% a jabłka 66) no ale na razie marchew odstawiamy, bo najpierw były 2 dni bez kupki,potem 3 dni. Dziś mu ugotowałam ziemniaka - ekologicznego od gościa z gospodarstwa i idę miksować. Jak ziemniak się przyjmie to bede kupować słoiczek dynia+ziemniak.
 
reklama
Agula - ja tez mialam na wypisie ze szpitala zalecenie wykonania echa serca i kontroli neurologicznej w pierwszym miesiacu zycia. Neurolog i usg główki ok. Echo robiłam prywatnie na Waryńskiego b o terminy były koszmarne. Miały miał wtedy jakoś 2,5 tyg. Spieszyło mi się bo pediatra na wizycie wykryła szmery w serduszku. Na echo wyszło że ma niedomkniętą jakąś zastawkę,ale że to normalne u takich maluchów, bo to jeszcze pozostałość po życiu płodowym. Mam iść na kontrolę pod koniec zimy. No i zapisałam się teraz na 7 marca do kardiologa, tak państwowo do poradni i zobaczymy. Też się trochę martwię, no bo niby to się powinno domknąć do ukończenia 3 meisięcy. A jak byliśmy na szczepieniu jak Przemek miał 3 miesiące i 2 tyg. to pediatra mówiła że są szmery :/ Mam nadzieję ze w marcu okaże się że wszystko jednak ok.
 
nice-girl Słuchaj ale ja w sumie sie ciesze ze mam zlecone takie badania bo pozniej rodzice sie dowiaduja za pozno a tak od razu jak jest cos to jest wykryte i leczone ..... czyli jednak sa takie badanie bo domka tez dostala ..... w sumie mamy chyba dobrych lekarzy bo dmuchaja na zimne i maluchy maja dobra kontrole :):):) bedzie dobrze ...:):)
 
Cześć dziewczyny:) Nie odzywałam się, ale tylko dlatego że jestem już rozpakowana :) 24 stycznia przyszedł na świat nasz Skarb :) nie mam za bardzo czasu przeczytać co u Was, ale jak tylko trochę się ogarnę to postaram się doczytać i coś więcej napisać :)
 
Aniołek - GRATULACJE!!! No i czekamy na informacje jak się ma maluszek, jak ma na imię, jak duży się urodził. Trzymajcie się i powodzenia we wspólnym zapoznawaniu się :-)
 
Aniolek gratulacje

Nice U mnie pediatra nic nie slyszal ze serduszko ok ale badanie kontrolne trzeba zrobic...... ja robilam w 2 miesiacu usg glowki i tam bylo cos nie tak ..i ze teraz mialo to sie wyrownac bo cos tam bylo nirowne ..krcze ale zakrecilam w kazdym razie nie pmaietam co tam dokladnie bo nazwy fachowe ..hehe ale mamy do kontroli 9 lutego i 16 do neurologa ..

No a serduszko to wiadomo niestety cukrzycowe dzieci sa podwojne narazone na wady serduszek ..kurcze tez sie modle .....i jak mi lekarz a w zasadzie dwoch bo konsultowalam powiedzialo ze badanie serca maja wszystkie dzieci kobiet cukrzycowych bo teraz wykryto to ze wcesniej takich badan nie robiono i w poznijesych latach dopiero to sie ujawnialo i robiona takie badanie jak juz mama zauwazyla ze z oddechem jest cos nie tak albo inna reakcja ....a lepiej to sprawdzic teraz jak jest malenstwo bo potem to gorsza sprawa.....takze mamy cukrzycowe ..pisalyscie niektore ze wy takich badan nie mialyscie zleconych dla maluchow ...moze warto poprosic o takie skierowanie i potem spac spokojnie ..........swoja droga to wszyscy lekarze powinni sprawdzac takie wazne rzeczy ........
 
Nasz Szkrab to Kubuś, w dniu urodzin miał 3400 g i 60 cm wzrostu - wysoki chłopak :-)

Dziewczyny mam pytanie, jaką trzymałyście dietę już po porodzie? Bo ja mam małe problemy z karmieniem (nie mam wystarczającej ilości pokarmu :-( ) i muszę dokarmiać, a na dodatek mały ma problemy z kupką. Wiem, że pisałyście już o karmieniu, ale nie za bardzo mam teraz czas żeby cofać się do starszych wątków :sorry2:
 
Agula masz skierowanie do kardiologa na badanie serduszka?

Aniołek wielkie gratulacje i witamy Kubusia po tej stronie :)))
Ja trzymałam diete karmiącej mamy
 
reklama
Do góry