reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

pomocy !!!!!!!Dziewczyny przed chwilką Niko jadł ściągnięte mleczko 90 ml i od razu po zrobił kupkę ale taką obfitą że był dosłownie cały pampers strasznie dużo tego i zółte i bardzo luźne wcześniej robił znacznie mniej i inną też żółtą ale inny kolor ...przestraszyłam się czy to biegunka?? Mały nie płacze więc brzuszek go nie boli .....proszę napiszcie co to jest narazie tylko raz tak zrobił i będę czekać teraz na następną kupkę ..ale czy wasze dzieciątka też takie miały ...dodam że jadłam rybę na obiad ziemniaki marchewkę no i kukurydzę i boję się że to od tej kukurydzy ................
 
Ostatnia edycja:
reklama
Miałam taką straszną zgagę, że tylko trochę mleka wypiłam, nie mogłam nic wcisnąć w nocy... może to przez to...
Dziękuję za odpowiedź i trzymam kciuki bo widzę, że Ty to już na mecie jesteś prawie :)

Na pewno przez to.
Mi ketony zawsze wyskakiwały jak poszłam wcześnie spać i ostatni posiłek jadłam tak 19-20. Jak zjadłam tą kanapkę o 22-23 to zawsze było w porządku (na noc kanapka na ciemnym pieczywie jest najlepsza bo się stosunkowo długo trawi, takie mleko to szybko podnosi cukier i praktycznie całą noc już żołądek pusty).

Dzięki za kciuki, rzeczywiście już niedługo :-)
 
Ewcia - mi tez wychodziy czasem ketony. Jesli nie ma w moczu cukru to znaczy ze sa to ketony glodowe - czyli Twój organizm zaczał spalac tkanke tluszczowa i ketony to produkt uboczny tej reakcji. Jesli nie pojawiaja sie w mega ilosciach to nic strasznego. Jesli beda sie czesto pojawiac to pogadaj o tym z lekarka. Przed snem najlepiej zjesc cos co ma weglowodany złozone i bedzie sie dłużej spalać - czyli najlepiej jakaś kanapkę albo mleko ale nie samo tylko z muesli czy płatkami jakimiś. Tylko te muesli i płatki musisz przetestowac na sobie, bo mi strasznie podnosiły cukier i nie mogłam zjeść nawet łyżki, ale wiem ze niektore dziewczyny jadły. Tylko lepiej unikac kukurydzianych bo one najbardziej podnosza.

Agula - u mnie tez bywały różne kupki - to normalne. A jak miał biegunkę w szczytowym nasileniu alergii to robił 1 albo nawet 2 kupki po kazdym posiłku (wczesniej byly ze 2 na dobe). Były one żółto-zielone i miały konsystencje zabarwioej wody zmieszanej ze śluzem, jak zdejmowalam pampka to kupa pływała z boku na bok - trzeba było uwazac zeby nie wylać. Wiec zaobserwuj jakie beda nastepne kupki i z jaka czestotliwoscia.

Kasia - czy ja dobrze widze? Masz na jutro termin? Jak sie czujesz?
 
Cześć słodziaki

Zosiak pobił wczoraj swój rekord w spaniu od 20 do 5.20, no ale wynikiem tego była zalana koszula nocna i ekspolodująca pierś:szok:. Tylko jakoś przez pierwsze godziny snu popłakiwała co jakiś czas i puszczała bączki . Od wczoraj daję herbakę rumiankowa na kupkę bo lekarka mi powiedziała że jak 4 dni nie robi to nie czekać tylko przepajać tą herbatką.

Maria, Majka, Gabrielka,Aureolcia do robienia herbatki jakiej wody używacie?? Ja narazie żywca ale to zbankrutować chyba idzie:crazy:

Aurelia jak tam po czasie spędzonym bez Wiktorka? Bo z Twojego postu to mało entuzjazmu wieje. Nie popadaj tylko w deprechę.

Kasia B no właśnie Ty termin masz jutro? Masz się stawić kiedy jak się samo nie ruszy?? trzymamy z Zosią kciukasy za kolejnego cukrzycowego bąbla:-)

Agula spokojnie z tego co piszesz to ta kupka nie jest niepokojąca no i jak mały ma humorek to już wogóle się nie martw. Obserwuj kupki kolejne. Śluz i krew o głównie problem a takie tam różnice to betka;-)

Wiolan
współczuję tego hałąsu. U nas jak m wiertarkę na chwilę włączy to mała ryczy chociaż niby okurzacz i suszarkę lubi ale to już dla niej za duży hard core. Jak możesz to wrzruć fotkę wspólna Natana i Twojeg czorcika:rofl2:
 
Ostatnia edycja:
Nice-girl, Elmoo - termin jutro a wg karty ciąży na wczoraj ... wczoraj byłam na ktg, dzisiaj u lekarki, wszystko zamknięte na 4 spusty, skurczy brak i teoretycznie mogłabym do Mikołajek chodzić, ale mi nie pozwolą ... na razie ustalenia są takie, że w niedzielę powtórka ktg, potem we wtorek i po tym albo od razu zostaję albo w środę rano przyjeżdżam i będą wywoływać chyba, że stan łożyska pozwoli się jeszcze wstrzymać troszeczkę, ale mam się raczej psychicznie nastawić że wtorek/ środa to ostateczność ...
W każdym razie od jutra zaczniemy z P. pomagać Stasiowi wyjść :-)
A samopoczucie mam naprawdę ok., tzn cały czas coś robię z mieszkaniem jeszcze, ale jutro o 17 mam umówionego ostatniego fachowca i chyba P. już przejmie pałeczkę ... tylko pogoda mnie trochę dobija bo spac się chce no i rano musiałam samochód odśnieżyć a z brzucholkiem to naprawdę łatwe nie było, wyglądałam po tym dosłownie jak bałwanek - cały brzuchol w śniegu :-)
 
Elmoo ja tez na początku robiłam na żywcu, a teraz robie na każdej nawet na tej biedronkowej, albo przywożę od teściowej bo ona ma filtr jakis super do wody. Ogólnie to robiłabym mu na przegotowanej kranówie ale ze względu na to że leci żółta (nie wiem dlaczego) to boje sie mu ją dawać ale gdyby leciała normalna to bym mu ją dawała.
 
Jak narazie kupki nie było mam nadzieję że to nie biegunka ........ tylko jednorazowe .........

Załatwiłam dzis chrzciny i księdza i restaurację także wszystko już z głowy :)

Kasia B Powodzenia niedługo będziesz wśród mam :):)

!!!!!!!!!!!Jeszcze pytania odnośnie kupki :p załóżmy że ten stolec luźny był od kukurydzy po obiedzie ..to teraz jak ściągnę to ona nadal będzie w pokarmie czy juz nie bo boje się żeby nastepnej takiej nie zrobił on taki malutki i odwodnic mu sie łatwo ....poradźcie sciągnąć i wylać i dać mu sztuczne czy dać z piersi bo juz sama nie wiem
 
Ostatnia edycja:
Jak narazie kupki nie było mam nadzieję że to nie biegunka ........ tylko jednorazowe .........

Załatwiłam dzis chrzciny i księdza i restaurację także wszystko już z głowy :)

Kasia B Powodzenia niedługo będziesz wśród mam :):)

!!!!!!!!!!!Jeszcze pytania odnośnie kupki :p załóżmy że ten stolec luźny był od kukurydzy po obiedzie ..to teraz jak ściągnę to ona nadal będzie w pokarmie czy juz nie bo boje się żeby nastepnej takiej nie zrobił on taki malutki i odwodnic mu sie łatwo ....poradźcie sciągnąć i wylać i dać mu sztuczne czy dać z piersi bo juz sama nie wiem

Ja bym mu dała swoje mleko. Przecież nie ma biegunki a poza tym taka jedna kupa to żaden dramat, naprawdę także dont łory i daj mu swoje mleko
 
Jak narazie kupki nie było mam nadzieję że to nie biegunka ........ tylko jednorazowe .........

Załatwiłam dzis chrzciny i księdza i restaurację także wszystko już z głowy :)

Kasia B Powodzenia niedługo będziesz wśród mam :):)

!!!!!!!!!!!Jeszcze pytania odnośnie kupki :p załóżmy że ten stolec luźny był od kukurydzy po obiedzie ..to teraz jak ściągnę to ona nadal będzie w pokarmie czy juz nie bo boje się żeby nastepnej takiej nie zrobił on taki malutki i odwodnic mu sie łatwo ....poradźcie sciągnąć i wylać i dać mu sztuczne czy dać z piersi bo juz sama nie wiem

mały nie ma żadnej biegunki.. moja do konca 2 miesięcy robiła co pierdnięcie kupki.. i to luźne.. bez paniki... kukurydza może wpłynąć na gazy.. to wiem na pewno, bo moja po kukurydzy prawie sie przekrecała.... jedz normalnie, karm normalnie i nie panikuj.... wiadomo unikaj kukurydzy, groszku, itp co może powodować rozluźnienie stolca czy zaparcia... i nie panikuj....
takie kupki u dziecka miesięcznego to normalność...
a jak masz jakieś wątpliwości to zadzwoń do lekarza pediatry....

Elmo: zdjęc Natana z Wiktorkiem czy Agatą nie dało się zrobić, bo Natan dużo starszy calkiem inne rzeczy (czytaj leżenie na plecach) go interesują... chłopak ma dużo energii.. pewnie nasze dzieci za 5 miesięcy będą tak samo energiczne jak Natan, ale na razie udało się Wiktorka z Agatą sfotografować.. jak go np. po buzi szczypała.. rozbójnica jedna!!!!
 
reklama
Elmoo proponuje dzbanek z filterem brita lub coś tańszego, orginalne wkłady są droższe około 20zł 1szt ale uniwersalne 1szt. jakieś 12 zsł i to średnio starcza na miesiąc, ja używałam do 8 miesiąca ten dzbanek . starcza na miesiąc wyłącznie filtrując wodę dla dziecka - polecam.
 
Do góry