reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Gabrielko - nie podałam jeszcze tego jajka - bo zapomniałam że trzeba podac !
A od 6 miesiaca kupuje sie sloiki gdzie są duże kawały groszku i marchewki i ryżu itd itp - czyli chyba od 6 miesiąca powinno być mniej zgniecione.
Przeważnie na noc wypija 250ml pomimo tego że godzine wcześniej pije cyca. ale za to słoików tych małych je tylko po pół.
 
reklama
Mdmd - cześć !!!! ty już w pracy!!! matko - szok!!!! okropność. Ja w ogóle sobie tego momentu nie wyobrażam - powrót do pracy. o 6.30 pobudka - jezu !!! to środek nocy dla mnie !:) ja najbardziej boje się właśnei pracy przez to wstawanie!!! ja niestety jestem typem sowy - do 1 -2 nie śpię a potem do 9 - 9.30 śpię a Bartek mnie męczy od 8 rano!
Gdyby tak można było pracować od 10 :)
A co twój już potrafi? raczkuje?
pobudka już o 6.00 :-)
córcia zaczyna raczkowac tzn. nogi super, ale ręce jeszcze nie do końca :-) w kazdym razie nie wolno jej juz spuscic z oka, bo przemieszcza sie blyskawicznie.
nie sadzamy jej, bo ma zakaz od lekarza, ale probuje sie juz podciagac. przybija piatke, cmoka, "caluje" tzn. przysysa sie do policzka otwarta buzią, a ze ma juz dwa zeby bywa to bolesne dla osoby "calowanej".

Dziewczyny, czy w drugiej ciazy , jesli pierwsza byla cukrzycowa, probe z glukoza robi sie juz wczesniej? czy czeka sie do tego 20 tyg.?
 
Ja słoiki po 6 miesiącu widziałam tylko zupe dyniowa z zoltkiem, musze nastepnym razem lepiej spojrzec i sprobowac jak bedzie jadl bo przy chlebie i ziemniakach (jak to brzmi hi hi ) jest ok
 
Hehehe - najlepiej w ogóle nie robić i nie wiedzieć co z ta cukrzycą :)
kurcze te wasze dzieciaki już raczkują do przodu czy tyłu a mój leży na brzuchu i wyje bo nie wie jak się ruszyć :)
I nie umie jeść tych chlebów i innych rzeczy.
Ja natomiast tej dyniowej nie widziałam :)
6 rano - brrrrrrrrrrrrrrrr mdmd to co ty tu jeszcze robisz ?? kiedy ty spisz kobieto ! i dwa razy w nocy pobudka - oj chyba rozpieszczona jestem przez tą ciążę i macierzyński:-) będę teraz wyła bez kasy na wychowawczym i chyba szybko wrócę do tej pracy.
 
mdmd - a jeszcze co do opiekunki i sprzątania - to tego się właśnie mega boję - bo u nas trzeba raniutko odkurzyć a potem pod wieczór zamieść bo psy mają tak chorą sierść że wiadra są 24h - no to cholera jak to połączyć z pracą i opiekunka - i te psy itd itp = no nie wiem jak ja to ogarnę.
 
gabrielka nie mam pojęcia czy zrobię obciążenie :eek:
Coś mi się kojarzy że diabetolog mi kazał po pół roku od porodu, ale nie jestem pewna. Jak mi się kiedyś przypomni to tam zadzwonie i sie upewnie. A jak już bym miała robić to mąż musi miec urlop bo nie mam komu dziecka podrzucić :crazy:

Dałam mu teraz 60ml nana mam nadzieję że nie będzie jeszcze gorzej :baffled:
 
Dobry dień!

Elmoo mnie też od wczoraj boli gardło....zresztą męża też a córka dzisiaj pokasłuje. Nie mogę śliny przełykać i mi dziwnie jakoś. Chyba klima w aucie nas w niedzielę załatwiła coś czuję.


Ja wczoraj na obiad wciągnęłam makaron w sosie pieczarkowo-śmietanowym z serem i niby pokazało mi 111 po 2h, ale po 3h było 116 :p NO i potem jakoś już tak ciągle powyżej 100 po posiłkach czyli jak na mnie to wyżej. Ale najważniejsze, że normy nie przekroczone ;)


Pisałyście o mlekach. Ja na pewno z 1,5 roku podawałam te w puszce, dopiero potem przeszliśmy na te kartonowe (jakoś super się nie wczytywałam, ale mam przeświadczenie, że jednak w puszce jest lepsze, cena mówi za siebie), a teraz jesteśmy już na krowim. Moje dziecko uwielbia mleko. W trakcie stosowania próbowaliśmy dwa razy przejść na Bebiko i za każdym razem dostawała od razu na nóżkach liszajów. Także wracaliśmy do NANa. A pediatrzy w szpitalach polecają Enfamil - dostępny tylko w aptekach, ponoć najbardziej przypomina składem mleko matki. Na początku jak miałam problemy z pokarmem to właśnie w szpitalu to mleko mi kazali kupić i to piła córcia przez pierwsze dni.
 
Ostatnia edycja:
witajcie :-)

alez sie usmiałam... i to znowu dzieki naszemu forumowemu wesołkowi :tak: gabrielka... litosci.... 36 :-D:-D:-D ubaw po same pachy, no chyba ze miałas na mysli nr buta :)

a obciazenie to nie wiem.... jakos nie moge do diabetologa dojechac.... ale mysle ze nie bo na ostatniej wizycie diabetolog mowiła zeby przyjsc dwa, trzy tygodnie po porodzie na zamkniecie obserwacji (ups... wlasnie 6 leci), no i ona jest przekonana ze cukrzyca ciazowa mija - juz kiedys pisalam ze mowila mi ze w jej karierze tylko jednej babce zostala, ale mowila ze dziewczyna raczej miala ja przed ciaza tylko nie wiedziala (chyba wyszlo przez hba1c) i to w dodatku I typu :) takze ja sie nie stresuje ale wypadalo by sie pokazac :) hah.. na pamiatke jeszcze mi zostaly dwa opakowania paskow a trzecie zużywam i skonczyc nie moge :)

elmo, starlet ja wam wspolczuje teraz bolu gardla -ja wyleczylam hascoseptem, szałwią i chrzanem :)

dziewczyny kilka dni temu jagodke cos wysypalo na twarzy, taka jakby kaszka pod skora ale nic zaognionego... wczoraj jakby sie troszke podsuszylo bo te krostki sa ostre i czuc pod palcem jak sie ja glaszcze... ma na policzkach skroniach i czole... co to moze byc? moje hormony jeszcze jej wychodzą? czy to potówki czy uczulenie? czy tradzik niemowlecy?

hiihihih ciekawe czy ten dolny pasek moze pokazywac ujemne procenty....:) cos mi sie wydaje ze nie w tą stronę zmierzam:D
 
Ostatnia edycja:
reklama
:-)Witam

Majka, Maria dzięki za rady. Chyba zatrzymam się na tantum verde i roztworze soli. Noc miałam po bandzie, bo raz że piłam herbatę z cytryną co chwilę - to o pęcherzu nawet nie muszę wspominać a jak rano się obudziłam to byłam spocona jak szczur i takie suchoty w tym gardle że szok. Najważniejsze by gorączki nie było - nie czuję ale M pojechał kupić termometrbo odkryłam że nasz stary jakoś dziwnie się rozszczepił, więc nic nie pokaże. A na szałwi jest napisane że obietom w ciąży i karmiącym nie można:szok:

Aureolcia z tym obciążenie to fakt 6 ale tygodni nie miesięcy -po porodzie- wczoraj mitakie skierownaie diabetolog wypisała.

A tak wogóle to gitara na dworze już pewnie z 25 stopni a ja w domu w szaliku i skarpetach frotte. Trzymajcie kciuki bym to sama załatwiła bo lekarz mi się nie uśmiecha i mojej małej też :). Będę się oszczędzać - M ma wolne yupiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!:-)
 
Do góry