reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

JAKA TORBA????? Mam jeszcze duuuuużo czasu;-)
Ale to poważnie z tą torbą, ja się pakuje dzień przed. Żadnego nie urodziłam przed wyznaczonym terminem wiec i Helenka na pewno się nie pospieszy. Poza tym musimy skończyć remont, bo jej ciuszków jeszcze nie poprałam, ani wyprawki.

Oczywiście będzie zonk jak Mała postanowi inaczej.



Ważne pytanie. Jak to jest ze starzeniem się łożyska przy cukrzycy ciążowej. Czy to prawda że następuje szybciej??? Tym bardziej że mnie w ogóle nie monitorują (ani usg ani ktg) i sie zastanawiam czy sie zorientuje że coś nie tak.
 
reklama
Nimue, jak lezalam w szpitalu, to dziewczyna miala takie fajne spodnie lniane z pasem na brzuszek. Sądzilam, ze to pas ciążowy, ale nie...to nawet spodnie ciążowe nie były, a pas to była taka ozdobna część spodni, która się „normalnie” zakłada, jakby częściowo na pupę. Niestety nie wiem, gdzie je kupiła, ale wydały się znakomitym wyborem na cieple dni. Może rzeczywiście na allegro dużo tego jest...my mamy trochę czasu na buszowanie w necie, wiec na pewno uda Ci się znaleźć cos odpowiedniego.:-)

Jeśli chodzi o napinanie się, to ja nawet takich napiec nie licze...to bym dopiero zwariowala...u mnie chyba sytuacja jest nieco gorsza, no, ale coz...na razie szyjka trzyma, wiec, oby do 37t.c.

Cukry tez do du..y, dzis rano 92, a niby nie mam tej cukrzycy:wściekła/y: Pewnie stres wychodzi w pomiarach...

Ja, podobnie, jak Ty, z szykowaniem rzeczy jestem w lesie, sporo jeszcze musze kupić i sadze, ze w dużej mierze, fakt bycia nieprzygotowaną potęguje stres. A wiec, ja tez pobuszuje po necie. :-)

Nimue i Drogie słodkie, może poleciłybyście jakiegoś konkretnego dostawce z allegro, albo sklep internetowy, bo musze się zaopatrzyć w podklady poporodowe, wkładki laktacyjne, pampersy dla niuni i inne tego typu historie...a nie chciałabym osobno kupować i płacić za każdym razem za przesyłkę.

Dziewczyny rozpakowane, gratuluje rocznic Waszych cudownych maluszkow oraz ich postępów i musze koniecznie dodać, ze jak czytam niektóre historie, to ubaw mam po pachy ( te dziurawienie gumek to było mistrzostwo swiata!!!):-D

Dziekuje przeogromnie z gory za podrzucenie namiarow na dostawcow i zycze umiarkowanych temperatur!:-)
 
Witam

Help!!! Hilfe!!! Obudziłam się dziś z bólem gardła i z godziny na godzinę coraz gorzej:no:. Rano zrobiłam sobie roztwór soli w wodzie do płikania. Potem jechałam do diabetologai tak do 15 suchość w gardle problemy z przełykanie i czerwone na maxa, szczególnie te boki powiększone lekko też. Ginka poleciła mi tez tą sól (bo potem byłam u niej) i tantum verde, ale może macie jakies sprawdzone metody.

Dorotka u diabetooga ok. Wyniki są dobre,więc bez zaleceń, no może oprócz tego że może bym więcej jadła bo waga ich wskazuje że waga stoi (dziwne to bo u mojego ginekologa 3 kg przybrałam w podobnym okresie). Dobrze by było jakbym zrobiła badania tsh i h1bc1 to drugie już robiłam i wyszło w normie teraz pewnie taka powtórka z tego ostatniego okresu. Dziś je zrobiłam ale czy przyjadę za 2 tygodnie to się zobaczy, czy będę w stanie. Ta diabetolog mówiła że w sumie nie muszę i nic się nie stanie jak mnie nie będzie. Ale 6 tyg. po porodzie mam zrobic obciążenie po 75mg glukozy :szok:

A tak wogóle to muszę kupić w końcu te magnez bo po ostatnim skurczu kuśtykam jeszcze na lewą nogę tak mięsień boli:wściekła/y:
 
Wrocilam juz do pracy i z czasem trochę cieżko. Jak niania przychodzi to codziennie trzeba miec porządek ;-)
Maluszek jest super, ale coraz wiecej rozumie i probuje wymuszac rozne rzeczy, a my sie dajemy podejsc oczywiscie :-)
Z waga pociazowa sprawa wyglada tak: zaraz po po rodzie mialam wage sprzed ciazy. przez nastepny miesiac ubyło mi osiem kilo, a potem jeszcze 2. po przejsciu na diete bezmleczna wrocilo mi wszystko :-(
jak skoncze karmic piersia to przejde na dukana albo south beach, albo wroce do diety cukrzycowej i jedzenia co 2,5 h juz teraz.
co do proby z glukoza to zrobilam tylko glukometrem jakies 2 m-ce po porodzie. wyniki wyszly troche nieprawdopodobne ale w normie. teraz jakos mi ciagle nie po drodze z tym mierzeniem.

Emka, ja z NANem mam raczej przykre doświadczenia, bo dziecko wymiotowalo przez cala noc , a potem nie jadło przez 2 dni. Ale podobno to sprawa indywidualna. Syn znajomych nie toleruje bebilonu, ktory jest ponoć najbardziej zbliżony skladem do mleka kobiecego.
Gabrielka, Maria, jak wyglada dzienny jadlospis waszych maluchów?
u nas: 6:30 piers, 8.30-9.00 słoiczek warzywny, 11:30-12:00 180ml mleka, 14:00-14:30 owoce(sloiczek) lub sok przecierowy 120 ml, 16:30 piers czasem jakis chrupek kukurydziany i 100 ml z butli jeszcze, 18:30 180ml kleik ryzowy na mleku, w nocy 2-3 razy pierś
nie wiem czy tak jest dobrze. obiadek pewnie za wczesnie, ale tak dziecko chce. deserku ani mleka nie ruszy.
 
reklama
gabrielka -tak tak ja potwierdzam mam oba kontakty do dziewczyn :) takze wanda i misiaszek są zabezpieczone :D:D:D

agga - bardzo ciekawe rzeczy :) dziekuje :) na razie rzucilam tylko okiem i na twoje materialy i na te stronke :) i juz mam zajecie na wolny czas :)

andzia - dobry wynik, czyli po dwoch godzinach jak przystalo na "normalnych" daleko by ci bylo do maksymalnej normy 140 :) - tak jest u mnie przynajmniej :)

Wwwanda - ze starzeniem to mi sie wydaje ze jest halo wlasnie przy podwyzszonym cukrze, a jak jest utrzymany to jest git - tak mi sie wydaje bo mnie tez nie robili ani razu ktg dopiero na porodowce

pasek - nie stresuj sie ze cukry nie w normie, moj m tez mial nieraz ponad norme i dlatego wlasnie przy stwierdzeniu cukrzycy nie ciążowej bierze się pod uwage dwa wyniki czy pod rząd są zawyżone, wlasnie po to zeby jednorazowego podwyzszenia (np ze stresu, przeziebienia czy czegokolwiek innego) nie potraktowac jako cukrzycy :) - tak slyszalam przynajmniej ale pewnie andzia bedzie wiedziala wiecej na ten temat :)
a ze sklepow to polecam taki i taki :)
 
Do góry