reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ja w dwupaku... wanda ja biorę insulinę ale nie zapomniałam jeszcze ale wydaje mi się że nic takiego złego się nie stało-dziś nie zapomnij i pilnuj diety żeby nic poważnego nie zjeść co zaszkodzi. ja tez biore po 21 i chodzi o to żebym na czczo miala poniżej 90 i jak bym nie miała to podnoszę o jednostkę w tym dniu
 
reklama
Starlet super, jeszcze chwilka i już maleństwo będzie przy tobie:-D
Pamiętam, że jak Natan się przewracał tzn układał to miałam wrażenie, że brzuch mi pęknie i byłam dość spanikowana, Starlet a gotowa już jesteś, masz wszystko przygotowane? Przede wszystkim torba już stoi?

Torba jescze nie spakowana ;-) ale w przyszlym tygodniu moze sie powoli za to zabiore ;-)
Core urodzilam dopiero z wywolania w 42tc, wiec rownie dobrze moge sobie jeszcze poczekac, chociaz corcia zawsze wychodzila na usg 2 tygodnie mlodsza, a ta idzie zgodnie z terminem lub troche wyprzedza, no i mowi sie, ze drugie czesto szybciej wychodzi...oby ;-) chcialabym sie rozpakowac w polowie lipca.


starlet twoja w brzuszku wazy dokladnie tyle co moja w dniu wypisania ze szpitala :) teraz do mnie dalej nie dociera ze jeszcze wieksze dzieci od mojej w tej obecnie chwili sie rodzą, nie moge sobie jej teraz wyobrazić u mnie pod skorą - strasznie szybko zapomina się jakie to uczucie :)

jutro mam w planie podjechac do mojej przychodni i zwazyc jagodke - ciekawe jak to jej przybieranie na maminym marnym cycku... choć nie powiem... w rękach czuje ze ona przybiera ale ciekawa jestem czy wazy juz 3,5 kg :) ehh teraz bedzie u mnie troche aktywnie i nerwowo wiec gdzies tam w zakamarkach waszych umysłów prosze trzymać za nas kciuki - we wtorek idziemy na usg a na 5 lipca udalo mi sie zarejestrowac małą do neurologa :) no i w przyszlym tygodniu szczepienie :) chyba tate z nią wyślę bo ja tego nie przeżyję :)


O jacie to kruszynke mialas malutka :) Chociaz moja pierwsza cora tez gigantem nie byla, prawie 3,5kg w 42tc. Ta wychodzi wieksza, ale cieszy mnie to.


Nic mi sie nie chce ...
 
witajcie :)

elmo ja rodzilam pod koniec 38 tygodnia (termin byl na 19-20 a jagoda zadecydowała 11) - cala ciaze przytyłam 10 kg, jagoda miała 2650 a przy wypisie 2440 :) małej nie pielu****e bo co badanie to wszystko jest ok i nikt nic nie mowi :)
 
Majka sorki że tak wypytuję, ale wiesz jak to jest na każdym etapie inny temat nas nurtuje i pewnie jak Ty pisałaś o swoich usg to mnie chyba tu jeszcze nie było :-). Miałam zapytać czy jak robiłaś w ciąży usgto jagódka zawsze była na tej dolnej granicy, malutka?
 
elmo a pytaj kobieto :) - w styczniu lekarka mowila ze ciaza jest duza ale normalna, ze dziecko bedzie z tych wiekszych np 3800 - taki jej urok po prostu, w drugiej polowie lutego przypałętała się cukrzyca ale dalej mała była troche do przodu (od poczatku to było jakies 2-3 tygodnie i dlatego ja caly czas panikowalam ze bedzie dziecko ponad 4kg, bo mi jeszcze wszyscy mowili ze mam duuuuzy brzuch) potem poszlam do diabetologa i w połowie marca na diecie dziecko było jakis tydzien do przodu, na poczatku kwietnia było w normie i lekarka pochwaliła ze dieta to wlasnie wyrownala a pod koniec kwietnia powiedziala ze jest przy tej dolnej granicy i ze dobrze bo do terminu jeszcze nabierze (bo w ostatnim miesiacu najwiecej) i ze do porodu tak akurat okolo 3kg bedzie miala:) no i pewnie by i miala gdyby te poltora tygodnia poczekala, no i ja do tego prawie nie jadlam przez ostatnie dwa tygodnie bo apetyt zero ale ja tam sie ciesze ze ona taka kruszynka :) a i tak mnie rece bola :)
 
Właśnie sobie zrobiłam waniliowego anatola z mlekiem i tak se myśle po co pije bez cukru skoro moge z cukrem.
Wsypalam jedną lyżeczke i ....... ją wylałam, obrzydliwa tfuuu wole bez cukru :szok:
 
Wwwanda - ja brałam insulinę i nie raz zapomniałam i nie brałam rano - tylko sobie obiecywalam że więcej nie zapomnę - nic zlego się nie dzieje! nie stresuj się i bierz dziś normalnie o zwykłej porze jak by nic sie nie stało.

Z tym pieluchowaniem to racja - powinno się na pampersa zakładać dodatkową flanelę - ja żadko to robiłam ale polecam - mój Bartek bardzo wąski jest w biodrach i co chwilę ortopeda podejrzewa że coś nie tak - ale usg jeszcze nie zrobila - coś mi się wydaje że nie posiada usg i muszę sie przejść do innej.

Aureolcia
a co to jest anatol?
 
reklama
majka a pijesz ją z cukrem? Będziesz szczepić 6 w 1 czy 5 w 1?

Mi położna mówiła że nie ma potrzeby pieluchowania jeśli nie ma do tego wskazań.
I bądz tu człowieku mądry jak każdy gada coś innego :eek:
Muszę iść na to usg bo nie wiem czy są wskazania czy nie :eek:

maria szczepiłaś Bartka na rota?
 
Do góry