reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej


U nas norma na czczo dla ciezarnych do 95 ;-)


nimue moim zdaniem to nie czop sluzowy. Ja czesto jak wkladam luteine to na palcu wyciagam taki kremowy glut :eek: Mowisz, ze po 36tc coraz lepiej z cukrami? To juz sie nie moge doczekac! W czwartek ide do gina i jestem ciekawa jak tam maluch sie miewa i jak jest ustawiony.
 
reklama
Witam:)

Starlet po 36 lepiej z cukrami? Ja właśnie niedawno zaczęłam 36, nie wiem czy jest różnica - rczej nie przekraczam, ale nacoraz więcej sobie pozwalam, boi wafelki takie śmietakowe mogę no i te lody pychotka.

Martaik ja mam do 90 na czczo i na czczo jeszcze nigdy ne przegięłam. a no i u mnie tylko poradnia- 1 raz po tygodniu, rugi za 2 tyg, a ostatnio prawie miesiąc temu i jak dobrze pójdzie to pewnei 28 ostatni wyjazd do poradni.

Majka Jagodzianka jesty przecudna!!! Te wasze dzieciacki są piękne, a dziewczynki z włoskami długimi to na pół roku wyglądają :-)

Gabrielka dzięki za proszkowe porady, kupię na e pierwsze pranka Dzidziusia - chyba w Polo markecie widziałam i nie będę płukać

MAria co jest z tymi psiakami i ich reakcją na niemowlę. o mnie ktoś z naszym spanielczakiem widzi to się umartwia co to będzie jak dziecko przyjdzie... a co ma być?? Ja się mam na coś nastawić?? Czy już psa nastawiać ale jak???

Aureolcia a wizyty polożnej nie masz jakoś niedługo w planie? Może ona by obejrzała tą Twoją ranę? Zawsze to jaki fachowiec.

Emka powodzenia ze słoiczkami. Moze mała po prostu za marfefką nie przepada:-)

DZiewczyny c z tą skóconą szyjką? Mam się martwić czy tonormalne w tym czasie ciąży... no bo sama nie wiem... szyjka zamknięta a niektóre z małym rozwarciem chodzą jeszcze długo... Jutro idę do swojej ginki - normalnie pogadać!
 
Witam Słodkie Mamusie ,
Moje cukry wydają się być okiełznane.
Na czczo miewam od 65 do 87 , zależy jak późno zjem tę druga kolację. Dzisiaj jadłam po północy, bo tak się obudziłam z popołudniowej drzemki. Zauważyłam, że u mnie dobrze robi kromka gruboziarnistego chleba do posiłku lub duuużo surowych i gotowanych jarzyn do obiadu. Wówczas te dodatki nawet mniej polecane nie robią zamieszania w pomiarach.
Wczoraj zjadłam na obiad pół cukinii zapiekanej z chudym mięsem mielonym , pomidorami i serem zółtym + pure z ziemniaków odrobinkę i cała kopa kalafiora i surówki z marchwi, ogórki małosolne. Od razu po obiedzie zjdałam lody waniliowe z truskawkami i po 2 h było 105, az się buzia uśmiecha :-) Znacznie podnosi mi cukry musli- owsianka na mleku, myslalam ze to bedzie Ok posilek a jednak nie.
Nic się tez nie dzialo po smazonym w glebokim tłuszczu pstrąga z odrobiną frytek i kapustą( danie na wyjezdzie) - 102 po 1 h.
Waga ładnie się utrzymuje, już się nie głodze dzięki Wam, bo wprowadziłam majonez, kabanoski i cielęce parówki i jest Ok :-)Tak jak schudłam 3 kg od miesiąca- tak waga stała i nic do przodu. Jestem w 27 tc 2 dni. Ważę 64 kg.
Elmoo ja mam skróconą szyjkę, ale to już od 11 tygodnia i mam założony pessar i już go wale nie czuję, że tam siedzi.Nie zawsze jest potzreba zakładać szwy czy pessar, po prostu lekarz bedzie Cię częsciej kontrolował. W I ciąży tez ciągle straszyli, że szyjka miękka i krótka a urodziłam w 42 tygodniu ciąży.
Majka Jagodzianka jest cudowna! :-) Wow, ja też czekam na córeczkę :-)

Dobrego dnia Dziewczyny
 
Pytanie o podzielność uwagi facetów któraś zadała??? To niestety objaw kliniczny bycia mężczyzną! Ma to mój M. i moi wszyscy trzej synowie również. Zadać pytanie i otrzymać na nie od razu odpowiedź??? ZAPOMNIJ!!!!!!!! chyba ze wykrzyczysz prosto do ucha (max. odległość twoich ust od jego małżowiny 5 cm)

Niepokoi mnie absencja Olki, czyżby jakiś szpital???

Moje cukry ostatnio zwyżkują, i to na granicy górnej normy niestety... ale poczekam te kilka dni do końca 36 tygodnia i zobaczę czy poprawa następuje rzeczywiście czy to tylko mit przeznaczony dla ciężarnych - żeby miały na co czekać od 24 tygodnia.

Ja siedzę na Allegro w zakupach wyprawki, masakra! za duży wybór, a za mało kaski :-)
 
Ja mam właśnie zamiar zapytać gina jak bardzo się bać przekroczenia normy na czczo powyżej 36tc. Jaka jest jego teoria na to.


Ja piekę właśnie ciasto z jabłkami i tak dumam czy się na kawałek nie skusić.
 
Wwwanda co do mamy Oli to ja cały czas podświadomie myślę co się tam mogło wydarzyć i szczerze mówiąc myślałam że może Ty coś wiesz? Bo wy chyba jednego diabetologa macie i podobnyi dróżkami chadzcie , no ale chyba nie do końca.
 
z tego co pamietam ona jest rowno 2 tygodnie do przodu ode mnie, czyli 36t2d, od 36tc pisala, ze odstawia wszystkie lekki i szyjka jej sie chyba juz skracala nie?
 
Dzień dobry dziewczyny :)

Miałam pisać i zapomniałam, Wanda nie masz możliwości zapytać lekarza przy okazji wizyty co z mama ola?

Majka głowa do góry, może niech m ci nadrobi laktacji :D wiem, że dziwnie to brzmi ale może ją też zwiększyć (opinia lekarzy przy ściąganiu mleczka) :)
 
Jeśli chodzi o cukry na czczo to ja miałam normę do 110 a bardzo często miałam na garanicy (108, 105,107) i jak narazie młodemu nic nie jest więc jak ktoś przekracza 90 to chyba też się nic strasznego nie dzieje, tak to sobie przynajmniej tłumacze bo ja 90 zawsze przekraczałam
 
reklama
gabrielka... M to niech spada... jego "wsparcie" przy walce o mleko wyglada tak ... - nakarm ją.... - daj jej butle przeciez ona glodna jest.... - nie masz mleka, ona sie nie najada... masakra, to ja juz wole jak go nie ma
 
Do góry