reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Aureolcia tak jak pisze starlet, dużo na brzuszku, tak mi zaleciła pani doktor, jednak jest coś takiego jak plastry na pępuszek (zdania na ten temat są podzielone, plastry są w sprzedaży, ale mówią, żęby do roku ich nie przyklejać - decyzja należy do ciebie) dokładnie plastry na przpuchline, ja je używeałam, zużyłam jakieś 7 szt, cena 1 to ok. 8zł przyklejasz je zaciskając pępueszk, ja to używałam bo przez wystający pępueszek może być przepuchlina, ale po tym pewnie słyszałaś. plastry pomogły i już mu nie wystaje.

Wanda mam do ciebie nie typowe pytanie z racji tego , że masz samych chłopaków :))) czy wy robiliście u synów z pisiorkami naciąganie???

Aureolcia uściskam i dziękujemy :)))
 
reklama
majka chętnie się podzielę jak tylko laktator przyjdzie nowy :p Zamówiłam w czwartek, poprosiłam o szybką wysyłkę podając jednocześnie adres do niej, a facet dopeiro dzisiaj mi odpowiedział i... zapytał o adres do wysyłki :szok:
Póki co więc trochę ręcznie 'wyciskam' a trochę tym cholernym tomme tippe :wściekła/y:

Co do potówek to nieśmiertelny nadmanganian potasu aby odkazić (bardzo delikatny roztwór) i buźkę można potem delikatnie pudrem pociągnąć lub mąką ziemniaczaną (Używam pudru J&J tkaiego: OKAZJA !!TANIO!!PUDER DLA DZIECI JOHNSON'S BABY (1068116650) - Aukcje internetowe Allegro - jest też jakiś inny ale ten jest nieśmiertelny od wielu lat już).
Ewentualnie spirytus miejscowo ale tego nie stosowałam, bo cera malucha jest delikatna pewnie nienajlepiej by to zniosła.

Emka te krostki z opisu podobne do potówek :-) Filip miał na buźce pełno właśnie takich jakby małych pryszczy, myślałam, że odstał jakiegoś trądziku niemowlęcego czy coś ale położna mówiła, że to potówki i rzeczywiście jak przestał płakać (co za tym idzie pocić się na buźce) to zniknęły prawie już.

Jeny! Dlaczego teściowe takie są?? Nakładam małemu czapeczkę bo tuaj ciągle drzwi wejściowe otwarte, lata się z góry na dół, otwiera okna i przeciągi są ale delikatnie, praktycznie dla nas niezauważalne to ona twierdzi, że nie ma, małemu nie zaszkodzi i czapeczkę ściąga :wściekła/y:
To samo wczoraj z kocykiem... okryłam go bo mu chłodno to go rozbebrała a ieczorem zrobił zieloną kupkę i pokasłuje. Może i jestem przewrażliwiona le bojęsię go przeziębić a zwłaszcza, żeby mu uszek nie przewiało :/

Ah... znalazłam też fajny taki jakby internetowy komis dziecięcy: szafka.pl :D fajne rzeczy można znaleźć i taniej niż nowe bądź na allegro i można się też wymieniać:D

Pozdrawiam i uciekam bo Filip się rozpłakał :(
 
gabrielka a co to ?

ona tez ma potowki na czole i nosie - tzn dzis nie ma bo dzis luz ale jak te upaly byly to normalnie nie wierzylam ze to cos to potowki mega wielkie i mega duzo :ooo

a to to takie krosty z ropa jakby nie jak potowki wlasnie. na udzie teraz zobaczylam ze nie ma a na plecach ma :|
no i ciemieniucha wrocila :/
wlasnie zrobila kupe po 3 h meczenia jej dzizas !!! no i spi :D

a dzis spala od 1 do 9 :|
 
Ostatnia edycja:
zgodnie z radą nie podniosłam dawki insuliny i jest ok -89. już po 3 dniach przestało mnie ruszać że muszę sobie sama wstrzykiwać ją :) mój gin też nic o cukrzyce nie pytał...nawet się nie przejął że ją mam :/ ale podobno to jeden z najlepszych lekarzy. lody wczoraj zjadłam i to dużo i cukier 114. ciał ketonowych już nie mam od 3 dni. męczy mnie to wstawanie w nocy na nocna kolację (1.00) a jak urodzę to już zupełnie sobie tego wstawanie nie wyobrażam do karmienia. jak Wy sobie dajecie z tym rade?? podziwiam. położna mnie zbadała i powiedziała że w ciągu tygodnia powinnam urodzić także już niewiele mi zostało diety ale zdaje sobie sprawę z tego że jak urodzę to jeszcze gorzej może być. pytanie do "rozpakowanych" - jecie truskawki? podobno przy karmieniu tylko jabłka zostają i gotowane mięso bez smaku- bez przypraw.

wcale taka dieta nie zostaje po porodzie.. zależy co teraz jesz.. jak się ograniczasz to i dieta potem po porodzie nie moze być bogata, bo jelita dziecka mało przyzwyczajone do normalnych posiłków... a truskawek najedz się teraz jak najwiecej, bo one należą do najbardziej uczulających u dzieci potraw..
A wstawanie w nocy?? no cóż.. męczące ale da się przeżyć... najważniejsze aby w dzień odsypiać razem z dzieckiem ile się da...

Stasrlet ja wstawałam z łożka szkłam do toalety , umyłam ręce i mierzenie cukrów.

Dziewczyny ratujcie, co na potówki u dziecka????

przede wszystkim rozbierz tego swojego synusia.. on najwidoczniej za mocno ubrany... jak go rozbierzesz i w końcu odetchnie, to i potówki znikną...

u Natana głowka,kark i góra plecków tragedia. jedna wielka czerwien
jak nie pomoże rozebranie i lekkie przewietrzenie to wykąp w oilatum albo balneum... u mojego syna działało to rewelacyjnie.. albo jest świetny kremik: LIPOBASE... dostepny bez recepty, na składnikach w miarę naturalnych... pięknie goi wszystko co niespodziewanie pojawia się na skórze...
 
reklama
widze ze po tych upalach pojawiaja sie potowki :D
ja przecieralam buzke chlodniejsza woda.
nic na to nie dawalam.

jeju za tydzien dam marchewke :DDDDDDDDDDDDDDDD
pewnie sie poplacze :D ja a nie Pola ;p

ja to kur** nie wiem ;/ non stop mam wyrzuty. ze wychodze ze sie nia mniej zajmuje jak tata jest w domu a nie w pracy ze jak np go nie ma a ja z nia siedze ze caly czas nie daje jej grzehcotek albo nie spiewam ze czasem sie patrzy na mnie siedzac w lezaczku a ja na necie na allegro siedze ze kupuje sobie cos do ubrania a nie jej :/ kiedy to minie ;/ :(

aha! i non stop jak spi patrze czy oddycha nie wazne ze ruszy raczka czy ssie smoka ja i tak w jedno miejsce na klatke patrze czy sie rusza :/// teraz szlam do lazienki zajrzalam bylam w wc 3 min wracajac tez zajrzalam po 10 min znowu zajrzalam i teraz tez ide zobaczyc :| a potem ide zapalic bo juz mnie ch** na to moje durne zachowanie strzela :///////

zajrzalam. oddycha ;p zamknelam drzwi i odeszlam i podloga zaskrzypiala i znowu zajrzalam czy sie nie obudzila :| PORAZKA !
 
Ostatnia edycja:
Do góry