reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś dla biustów :)

Chciałam Wam napisac, że dzięki temu wątkowi, zmobilizowałam się, poszperałam w necie, nauczyłam się jaki powinien byc stanik i od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką stanika w rozmiarze 70E:cool2:, gdzie do tej pory kupowałam 80C:nerd:.
 
reklama
cześc dziewczyny!!!
Od zawsze wiedziałam że nosze niewlaściwy rozmiar stanika (75B teraz wiem że obwód jest za duży, nie mierzylam się jeszcze bo nie mogę znaleźc centymetra, ale tak jest bo jak unoszę ręce do góry to obwód podjeżdża mi pod brodę:-D, miseczka jest za duża,tzn teraz jak karmię to oki,ale wcześniej była za duża, mierzyłam A to była za mala, a nawet nie wiem co jest po środku:szok:), ale za nic w świecie nie wiedzialam jaka jest tajemnica prawidłowego dobierania rozmiaru, tudzież noszę byle jakie staniki bo na drogie szkoda mi kasy skoro i tak będzie niewłaściwy:-(
Szperam w tych Waszych linkach, przyznam szczerze że obawiam się iż i tak nie poradzę sobie z doborem prawidzłowego stanika, ale zamierzam przynajmniej spróbowac, kiedy tylko przestanę karmic.
Jest tylko dodatkowy problem, mieszkam w dziurze, jedyny sklep w jakimiś tam markowymi biustonoszami u nas to Triuff, czy jest okij?

Za rady w skrócie będę wdzięczna;-)
 
ja tak myslałam, larkaa, że zostaniesz moim stanikowym guru;-):-D, no ale co, póki karmię to chyba musimy zaczekac,co? i własciwie od czego mam zacząc?
 
Wiesz, to czy poczekasz to tylko Twoja decyzja. Ja czekałam, dlatego że szkoda mi było pieniążków na biustonosz, który ponoszę 3 miesiące, ale z drugiej strony jeżeli zamierzasz karmić jeszcze długo np pół roku lub dłużej to wg mnie powinnaś zaopatrzyć się w jakiś dobry biustonosz. Piersi w trakcie karmienia wymagają szczególnej pielęgnacji i noszenia, dlatego, bo są ciężkie i łatwo podlegają sile grawitacji. Dobry stanik w dzień do tego szmaciak w nocy.
 
Karmic zamierzam jeszcze przez marzec może kwiecień:-(więc chyba niedlugo. Ale kurcze,żebys Ty znała mojepodejście do biustonoszy to bys mnie przegoniła na cztery wiatry:wściekła/y:bo generalnie to ja ich nie cierpię, nie cierpię chodzic w biustonoszu, w tym z zadużym obwodem czuję sie jak oplątana drutem kolczastym więc aż sie boję co będzie w takim na miarę:sorry:, ale spróbuję, może jak zobaczę efekty to dojdę do wniosku że warto;-)
 
larkaa chciałam prosić o pomoc :-). Przeczytałam forum o dobieraniu odpowiedniego stanika i jakoś dalej nie potrafię dobrze dobrać. W kalkulatorze wyszło mi że mam 65F lub E :sorry:.
Pod biustem mam 74 cm,może 73 jak dobrze ścisnąć, a w biuście 89 (bez stanika),dodam że pod koniec grudnia skończyłam karmić piersią i wyglądają okropnie,wiszą.... :sorry:.
Chciałabym dobrze dobrać stanik.
Gdzie się mogę wybrać do sklepu,gdzie doradzą a nie będą wciskać na siłę. Widzę że jesteś z Wrocławia ja też więc może mi coś polecisz... :-).Byłabym bardzo wdzięczna :-).
 
Ostatnia edycja:
reklama
witaj milkado :)
faktycznie wg kalkulatora wychodzi Ci 30E(65E), ale myślę, że możesz próbować bardziej z 32DD(70DD). Wiadomo wszystko zależy od stanika i jego ściśliwości, ale myślę, że więcej będzie Ci odpowiadać w obwodzie 70 :) I co do miski też nie ma co się sugerować, kalkulator nie bierze pod uwagę kształtu piersi.
We Wrocławiu mamy sklep Milla na ul. Ruskiej i na ul. Strońskiej...aczkolwiek, aby mieć czyste sumienie muszę napisać, iż boję się tam wysyłać osoby jeszcze nieuświadomione ze względu na to, iż pracujące tam braffiterki dobierają stanowczo za ciasne obwody...mi, mojej mamie, teściowej i koleżance właśnie takowe na początku dobrano...(czego efektem jest kasa w błoto a stanik na dnie szuflady).
Bardziej polecam sklep internetowy onlyher.pl, właścicielką jest Agnieszka, która przyjmuje klientów u siebie w domu (oczywiście we Wrocławiu) i dobiera rewelacyjnie biustonosze.
Jeżeli nie, to zawsze możesz próbować przez internet.
Wszystko można zwrócić lub wymienić :)
 
Do góry