reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coraz blizej do...PORODUUUUU ;-)

reklama
sytuacja została opanowana :D; buziaczku tak, wszystko z toba w porządku :)
Gosiu zgadzam się, że nie należy martwić się na zapas. Przesyłam pozdrowionka.:-)
 
buziaczek nie wiem jak tam z Twoim angielskim ale skoro jestes w 32tyg ciazy to juz od dawna chodzisz do poloznej czy poloznika i na pewno dostalas duzo ulotek i ksiazeczek o ciazy i o wykonywanych badaniach kiedy co i przez kogo... nie wierze ze nic Ci nie powiedziano hmmm moze poszukaj w domu czy masz jakies info na temat opieki nad ciezarna .a paciorkowiec po angielsku to Group B Streptococci (GBS) i wymaz jest potrzebny nie tylko z pochwy albo tez z odbytu. te bakterie nie sa grozne pod warunkiem ze nie jestes w ciazy. tutaj w Au jesli kobieta urodzi przed tym badaniem (czyli przed 35-36tyg) albo stwierdzono obecnosc GBS, to w trakcie porodu podaja antybiotyki zeby zmniejszyc ryzyko zarazenia dziecka (ryzyko 1 na 100). to wszystko co wiem. i spij spokojnie bo biala wydzielina jest jak najbardziej prawidlowa, tak jak juz wszystkie babki Ci powiedzialy :)))))
 
W Polsce jest podobnie, ale to tez zależy od wojewodztwa. Niektóre - np. mazowieckie są objęte pełną profilaktyką przeciw temu paciorkowi. W innych zależy od lekarza i/lub szpitala w jakim się rodzi.

Jak zadałam to pytanie położnej w trakcie wykładu ze szkoły rodzenia to w ogóle nie wiedziała o czym mówię. Na szczęście lekarz z tego samego szpitala upewnił mnie że podają te antybiotyki, a wymazu mi nie robił bo to było za wcześnie. Pobrał mi go w końcu wcześniej bo wyjechał na urlop.

P.S. To zakażenie nazywa się bodajże perinatalne (znaczy w trakcie porodu) i może wywołać sepsę u noworodka. Dlatego antybiotyki podaje się mamie podczas porodu i dziecku po porodzie.
 
Gosia, trzymaj się! Wszystko będzie dobrze. Czasem lekarze lubią przesadzać przy badaniu USG, a potem się okazuje że wszystko jest OK.
 
Witam
czuje sie porodowo ,plamie na lekko brazowo-ale to moze po wczorajszym badaniu ,brzus boli jak na @ ,wziełam nospe ,chciałabym przetrwac jeszcze troszku:szok:
 
Gosia każde badanie na skróconego i rozpulchnionego szyjasa nie wpływa dobrze, a brązowe plamienie to na pewno jego skutek. Ale gówka do góry - ja już dwa tygodnie bez szyi i z rozwarciem na palec i skurczami i patrz trzymam się. ;-):tak:
A odstawiłaś już leki?
 
Gosiu nie martwiaj sie za bardzo...wszystko sie ulozy...a nawet jakby twoja dzidzia miala ta stopke szpotawa to w cale nie oznacza to ze bedzie miala zabieg chirurgiczny.Najczesciej zaklada sie opatrunek gipsowy aby rozciagnac przykurczone miesnie a potem rehabilitacja ktora sama mozesz robic po wczesniejszym przeszkoleniu :)
Ale moze dzidzia tak sie ulozyla w brzusiu i wcale nie musi miec tej wady...30 procent to niewiele wiec glowa do gory!!!!!

Pozdrawiam wszystkie brzuszki :***
 
reklama
Leki odstawione ,ale poł kazała brac nospe i na noc relanium -to nie zaszkodzi a moze wydłuzy to chodzenie ,ale jak cos bedzie sie dziac to pojedzie ze mna o kazdej porze :szok:
 
Do góry