reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zrobić ze stresem??

Kiedyś żeby się odstresować włączałam muzykę i czytałam książkę. Teraz to już nie działa, ciężko skupić mi się na książce dłużej niż kilka minut, wszystko mnie rozprasza. Od jakiegoś czasu z napięciem walczę sportem, tzn daje sobie pół godzinny wycisk z jakimś zestawem ćwiczeniowym nawet zaczerpniętym z youtube. To pomaga tylko czasami strasznie cieżko jest się zmobilizować do ćwiczeń, zwłaszcza jak się nigdy nie było orłem w tych dziedzinach. Ale działa.
 
reklama
Podziwiam, że ktoś tak potrafi. Faktycznie jakby się tak wsłuchać to większość piosenek jest o nieszczęsliwej miłości i problemach, to marna trochę pociecha ;). Mi by sie przydało coś na sen, budzę się o 2-3 potem nie mogę spać, a jak już zasnę to trzeba wstawać do pracy
 
Pozbyć się go jak najszybciej!! Dobrze działa sport, zakupy, wizyta u kosmetyczki, wyjazd na weekend albo po prostu spacer i chwila spokoju i oderwania od codziennych obowiązków.
 
mnie na stres bardzo pomaga wspomniana wyżej medytacja :) na początku bardzo trudno mi było się skupić, ale z czasem było tylko lepiej. teraz w końcu potrafię się wyciszyć i nie przejmować się wszystkim za bardzo :)
 
Jestem dość nerwową osoba i wynika to głównie z typu osoby jaką jestem, ponieważ po tacie odziedziczyłam charakter choleryka. Jednak wypracowałam sobie metody radzenia sobie ze stresem:
uświadomiłam sobie, że jest to karanie siebie za głupotę innych
jak jestem zdenerwowana to uciekam sama do pokoju i relaksuję się z książką
staram się spędzać czas ze zwierzakami
idę na spacer
Pomaga czasami waleriana
O dziwo odkrylam niedawno,że niedobor magnezu również potrafi mieć negatywny wpływ na stres.Z kawy nie byłam w stanie zrezygnować ( wypłukuje magnez) ale staram się go suplementować.
Link do: Stresozaradni Obróć stres w działanie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry